Autor Téma: prosím o radu s antenou  (Přečteno 21081 krát)

Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #60 kdy: 14. 11. 2012, 20:53:43 »
Pane Drábe, neztrácejte glazuru, i já při své praxi používám měřící techniku, ale v místech, kde je prokazatelně nejsilnější signál, abych mohl určit správné místo pro anténní stožár a polohu antény na něm. Chápu,že Vy chcete zákazníkovi především vyhovět po estetické stránce a já po technické - a v tom budeme vždy ve sporu. Kdyby bylo tak běžné v odborné praxi montovat antény pro příjem v UHF pásmu pod střešní krytinu, jistě by na to již dávno zareagovali i výrobci, a začali dělat "light" verze některých svých výrobků pro "půdní montáž". Ale to jen na okraj.
Uzavřeme náš spor s tím,že Vás prostě "baví" hledat signál tam, kde ho je prokazatelně vždy méně a mne baví najít maximum tam,kde je ho nejvíc (s omezením výšky stožáru,pochopitelně). A výjimky a anomálie potvrzují pravidlo, jak říká věda....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #61 kdy: 14. 11. 2012, 22:35:11 »
To se neshodneme, já hledám signál v rámci vymezeného prostoru zákazníkem, případně dle technických a montážních možností, takže i na střeše atd. A pochopitelně začínám na místech kde očekávám signál nejkvalitnější. Takže nikoli pro nějakou parádu, ale dle reálných podmínek a ty mnohdy nedovolí to co se mi líbí nejvíc.