Autor Téma: Do jaké úhlopříčky mám vybírat televizi (LED LCD), na vzdálenost z 1,5 m ?  (Přečteno 10774 krát)

Michal Kolesa

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 109
    • ICQ komunikátor - 149413489
    • MSN komunikátor - michal_kolesa@msn.com
    • Zobrazit profil
    • Michal Kolesa - oficiciální osobní webová stránka
    • E-mail
Stačí tento údaj o vzdálenosti nebo je potřeba ještě něco ?

Preferoval bych FullHD 1080p
Michal Kolesa 29 let,Invalidní důchodce,Vyučen: elektrikář - silnoproud,Maturita:Strojírenství,Zájmy: Sledování televize se svým ufounkem E.T.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V jaké kvalitě bude převažovat krmení TV?


Michal Kolesa

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 109
    • ICQ komunikátor - 149413489
    • MSN komunikátor - michal_kolesa@msn.com
    • Zobrazit profil
    • Michal Kolesa - oficiciální osobní webová stránka
    • E-mail
DVB-T MPEG-2 asi SD pochybuji, že kabelovka v nejlevnějším nabídce má HD.

Ale určitě v budoucnu by se propojila s mým PC, které HD videa FullHD 1080p (jaká kdo mě znáte si dovedete představit) zvládá pez problémů HDMI kabelem 1.3 (1.4 moje grafická karta nVidia GTX 560 nezvládá)
Michal Kolesa 29 let,Invalidní důchodce,Vyučen: elektrikář - silnoproud,Maturita:Strojírenství,Zájmy: Sledování televize se svým ufounkem E.T.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tady je tabulka: http://hdguru.com/wp-content/uploads/2006/11/hdtv_distance_chart.pdf
Míry jsou v palcích, vzdálenost pro převod na centimetry proto násobte 2,55.
Pro fullHD tak vychází na 1,5m optimální úhlopříčka 37", abyste byl schopný rozeznat při ostrém vidění každý pixel. Pro SD je menší v poměru rozlišení (takže by stačilo jen 20"). Pokud SD sledujete na větší úhlopříčce, není to dnes takový problém jako byl u CRT - díky přepočtu rozlišení není vidět řádkování, jen obraz není tak ostrý a při malém datovém toku uvidíte kompresní artefakty.
Fakticky tak můžete volit od 32" do 40", podle toho, jaká velikost vám vyhovuje - podobně jako v kině chodí někdo dozadu a jiný k plátnu. Já mám TV s úhlopříčkou 32", sleduji ji asi z 1,5 - 2m a dnes mi přijde trochu malá, byť po nákupu vypadala proti původní 55cm CRT obrovská.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-T MPEG-2 asi SD pochybuji, že kabelovka v nejlevnějším nabídce má HD.

Ale určitě v budoucnu by se propojila s mým PC, které HD videa FullHD 1080p (jaká kdo mě znáte si dovedete představit) zvládá pez problémů HDMI kabelem 1.3 (1.4 moje grafická karta nVidia GTX 560 nezvládá)
Pochybuji, že by to nVidia GTX 560 nestíhala. Předpokládám, že hovoříte o stolním PC.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0