Autor Téma: Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!  (Přečteno 6063 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!
« Odpověď #15 kdy: 12. 10. 2012, 11:56:03 »
jsou někde k dispozici k tomu konkrétnímu přenosu (objektivní) technická data ?
Jaká technická data konkrétně? Je tu uložen transport stream, takže datový tok lze zjistit z něj. Ale nepřijde mi, že by to byl největší problém, spíš trochu tupá kamera nebo někdo neumí ostřit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!
« Odpověď #16 kdy: 12. 10. 2012, 12:21:12 »
Jane Nováku - já Fandu mám na 42k a Skylinku a dívám se rád na sport - obraz Fandy je běžné/dobré SD, stejně teď třeba SD na Prima Cool či Nově a ČTSport (Nova Sport a ČT Sport se samozřejmě dívám na HD). Dokonce je dnes ok SD obraz i Sport 1+2, který kdysi býval příšerný.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!
« Odpověď #17 kdy: 12. 10. 2012, 13:54:15 »
To já ho sleduji občas taky. Ale ptal jste se na objektivní technické parametry a ze záznamu zjistíte maximálně rozlišení a datový tok, které se navíc časem prakticky nemění, takže k tomu stačí i ta vložená ukázka z jiného zápasu. Jestli tehdy měli už na vstupu mizerný signál nebo to zkazili na odbavení se bohužel na technických parametrech výsledného mpeg2 nijak neprojeví.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!
« Odpověď #18 kdy: 12. 10. 2012, 14:01:23 »
Slušný obraz. Ale jinak co by jste taky čekal od stanice která je v SD :)

Si děláte srandu? Možná na monitoru PC, Zkuste se na to podívat na 50" televizi. Prostě ve srovnání s ČT4 (taky SD), to bylo hrozný. Samozřejmě pokud není srovnání tak se to zda v celku dobrý. Začal jsem tuto debatu protože si myslím že i v SD se dá vysílat docela slušný obraz. Mrzí mě že začínající program který se teprve potřebuje zajet už na začátku má takovéhle děsy.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!
« Odpověď #19 kdy: 12. 10. 2012, 14:08:56 »
To já ho sleduji občas taky. Ale ptal jste se na objektivní technické parametry a ze záznamu zjistíte maximálně rozlišení a datový tok, které se navíc časem prakticky nemění, takže k tomu stačí i ta vložená ukázka z jiného zápasu. Jestli tehdy měli už na vstupu mizerný signál nebo to zkazili na odbavení se bohužel na technických parametrech výsledného mpeg2 nijak neprojeví.

Mě se zdá ten obraz při sportu že je stále hroznej proto jsem přidal sice jinou ale alespoň nějakou ukázku. Mě TV neukazuje datový tok tak nedokážu srovnat programy Fanda a ČT4. Vizuálně mě přijde ČT lepší. Nejhoší ale bylo že pak ve zprávách na NOVĚ HD kde ukazovali góly byl obraz jako břitva. Tak to mě nejvíc dostalo, měl jsem dojem že zápas pořizovali nativně v HD. Pak ho zmršili zřejmě nízkým datovým tokem na Fandovi.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofální kvalita fotbalu na Fandovi!
« Odpověď #20 kdy: 12. 10. 2012, 15:36:10 »
Grifine - je třeba vždy posuzovat konkrétní přenos. Já se díval před několika týdny na LM, na ČT4 byl přenos z Mnichova a k mému velikému překvapení v SD naprosto mizerný  rozmazaný obraz, na Cool šel zápas z Londýna a obraz byl na SD "jak břitva"