Autor Téma: Ostrava 48 kanal  (Přečteno 2751 krát)

Petr Tobolka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ostrava 48 kanal
« kdy: 21. 10. 2012, 21:00:11 »
Natocil jsem si antenu na Ostravu dva multiplexy jdou ale multiplex 3 mi nechce jit.Po zapojeni sel tak 10 minut.Normalne jsem to naladil a pak vypadne a nejde ani naladit.Ostatni dva mi jdou bez problemu.Cim to je?Mel jsem naladeno i Brno a tam mi delal treti multiplex to same kostickoval a pak prestal jit ale byl na jinem kanalu.Antena Alcad 119.Predzesilovac a alcad am-416 zesilovac.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ostrava 48 kanal
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2012, 21:22:51 »
a kde bydlite


Dj.Energy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ostrava 48 kanal
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2012, 21:50:55 »
Samotnou anténou to určitě být nemůže jelikož nemá žádné omezení na K48. Zkuste vyřadit veškeré předzesilovače a zesilovače, zkuste multiplex naladit bez nich. Pokud to půjde tak byl signál příliš silný a televize ho nedokázala zpracovat. Předpokládám tedy že je kabel od antény správně a pevně (resp. vodivě) připevněný na obou koncích v konektoru a anténě a anténa samotná ve směru odkud signál chcete přijímat nemá nejlépe žádné překážky.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ostrava 48 kanal
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2012, 07:22:26 »
V obci kousek od Vás dokonce šel přijímat Multiplex 4/K63 z Ostravy.
Jak Vám zde radí, zkuste nejprve bez předzesilovače a potom eventuelně jiný přijímač/DVB-T box. Tipoval bych to na box, Multiplex3 má mírně jiné parametry než Mux1,2 , nicméně nelze vyloučit i přebuzení zesilovače nějakým cizím zdrojem.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ostrava 48 kanal
« Odpověď #4 kdy: 22. 10. 2012, 09:33:24 »
A Praděd jste zkoušel, i když v tomto směru, jak píšete, stojí kostel? Ale pokud nejste přímo u něj, neměl by být zásadní překážkou. Spíše ty plechové střechy... Všechovice mají dobrou polohu vůči Pradědu, vůči Kojálu, ale i vůči Hošťálkovicím. Kousek od vás Vítonice jsou na tom podobně. Jak už zde psali jiní diskutující, zaměřil bych se na zesilovač a svod. Příjem prostě nejprve zkuste zcela bez zesílení a pak dejte vědět. 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ostrava 48 kanal
« Odpověď #5 kdy: 22. 10. 2012, 16:09:47 »
No vidíte! Hlavně, že jste na to přišel. Není nad vlastní zkušenost  :D