Autor Téma: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC  (Přečteno 14359 krát)

Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« kdy: 10. 10. 2012, 14:23:34 »
Kupil som si USB DVB-T tuner Evolve Mars, mam s nim problemy a tymto vas prosim o pomoc.

Na notebooku s Windows Vista 32 bit mi funguje v programe ProgDVB, je mozne naladit programy a aj sledovat, DVB Dream tam nejde, ale neskusal som to dlho.

Na PC s rovnakym OS, v rovnakom programe s rovnakymi nastaveniami (kopia) mi to nejde naladit ani kopia kde su uz programy naladene nemaju signal, rovnako ani v DVB Dream, ani v TotalMedia 3.5 - oficialnom programe z instalacneho DVD, velmi casto to zamrzne a pomoze len restart PC.

Velmi zvlastny jav je deaktivacia internetu vo vsetkych prehliadacoch pri zapnutom programe ktory pouziva USB Mars tuner.

OS v danom PC bol nedavno preinstalovany, dalej som uz skusal:

- vypnut antivir a firewall
- vypnut rozne programy ktore sa spustaju pri starte
- rozne verzie ProgDVB a DVB Dream (mam najnovsiu legalnu verziu 2.2a)
- rozne device subory, aj alternativne (pre DVB Dream)
- fyzicky vybrat SS2 a a SS HD2 karty ktore mam zapojene v PCI slotoch
- skontrolovat signal pomocou notebooku kde tuner funguje
- ine USB sloty

Kde by mohol byt problem a co by som este mohol vyskusat okrem preinstalovania OS?

Dakujem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ilja2001

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2012, 14:57:51 »
Nepochopil jsem, jestli na tom PC byly ty programy nainstalovány nebo jenom zkopírovány z NB. Pokud jenom kopie, tak tady by mohl být problém, že v PC není nainstalovaný ovladač k Evolve Mars.
Pokud bylo všechno řádně nainstalováno, tak bych zkusil nejprve všechny programy pro DVB-T odinstalovat. Následně odebrat ze systému USB řadič, nechat PC restartovat, ať si znovu doinstaluje USB řadič.
A pak instalovat Evolve Mars, nejprve TotalMedia nebo alespoň jeho ovladač a pak případně další programy.

Mám Evolve Mars už nějaký pátek a takový problém jsem s ním neměl. Provozuju ho na PC i NB, ve WXP a W7. Na WXP mám jak TotalMedia, tak DVB Viewer (opraveno). Ve W7 používám momentálně jenom Windows Media Center, samozřejmě s doinstalovaným ovladačem od Evolve Mars.
« Poslední změna: 10. 10. 2012, 20:53:01 od ilja2001 »


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #2 kdy: 10. 10. 2012, 16:55:25 »
Dakujem za reakciu.

Na notebooku kde to ide, teda aspon ProgDVB bol nainstalovany len ovladac z DVD, bez SW, kedze je tam reg. kluc a obaval som sa ze sa mi program zablokuje ked ho nainstalujem na viac zariadeni.

Na problemovom PC je vsetko riadne nainstalovane, skusal som aj preinstalovat, ine USB sloty, aj to co si pisal, vsetko.

Aku mas verziu DVB Dream a ake nastavenie a zariadenie pouzivas, myslim Device, ci BDA, aku verziu a aku hodnotu Offset, od autora viem, ze je to urcene pre DVB-T, predvolene je tam +167.

Mohol by som ta este poprosit o subor s nastaveniami pre DVB Dream (Settings.cfg)? Ak nechces tu, mozem ti poslat mail cez sukromnu spravu.


ilja2001

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #3 kdy: 10. 10. 2012, 20:51:26 »
Omlouvám se. Večer doma jsem zjistil, že tu nemám DVB Dream, ale DVB Viewer. Jsem si to nějak v práci popletl. Takže bohužel to nastavení nepošlu.
Jinak to BDA mám Siano BDA tuner filter.


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #4 kdy: 11. 10. 2012, 00:31:00 »
Problem vyrieseny!!!  :D

Vyskusal som dalsi USB slot, mozno piaty alebo siesty v poradi a konecne to ide a bez mrznutia, aj net ide!

Doplnim ze to ide s ProgDVB aj DVB Dream 2.2a.

Dakujem za pokus o pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #5 kdy: 12. 10. 2012, 23:25:35 »
Tak, tesil som sa predcasne. :(

Potom co som preinstaloval ovladac aj program DVB Dream to islo, restartoval som PC, stale to islo, ale po vypnuti PC to na druhy den opat neslo, toto sa zopakovalo 2x. Neviem kde je problem, niekedy ked vypnem PC a zapnem, ide to, niekedy sa to pokazi a musim vsetko preinstalovat, medzitym to mrzne a musim aspon 2x restartovat PC.

Cim to moze byt, zly kus, alebo chyba v PC, SW ci SW? :(


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #6 kdy: 15. 10. 2012, 13:27:03 »
OK, problemom je teda ovladac, niekedy po zapnuti PC je zariadenie v offline rezime, nie je spustene, nieco podobne som mal s kartou Skystar2, tam bola aplikacia pomocou ktorej sa dalo restartovat zariadenie bez nutnosti restartovat PC. Pri tomto tuneri sa to ale opakuje kazdy den, pomoze vypnutie PC, zmena USB slotu, zapnutie, potom sa automaticky nainstaluje zariadenie a dalsi restart.

Ak to nefunguje, tak to nejde v ziadnom programe, DVB Dream, ProgDVB ani v oficialnom TotalMedia. Ak funguje, tak funguje v kazdom.

Mam teda 3 otazky. Kde by este mohol byt problem, moze byt chybny samotny tuner? Existuju alternativne ovladace, alebo by mohli fungovat ovladace z ineho podobneho tuneru? Existuje aplikacia na restartovanie/spustenie zariadenia softwarovo?

Dakujem.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #7 kdy: 15. 10. 2012, 16:32:44 »
Pokud to na jiných PC chodí, chybný tuner to asi nebude. Ale mohla by to být nějaká nekompatibilita s USB řadičem. Nepíšete, na jakém je to čipsetu. Ale máte-li někde možnost půjčit si starý USB řadič do PCI, tak bych ho zkusil. Mně takhle kdysi dělal chyby na interním řadiči USB disk.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #8 kdy: 15. 10. 2012, 18:03:51 »
Nepouzivate prilis dlouhy nebo prilis nekvalitni USB kabel mezi PC a tunerem? Pouzivate primy zadni konektor ze zakladni desky, nebo casto problematicke prodlouzeni na celnim panelu PC skrine? Co ukazuje spravce zarizeni pri nefunkcnim stavu tuneru? Pomuze vysunout a po chvili zasunout zpet do stejneho USB slotu, i na nekolikaty pokus?


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #9 kdy: 15. 10. 2012, 18:16:55 »
Dakujem za reakcie.

Jan Novák:

Pisal som to na 2x, takze na inom PC to islo chvilu, netestoval som to zatial viac dni, ale planujem, na tom hlavnom PC to 1 den ide bez problemov aj po restarte aj po vypnuti a zapnuti PC, ale na druhy den to nejde nikdy, potom to nejak rozchodim opat, zase to ide den a na druhy opat nejde. Skusal som uz asi 5 USB slotov, vratane prednych.

Info k tuneru je tu:
http://www.evolve.cz/en/d-hd-dvb-t-usb-tuner-evolve-mars.html

Zariadenie:
IT9135 BDA Filter

ivovi:

Nepouzivam ziadny kabel, pouzivam iba zadne USB sloty posledne dni, ale skusal som aj predne.

Pri nefunkcnom stave ukazuje spravca zariadenia ze "funguje spravne", nie je tam ziadne upozornenie, ale neda sa ani odinstalovat, vtedy uplne zamrzne spravca zariadeni, vseobecne ak tuner nefunguje, vsetko mrzne a casto nie je mozny any normalny restart, je nutny tvrdy reset. To ze zariadenie nefunguje dokazu rozoznat niektore programy, zobrazi sa offline rezim alebo "device not started" a pod.

Vysunut a zasunut do rovnakeho slotu som skusal len raz, ale vyskusam to opakovane, kazdopadne skusal som ine sloty a nikdy to neslo. To co pomaha je vypnutie PC , zmena USB slotu a zapnutie PC, automaticky sa nainstaluje zar. ale je nutny dalsi restart a vtedy skoro vzdy nabehne.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #10 kdy: 15. 10. 2012, 18:32:12 »
zkontroluj si verze ovladače. Dost často se stává, že starší funguje lépe než novější. Odinstaluj ovladač při zapojeném tuneru, možná budeš potřebovat orig. odinstalátor realteku. Po restartu (!) vytáhni tuner, použij starší verzi ovladače (dělávali novou verzi přibližně jednou za rok), dej znovu tuner. Vyzkoušej různé programy, jak to jede. Případně opakuj s jinou verzí ovladače.
Pozn: i když doporučuji obvykle zadní port a bez prodlužky, dobrý ovladač se softwarem by měl bez problémů fungovat i vpředu a s slušnější prodlužkou.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #11 kdy: 15. 10. 2012, 18:48:47 »
Ted se divam, ze pouzivate jen windows vista. To byl nejproblematictejsi (mirne receno) OS z hlediska ochrany copyrightu (DRM pres PMP) a to az na uroven ovladacu a proto naprosto nevhodny na hratky s audio/video medii. Zkusil bych ten tuner na pocitaci s jinym OS, pokud nikde nefunguje korektne, tak reklamace.


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #12 kdy: 15. 10. 2012, 20:37:09 »
ivovi

Vista je standardne podporovany, ale mam v plane vyskusat to na XP, sedmicku chcem az pre nove PC.

Na inom fore mi prave odpisal dalsi majitel tohoto tuneru a ten ho zatial nesprevadzkoval vobec, dal som mu navod ako sa to podarilo mne, tak uvidim ci bude mat rovnake vysledky, zatial tomu vsetko naznacuje, mrznutie, extremne pomale ladenie...

Petr Svoboda

Ine ovladace som uz hladal, na stranke produktu nie su, je tam len cela kopia toho CD co mam doma, ak ma niekto tip kde by som mohol tie ovladace najst, napiste prosim, prip. aj pre iny tuner, vyskusal by som ich.
« Poslední změna: 16. 10. 2012, 00:00:16 od Dreamer »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #13 kdy: 16. 10. 2012, 09:53:49 »
Podle ohlasu na heureka.cz je zamrzani PC u tohoto tuneru celkem normalni. Jeste bych zkusil aktualni ovladac z
http://www.evolve.cz/ftp/DVBT%20USB%20tuner/Mars/
i kdyz pisete ze to je kopie CD, ovladace obsahuje a mozna se v necem lisi.
Pokud se nepovede, tak tuner vratit. Zamrzani PC je to posledni co bych od noveho tuneru ocekaval.


Dreamer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC
« Odpověď #14 kdy: 17. 10. 2012, 00:10:12 »
ivovi

Dik, tie ovladace nie su kopia, vyskusam ich zajtra, zatial testujem na inom PC s Win XP, cakam ci to bude rovnake ako na PC s Vista, podla toho a podla vysledkov s tymi ovladacmi z netu sa zariadim a prip. reklamujem, tie ovladace su posledna sanca.