Autor Téma: prosím o radu s antenou  (Přečteno 21077 krát)

sis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #30 kdy: 16. 10. 2012, 20:45:39 »
Před dvěma lety jsem potřeboval řešit příjem televize, muj požadavek byl, abych mohl přijímat televizi přes setobox. Firma (dle Vás "šmudla") po měření navrhl toto řešení. Vysílalo se tuším z Hošťalkovic a ještě byl tuším vysílač někde nad bazaly. Vzdálenost od ostravy cca 25km. Tuším že byl Mux1 a Mux2. A ono to fungovalo. Poté začal vysílat Mux 3 a opět fungovalo, začali vysílat poláci a opět to funguje. Začala vysílat regio televize LTV a opět to funguje........... Tak nevím proč byla chyba, že jsem dal antenu neantenu na pudu.  Někteří píšou, že mají anténu v bytě, to být může? Ta nemusí být na střeše? Nevidím jediný rozdíl mezi antenou na půdě a v pokoji!
Ted když začla vysilat 4, tak sem se zeptal na Váš názor. Někteří píšou, že nechytnou 4 ani v ostravě, tak jsem chtěl slyšet Váš názor, jelikož bydlím 25km od ostravy a kousek pod zalesněným kopcem, který mám směrem na ostravu....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #31 kdy: 16. 10. 2012, 22:40:49 »
To víte, tady je každej chytrej jak rádio a přitom o vašich příjmových podmínkách nic neví. Takže buďte v klidu, nechte si na půdě od uvedené firmy změřit signál a případně navrhnout řešení. Přesto, že se to mnohým nelíbí, firma odvedla práci, která splnila očekávání a nikdo nemůže se zárukou postavit anténu na příjem budoucí. Samozřejmě provedení dle fotek není právě ideální, ale netuším proč by anténa nemohla být na půdě. Na půdu jsem instaloval možná stovky antén a vždy bez problémů. Takže z toho vyplývá, že anténa se staví dle skutečných podmínek a ne něčích zbožných přání. Někdy jsem se i zákazníkovi omlouval, jak špatné místo jsem pro anténu vybral (třeba cca 10cm nad plochou plechovou střechou), ale od toho máme aspoň někteří měřící techniku, abychom se výsledky měření řídili. Pakliže mám dva metry nad střechou MER 24 a 10cm nad střechou MER 32 a o pár dB silnější signál nevím proč bych se měl řídit obecným co nejdál od plechu..  :)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #32 kdy: 16. 10. 2012, 22:46:46 »
Před dvěma lety jsem potřeboval řešit příjem televize, muj požadavek byl, abych mohl přijímat televizi přes setobox. Firma (dle Vás "šmudla") po měření navrhl toto řešení. Vysílalo se tuším z Hošťalkovic a ještě byl tuším vysílač někde nad bazaly. Vzdálenost od ostravy cca 25km. Tuším že byl Mux1 a Mux2. A ono to fungovalo. Poté začal vysílat Mux 3 a opět fungovalo, začali vysílat poláci a opět to funguje. Začala vysílat regio televize LTV a opět to funguje........... Tak nevím proč byla chyba, že jsem dal antenu neantenu na pudu.  Někteří píšou, že mají anténu v bytě, to být může? Ta nemusí být na střeše? Nevidím jediný rozdíl mezi antenou na půdě a v pokoji!
Ted když začla vysilat 4, tak sem se zeptal na Váš názor. Někteří píšou, že nechytnou 4 ani v ostravě, tak jsem chtěl slyšet Váš názor, jelikož bydlím 25km od ostravy a kousek pod zalesněným kopcem, který mám směrem na ostravu....
Pohoršuješ se zcela zbytečně! Anténa v bytě je stejný nesmysl jako anténa na půdě nebo ve sklepě. Jistě je možné takto získat postačující signál pro spolehlivý příjem, ale nikdy ten signál nebude stejně kvalitní jako by poskytla anténa na střeše. Pokud je signál pod střechou nedostatečný, pak je nutné dát anténu na střechu. O tom nemá smysl diskutovat.
 Problém ovšem je, že ta anténa je špatně sestavená. Už to tu říkám po třetí!!! Takže ten kdo ji sestavil nebyl odborník ale trouba!
 Pokud Ti tedy nefunguje MPX4 na špatně sestavenou anténu pod střechou, je potřeba tu anténu sestavit správně a dát ji na střechu. Pokud to pomůže, bude dobře. Pokud to nepomůže, bude potřeba zvolit jiné a lepší řešení!


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #33 kdy: 16. 10. 2012, 22:58:17 »
Podle toho obrázku si nejsem jistý jestli je špatně sestavena, nebo jen nafocena tak, že to vypadá jako by prvky byly částečně mimo síto. Hodně by pomohlo foto z boku a zhruba z výšky středu antény. Nebo je jenom reflektor přiklopen k prvkům což je taky špatně, ale mohlo to vzniknout až s pokusy o příjem MUXu 4.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #34 kdy: 16. 10. 2012, 23:10:14 »
@ sis
1) Jestli skutečně podle fota ti tam takhle smontovanou antenu nechala "firma" přičemž za instalaci si nechala ještě zaplatit, tak hlavní rada je - už je nikdy nepouštěj do baráku!
2) samotné umístění antény na půdě nemusí být žádný problém pokud je dobrý signál... může ti to jet celý život, jenže to co platí pro jeden vysílač (Hošťálkovice 100kW, nebo poláci...) nemusí platit pro jiný vysílač - v tvém případě MuX 4 vysílající 10kW na vysokém kanále (vyšší útlum prostředím a horší ohyb za překážky obecně...) a z jiného směru !
proto zde kolegové upozorňují na to že prostě anténa patří ven.... vytažením antény na střechu dostaneš zadarmo klidně 20dB navíc a s lepším odstupem signálu od šumu který žádným zesilovačem nedoženeš
3) v tvém případě bych v první řadě začal pořádným sestavením antény a poté "prozkoumáním" signálu na půdě. Nemusí to být úplně ztraceno, pokud by se tam nějaký ten signál K63 objevil, tak je jistá naděje že po budoucí změně kanálu MUXu 4 z K63 na nižší (zřejmě K38 příští rok) tak by se podmínky příjmu mohly zlepšit.... pořád ale platí, že budeš laborovat s řešením řádově horším, než umístit anténu na vhodné místo ven (ovšem taky platí, že můžeš nakonec uspět i pod střechou... ;) anebo ztratíš jen spoustu času a úsilí abys zjistil žes měl dát anténu ven hned)
4) evidentně problematice nehovíš tak si na to raději někoho pozvi (někoho jiného než inkrimin. firmu... takto složená anténa je neomluvitelná bez ohledu na to jestli fungujue nebo ne)...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


suresd1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #35 kdy: 16. 10. 2012, 23:21:33 »
jak to tu čtu tak koukám že se tady více řeší stavba :D než samotný problém když tak mi pisni odkud jsi na email a pořešíme to  každopádně tu anténu moc dobrá firma nedělala pokud ti ji nechala takto když se nato podiváš nepřipadá ti že je na te anteně něco opačně ? a že tam i něco chybí ale všechno se dá napravit .  email je  suresd@seznam.cz   :P
« Poslední změna: 16. 10. 2012, 23:28:05 od suresd1 »


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #36 kdy: 16. 10. 2012, 23:35:51 »
Před dvěma lety jsem potřeboval řešit příjem televize, muj požadavek byl, abych mohl přijímat televizi přes setobox. Firma (dle Vás "šmudla") po měření navrhl toto řešení. Vysílalo se tuším z Hošťalkovic a ještě byl tuším vysílač někde nad bazaly. Vzdálenost od ostravy cca 25km. Tuším že byl Mux1 a Mux2. A ono to fungovalo. Poté začal vysílat Mux 3 a opět fungovalo, začali vysílat poláci a opět to funguje. Začala vysílat regio televize LTV a opět to funguje........... Tak nevím proč byla chyba, že jsem dal antenu neantenu na pudu.  Někteří píšou, že mají anténu v bytě, to být může? Ta nemusí být na střeše? Nevidím jediný rozdíl mezi antenou na půdě a v pokoji!
Ted když začla vysilat 4, tak sem se zeptal na Váš názor. Někteří píšou, že nechytnou 4 ani v ostravě, tak jsem chtěl slyšet Váš názor, jelikož bydlím 25km od ostravy a kousek pod zalesněným kopcem, který mám směrem na ostravu....
Pohoršuješ se zcela zbytečně! Anténa v bytě je stejný nesmysl jako anténa na půdě nebo ve sklepě. Jistě je možné takto získat postačující signál pro spolehlivý příjem, ale nikdy ten signál nebude stejně kvalitní jako by poskytla anténa na střeše. Pokud je signál pod střechou nedostatečný, pak je nutné dát anténu na střechu. O tom nemá smysl diskutovat.
 Problém ovšem je, že ta anténa je špatně sestavená. Už to tu říkám po třetí!!! Takže ten kdo ji sestavil nebyl odborník ale trouba!
 Pokud Ti tedy nefunguje MPX4 na špatně sestavenou anténu pod střechou, je potřeba tu anténu sestavit správně a dát ji na střechu. Pokud to pomůže, bude dobře. Pokud to nepomůže, bude potřeba zvolit jiné a lepší řešení!

No, doufám že to myslíš Eniku s rezervou a né doslovně .... Anténa ve sklepě či anténa na půdě je opravdu hooodně velký rozdíl. Zatímco ve sklepě nebude hrát jistě nic, tak naopak na půdě může hrát téměř vše. (např. u nás na půdě) neříkám že je to ideál  - to určitě né, ale říkám že to fungovat může. Já takto chytám německý Ochsenkopf (protože není jiné venkovní řešení) a frčí to jako malina. Ve sklepě bych dal víš co ... "0" směrů "0" programů.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #37 kdy: 16. 10. 2012, 23:42:00 »
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.
Tak to byla tutově firma ZSO vedená prof.šmidl. Vrzalem  ::)

Hele Syrovej, nechtěl bys už toho rýpání po diskuzích nechat? Už to nikoho nebaví a akorát dokazuješ jakej jseš chudák když se musíš pořád do někoho navážet. Radši si hled' svého a svých antén a ostatní nech laskavě na pokoji :P

"tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano" To si děláš srandu nebo to myslíš vážně ...

Jinak na půdě se dá přijímat, někde to jde přestože to není ANO ideál místo pro anténu. Záleží jaká to je střecha jaké to má zateplení, materiál atd. U mě to jde i přes 50km chytat na půdě  ;) Když můžou lidi chytat DVB-T v pokoji ma mizernou pokojovku, tak proč by to nemělo jet výše a s mnohem lepší anténou? Chlape, přemýšlej taky občas (hlavou) ....  ;D ;D ;D
V první řadě si ty hleď violy a netentuj se do antén, o kterých sotva víš, že existují. Nebo zalez do skříně na půdě a zabouchni za sebou dveře, protože jedině tak odsud zmizí ty tvoje úchylný "rady", který nepomůžou vůbec nikomu.

Jinak je ale dobrý, že ses poznal v mým předchozím příspěvku, inu potrefená husa zakejhala  ;D ;D ;D

Na DiGozone si určitě teda violy hledět nebudu, to snad nemyslíš vážně.  :o Práce je práce, hobby je hobby, volný čas je volný čas. Laskavě toto respektuj - sám tak činíš, tak neotravuj.


suresd1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #38 kdy: 16. 10. 2012, 23:43:10 »
prvně bude muset vyřešit sestavení te antény a nahozeni te chybějicí krytky pač pokud to dá takto ven a příjde dešt tak to pozná  :D
« Poslední změna: 16. 10. 2012, 23:47:57 od suresd1 »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #39 kdy: 17. 10. 2012, 08:32:52 »
Ještě přidám příspěvek pro tazatele. Já bych postupoval takto:

1) oslovil bych původního dodavatele
 

2) položil mu otázku: "Vznikly u mne pochybnosti, zda vámi instalovaná anténa poskytuje dobrý signál a to dlouhodobě. Prověřte to." (slušná firma v konkurenčním prostředí mi dá slušnou a věcnou odpověď, možná i zdarma. Pokud je firma neslušná nebo nemá lokální konkurenci, odpověď tomu bude odpovídat. Je možné, že odpovědí bude i výsledek měření původního, příp. srovnání se současným stavem).
 

3) pokud dodavatel zjistí nežádoucí stav příjmu, napraví to - pokud půjde o záruční opravu, bude to zdarma. Jestli došlo k vnější změně příjmových podmínek, něco si naúčtuje.
 

4) přidal NOVÉ ZADÁNÍ na rozšíření příjmu o nový multiplex. S vědomím, že realizace bude něco stát.

Výsledkem sice budou nenulové náklady, ale spokojený příjem. (Když ti tato cesta nevyhovuje, jdi jinou.)
« Poslední změna: 17. 10. 2012, 08:39:39 od Petr Svoboda »


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #40 kdy: 17. 10. 2012, 09:35:12 »
Dobrotivý Bože to je diskuze ;D ;D ;D


suresd1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #41 kdy: 17. 10. 2012, 15:02:00 »
já by firmu nechal firmou a dodělal si to sám tu antenu přeskladej a nebo požádej někoho kdo to umí  a hod ji ven a máš po problému pokud budeš mít zájem pisni na ten emai a mužem se domluvit ;)
« Poslední změna: 17. 10. 2012, 15:03:52 od suresd1 »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #42 kdy: 17. 10. 2012, 15:42:35 »
já by firmu nechal firmou a dodělal si to sám tu antenu přeskladej a nebo požádej někoho kdo to umí  a hod ji ven a máš po problému pokud budeš mít zájem pisni na ten emai a mužem se domluvit ;)
No ty jsi doopravdy borec:
já by firmu nechal firmou – a najal si jinou firmu nebo tebe? ty nejsi firma a děláš to sponzorsky (v tom případě potěš bůh)
dodělal si to sám – to evidentně neumí, proto sem píše
tu antenu přeskladej – opět, to neumí, jinak by to už udělal a nepsal sem
požádej někoho kdo to umí – protože není z oboru, neví jak poznat "že to někdo umí". Doposud měl za to, že ta firma je odborná a udělala to dobře. Jen za to chtěla peníze a tomu se tazatel chce nyní vyhnout.
hod ji ven – kouzelná rada, tys doopravdy z původního nepřečetl ani řádku
a máš po problému – pochopitelně, vše je jednoduché a ty to víš
pokud budeš mít zájem pisni na ten emai a mužem se domluvit – no konečně aspoň jedna informace k věci. Reklama. Jen se drápkem zachytit a už se to veze, že ano?!
Slíbíš zadarmo a pak to půjde v rychlém sledu - průraz střechy, stožár, antény, kabeláže, uzemnění, revize... Nebo to přilepíš pod štít přímo do pláště nízkoenergetického domu - a porušíš ho? Nebo máš jiný zadarmo-všelék a my všichni jsme tupí?
« Poslední změna: 17. 10. 2012, 15:44:14 od Petr Svoboda »


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #43 kdy: 17. 10. 2012, 15:44:16 »
já by firmu nechal firmou a dodělal si to sám tu antenu přeskladej a nebo požádej někoho kdo to umí  a hod ji ven a máš po problému pokud budeš mít zájem pisni na ten emai a mužem se domluvit ;)

Prosímtebe, nejdřív si vyřeš tu svojí anténu a až potom můžeš uvažovat o nějaké pomoci.  :D To je žalostný číst ten tvůj případ ve vedlejším vlákně s názvem ZESILOVAČ.

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2313.0
« Poslední změna: 17. 10. 2012, 15:46:59 od pozemák »


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #44 kdy: 18. 10. 2012, 07:23:04 »
To víte, tady je každej chytrej jak rádio a přitom o vašich příjmových podmínkách nic neví. Takže buďte v klidu, nechte si na půdě od uvedené firmy změřit signál a případně navrhnout řešení. Přesto, že se to mnohým nelíbí, firma odvedla práci, která splnila očekávání a nikdo nemůže se zárukou postavit anténu na příjem budoucí. Samozřejmě provedení dle fotek není právě ideální, ale netuším proč by anténa nemohla být na půdě. Na půdu jsem instaloval možná stovky antén a vždy bez problémů. Takže z toho vyplývá, že anténa se staví dle skutečných podmínek a ne něčích zbožných přání. Někdy jsem se i zákazníkovi omlouval, jak špatné místo jsem pro anténu vybral (třeba cca 10cm nad plochou plechovou střechou), ale od toho máme aspoň někteří měřící techniku, abychom se výsledky měření řídili. Pakliže mám dva metry nad střechou MER 24 a 10cm nad střechou MER 32 a o pár dB silnější signál nevím proč bych se měl řídit obecným co nejdál od plechu..  :)

Pane Drábe,až budete přesně vědět, proč anténa na půdě je jako házení perel sviním a proč NĚKDY je v těsné blízkosti kovových předmětů silnější, ale časo i nestabilnější elmg pole, pak něco vykládejte. 10cm nad kovovou střechu může anténu nainstalovat opravdu jenom mastič, který neví, že v zimě padá sníh. A na půdu montují antény jen zoufalci, kteří nemají hromosvod a domnívají se, že do domu nikdy nic neudeří a kteří místo pár hodinové briskní práce s venkovní anténou (a často i bez zesilovače) oblbují zákazníka půldenním laborováním a chozením po půdě a vyhazováním peněz za kolikrát zbytečné zesilovače. Nejlepším zesilovačem je anténa - VENKOVNÍ ANTÉNA ! Pokud Vy montujete antény jako TECHNICKOU KONEČNOU, pak je to zlé, velmi zlé..