Autor Téma: Samsung UE32D5500  (Přečteno 8579 krát)

Miroslav Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Samsung UE32D5500
« kdy: 13. 10. 2012, 12:31:27 »
Komu není shůry dáno, tomu není pomoci.

Potřeboval bych poradit s následujícím, v tuto chvíli pro mne závažným problémem:
Přes rok vlastním výše uvedený TV a včera večer, nemaje doma sám co dělat, jsem se pustil do hrátek s nastavením. Přes servisní menu jsem se dostal do nastavení modelu TV a nastavil ho jako vyšší model. Nejvyšší z kompatibilních, který měl stejný firmware, byl UE32D5720. Fungovalo to - hledal jsem hlavně otevřený internet (co kdyby, že jo), ale ten tam nebyl. Tak jsem mu vnutil satelitní receiver (původní nastavení TC jsem změnil na TCS). To byla paráda. I když na TV žádný F-konektor není a nejspíš vevnitř není ani tuner (nerozdělával jsem ho), SW ladil kanály, jako by se nechumelilo. No, a pak jsem udělal tu chybu, že jsem chtěl ověřit, jestli tam ten receiver opravdu není. Nastavil jsem tedy tunery na režim AUTO. A skončil jsem. Přístroj se neustále dokola v intervalu asi půl minuty restartuje a nikam už mne nepustí. Vím, že to asi na záruku neukecám a za flash firmawaru zpět budu muset zaplatit - pokud to tedy vůbec půjde. Přesto bych se chtěl zeptat, zda nějaký dobrodruh nemá tu zkušenost, jak z tohoto bludného kruhu svépomocí ven. Nejde o ty peníze, ale doma to budu muset nějak uhrát na poruchu a zřejmě budu doma taktéž kriticky hodnocen (rozumějte tichá domácnost).

Díky za náměty.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung UE32D5500
« Odpověď #1 kdy: 13. 10. 2012, 12:37:12 »
A nedá se žádným postupem dostat zpět do servisního menu, i toto zapnutí způsobí zacyklování?


Miroslav Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung UE32D5500
« Odpověď #2 kdy: 13. 10. 2012, 13:24:41 »
Normálně to funguje tak, že se TV vypne z DO, na něm se pak postupně nacvaká sekvence kláves a pak se to zase z DO zapne. Přístroj najede do servisního menu. Problém je, že mi to na povely z DO nereaguje - čidlo na TV sice bliká a přijímá, ale TV se neustále jen restartuje. Když to vytáhnu ze sítě (a třeba i chvíli počkám), po zapnutí to opět jen restartuje. Zajímalo by mne spíš, zda to jde nějak např. bootnout z flashe a přehrát znovu stávající firmware. Nebo jiná věc - v práci máme např. LED-monitory téhož výrobce, které mají chybu ve firmwaru a po nějakém čase přestanou zobrazovat. Servis nám doporučil, ať si to spravíme sami - přes HDMI tam softem z PC nahraju novější firmware a monitor opět jede. Nějaký takový postup nebo radu hledám.



Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung UE32D5500
« Odpověď #3 kdy: 13. 10. 2012, 13:39:42 »
Hodil bych to do servisu a tvrdil, že o ničem nevím, servisní menu mně nic neříká a TV prostě nefunguje. To, že se v tom někdo vrtal, půjde dokázat stěží (navíc se v tom klidně mohl vrtat třeba dřív prodejce). Dost pochybuju, že by TV měla nějaký log, který vypíše všechno co se tam kdy odehrálo, na to je to příliš nízká modelová řada.