Autor Téma: prosím o radu s antenou  (Přečteno 21076 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #15 kdy: 15. 10. 2012, 15:09:29 »
Podle těch fotek opravdu danou instalaci NEMOHLA dělat odborná firma ale jen firma, která se odbornou nazývá.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #16 kdy: 15. 10. 2012, 16:07:55 »
nějaká hobby firma....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #17 kdy: 16. 10. 2012, 11:18:22 »
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.

No myslím,že je na čase, abyste nám sdělil jméno či název oné odborné firmy, aby si i ostatní čtenáři mohli od nich udělat "půdní antény" a zbytečně neinvestovat do antén venkovních. Možná má nějaké know-how, o kterém ani já za svých mnoho desítek let nemám ani potuchy....

Myslím ale, že tu odbornou firmu budete krýt, jelikož důvod neinstalace venkovní antény je zcela jiný - Vy jste asi chtěl ušetřit i za hromosvod a možná si pletete pojem nízkoenergetický s nízkonákladovým a ještě spoléháte na to,že do domu bez venkovní antény blesk neudeří. Mimochodem, máte v obci bezdrátového poskytovatele internetu ? Myslíte, že i on si dovolí dát své přijímací zařízení na půdu? Anebo kvůli toho se navždy uvážete kyslíkatému ADSL?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #18 kdy: 16. 10. 2012, 11:41:07 »
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.

No myslím,že je na čase, abyste nám sdělil jméno či název oné odborné firmy, aby si i ostatní čtenáři mohli od nich udělat "půdní antény" a zbytečně neinvestovat do antén venkovních. Možná má nějaké know-how, o kterém ani já za svých mnoho desítek let nemám ani potuchy....

Myslím ale, že tu odbornou firmu budete krýt, jelikož důvod neinstalace venkovní antény je zcela jiný - Vy jste asi chtěl ušetřit i za hromosvod a možná si pletete pojem nízkoenergetický s nízkonákladovým a ještě spoléháte na to,že do domu bez venkovní antény blesk neudeří. Mimochodem, máte v obci bezdrátového poskytovatele internetu ? Myslíte, že i on si dovolí dát své přijímací zařízení na půdu? Anebo kvůli toho se navždy uvážete kyslíkatému ADSL?
poskytovatel internetu dá své zařízení na hromosvod :D


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #19 kdy: 16. 10. 2012, 14:55:57 »
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.
Tak to byla tutově firma ZSO vedená prof.šmidl. Vrzalem  ::)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


sis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #20 kdy: 16. 10. 2012, 15:33:05 »
Nevím, co je špatného na tom, mít antenu na půdě, pokud to šlape. Jestli je antena poskladaná dobře nebo špatně, to jako laik nepoznám, ale doposud jsem s příjmem neměl žádný problém. Jak jsem psal výše, Mux1-3 chytám, to samé s poláky, tak nevidím jediný důvod nevěřit firmě, která instalaci provevedla.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To sis
« Odpověď #21 kdy: 16. 10. 2012, 15:35:41 »
Opravdu nemá smysl rozebírat stavbu domku, ale pokud tu anténu montovala odborná firma, tak bych chtěl znát toho odborníka! Ta anténa je totiž špatně sestavená! Člověk který ji montoval vůbec neměl tušení jak patří sestavit. Opravdový odborník si něco takového nedovolí. To, co je nám tu sdělováno, je naprostý nesmysl. Takhle ta anténa prostě nemůže fungovat! Tak jako auto musí jezdit po venkovní komunikaci, tak i anténa patří ven. Nebo si snad někdo dovolí komín od kotle ukončit pod střechou s tím, že to stačí? Vždyť kouř přece z půdy uteče škvírami! Ne? Tak proč by se stejnými škvirami nedostal signál na televizní anténu!?


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #22 kdy: 16. 10. 2012, 15:47:17 »
Nevím, co je špatného na tom, mít antenu na půdě, pokud to šlape. Jestli je antena poskladaná dobře nebo špatně, to jako laik nepoznám, ale doposud jsem s příjmem neměl žádný problém. Jak jsem psal výše, Mux1-3 chytám, to samé s poláky, tak nevidím jediný důvod nevěřit firmě, která instalaci provevedla.
Jenomže tady to zjevně nešlape. A popravdě řečeno, tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano, ale to není případ většiny lidí.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #23 kdy: 16. 10. 2012, 17:25:29 »
Nevím, co je špatného na tom, mít antenu na půdě, pokud to šlape. Jestli je antena poskladaná dobře nebo špatně, to jako laik nepoznám, ale doposud jsem s příjmem neměl žádný problém. Jak jsem psal výše, Mux1-3 chytám, to samé s poláky, tak nevidím jediný důvod nevěřit firmě, která instalaci provevedla.
Jenomže tady to zjevně nešlape. A popravdě řečeno, tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano, ale to není případ většiny lidí.
Zas bych nepřeháněl. Protože jak píše, až doteď mu to funguje bez problémů na Mux1-3 i polské muxy, jen nový Mux4 je problém. Takže firma splnila, co kdysi dostala zadáno. Samozřejmě, jiná věc je, že je to řešení nevhodné.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #24 kdy: 16. 10. 2012, 17:33:36 »
Ale nefunguje mu to na mux 4, což tady řešíme.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #25 kdy: 16. 10. 2012, 17:35:44 »
Ale nefunguje mu to na mux 4, což tady řešíme.
My teď ano, ale nemusela to řešit ta firma.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #26 kdy: 16. 10. 2012, 17:39:38 »
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.
Tak to byla tutově firma ZSO vedená prof.šmidl. Vrzalem  ::)

Hele Syrovej, nechtěl bys už toho rýpání po diskuzích nechat? Už to nikoho nebaví a akorát dokazuješ jakej jseš chudák když se musíš pořád do někoho navážet. Radši si hled' svého a svých antén a ostatní nech laskavě na pokoji :P

"tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano" To si děláš srandu nebo to myslíš vážně ...

Jinak na půdě se dá přijímat, někde to jde přestože to není ANO ideál místo pro anténu. Záleží jaká to je střecha jaké to má zateplení, materiál atd. U mě to jde i přes 50km chytat na půdě  ;) Když můžou lidi chytat DVB-T v pokoji ma mizernou pokojovku, tak proč by to nemělo jet výše a s mnohem lepší anténou? Chlape, přemýšlej taky občas (hlavou) ....  ;D ;D ;D


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #27 kdy: 16. 10. 2012, 18:34:48 »
musím přiznat, že je celkem zábavné sledovat tyto přestřelky.
A znovu si připomínám, proč nás/vás/je, nemají „obyčejní“ lidi rádi.
Pořád se totiž omílá, proč anténa pod střechou být nesmí (nebo naopak může), aniž by zazněly skutečné argumenty*.

Tazatele trochu nachytala na hruškách dodavatelská firma, když mu dala anténu pod střechu.
Je klidně  možné, že tomu skutečně rozuměla, využila lokálních podmínek k svérázné realizaci a vyhověla zadání uživatele. Je také dost pravděpodobně, že to zadání bylo špatné - já vždy říkám, že kvalita řešení odpovídá kvalitě zadání. Z mizerného zadání nikdy nevzejde dobré až výborné řešení, nanejvýš tak průměrné.
No a chudák uživatel extrapoloval závěrečné tvrzení dodavatele, totálně mu to selhalo a teď pátrá po fórech po řešení, nejlépe řešení-zadarmo.

Tak mi nezbývá než dodat: tazateli, opakuješ špatné zadání, k tomu nově přilepuješ i špatnou metodu řešení. Neočekávej dobrý výsledek. Znovu doporučuji kontaktovat původní firmu s rozšířeným zadáním.

* Schválně, pustíte se někdo do vysvětlování, co se děje, když je anténa na půdě, a proč to téměř „nemůže jít“? Proč je to doopravdy zoufalství? A to, aniž byste ulpěli na povětrnostních vlivech? (tedy vlnové záležitosti, síly a homogenity pole, úrovně, měření,…)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #28 kdy: 16. 10. 2012, 20:32:31 »
Pane Komenski, jen pro Vaši informaci, RD mě stavěla odborná firma (jelikož nejsme na nějakém stavebním foru, nebudem to rozebírat), anteny mě dělala také odborná firma, která mě doporučila antenu do půdy, jelikož po jejich měření, byl signal na půdě perfektní. Takže na zmiňovanou antenu nechytam jenom český Mux 1-3, ale také polské Muxy. Tak jsem se pouze ptal na možnost řešení. Nyné se spekuluje otom, že Mux 4 z Hladnova ještě nejede na plný výkon, tak uvidíme.
Tak to byla tutově firma ZSO vedená prof.šmidl. Vrzalem  ::)

Hele Syrovej, nechtěl bys už toho rýpání po diskuzích nechat? Už to nikoho nebaví a akorát dokazuješ jakej jseš chudák když se musíš pořád do někoho navážet. Radši si hled' svého a svých antén a ostatní nech laskavě na pokoji :P

"tak to pod střechou nešlape skoro nikde. Možná někde 100m od vysílače ano" To si děláš srandu nebo to myslíš vážně ...

Jinak na půdě se dá přijímat, někde to jde přestože to není ANO ideál místo pro anténu. Záleží jaká to je střecha jaké to má zateplení, materiál atd. U mě to jde i přes 50km chytat na půdě  ;) Když můžou lidi chytat DVB-T v pokoji ma mizernou pokojovku, tak proč by to nemělo jet výše a s mnohem lepší anténou? Chlape, přemýšlej taky občas (hlavou) ....  ;D ;D ;D
V první řadě si ty hleď violy a netentuj se do antén, o kterých sotva víš, že existují. Nebo zalez do skříně na půdě a zabouchni za sebou dveře, protože jedině tak odsud zmizí ty tvoje úchylný "rady", který nepomůžou vůbec nikomu.

Jinak je ale dobrý, že ses poznal v mým předchozím příspěvku, inu potrefená husa zakejhala  ;D ;D ;D


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prosím o radu s antenou
« Odpověď #29 kdy: 16. 10. 2012, 20:36:15 »
musím přiznat, že je celkem zábavné sledovat tyto přestřelky.
A znovu si připomínám, proč nás/vás/je, nemají „obyčejní“ lidi rádi.
Pořád se totiž omílá, proč anténa pod střechou být nesmí (nebo naopak může), aniž by zazněly skutečné argumenty*.

Tazatele trochu nachytala na hruškách dodavatelská firma, když mu dala anténu pod střechu.
Je klidně  možné, že tomu skutečně rozuměla, využila lokálních podmínek k svérázné realizaci a vyhověla zadání uživatele. Je také dost pravděpodobně, že to zadání bylo špatné - já vždy říkám, že kvalita řešení odpovídá kvalitě zadání. Z mizerného zadání nikdy nevzejde dobré až výborné řešení, nanejvýš tak průměrné.
No a chudák uživatel extrapoloval závěrečné tvrzení dodavatele, totálně mu to selhalo a teď pátrá po fórech po řešení, nejlépe řešení-zadarmo.

Tak mi nezbývá než dodat: tazateli, opakuješ špatné zadání, k tomu nově přilepuješ i špatnou metodu řešení. Neočekávej dobrý výsledek. Znovu doporučuji kontaktovat původní firmu s rozšířeným zadáním.

* Schválně, pustíte se někdo do vysvětlování, co se děje, když je anténa na půdě, a proč to téměř „nemůže jít“? Proč je to doopravdy zoufalství? A to, aniž byste ulpěli na povětrnostních vlivech? (tedy vlnové záležitosti, síly a homogenity pole, úrovně, měření,…)
Proč máš u mobilního telefonu lepší příjem venku, než někde v místnosti? Nebo WiFi signál je lepší přijímat na anténu venku, než pod střechou? Je to prostě stejné jako u TV, kde zastínění čímkoliv (střecha, krovy, izolace apod.) způsobuje pokles intenzity a naopak může způsobovat degradaci.