Autor Téma: Instalace antén - Tak takhle ne!  (Přečteno 203201 krát)

Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #45 kdy: 17. 04. 2010, 12:14:46 »
A tvoje hlava taky!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


D.K.

  • Host
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #46 kdy: 17. 04. 2010, 12:30:10 »
mein gott okapy se zemní!!! (pokud nejsou plastové samozřejmě) četl sis už co jsem Ti včera doporučil? přidej k tomu hledání pojmu "ochranné pospojování"...


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #47 kdy: 17. 04. 2010, 12:30:42 »
Okapy by měly být připojeny na zemnící soustavu domu, takže je to tak správně! Samozřejmě pokud jsou kovové, plastové asi těžko! (To pro znalce štěpána S!)


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #48 kdy: 17. 04. 2010, 12:31:35 »
Já si nedělám srandu, před chvilkou jsem obhlížel náš barák a ten to tak opravdu má. Zda je to dobře či špatně je mi jedno, já to nedělal.

ty si radši "přizemni" i kondom... ;D


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #49 kdy: 17. 04. 2010, 12:49:46 »
Já to ale nikdy nepřipojoval na okap, to mi skřípou zuby ( jako když sestra vypaluje na DVD 4,7GB dvě písničky co mají dohromady 7mb ;D), protože dost starších baráků nemá spojený svod a okap, nejlepší je to prostě na samotný svod. :-)
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


D.K.

  • Host
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #50 kdy: 17. 04. 2010, 12:56:46 »
Já to ale nikdy nepřipojoval na okap, to mi skřípou zuby ( jako když sestra vypaluje na DVD 4,7GB dvě písničky co mají dohromady 7mb ;D), protože dost starších baráků nemá spojený svod a okap, nejlepší je to prostě na samotný svod. :-)

To se neřídí tím, co je nejlepší, ale podle norem!
Nikdo nepsal, že se má anténa připojovat na okap! (to byl zas Štěpánův nápad). Ale že se okap spojuje se svodem bleskosvodu! Stejně jako se anténní stožár připojuje na svod bleskosvodu. Vše jednotlivě vlastním vodičem, ne stožár k okapu a okap ke svodu bleskosvodu! Tady jsou normy opravdu k něčemu, na rozdíl od norem EU na zakřivení banánů...


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #51 kdy: 17. 04. 2010, 13:01:41 »

To se neřídí tím, co je nejlepší, ale podle norem!
Nikdo nepsal, že se má anténa připojovat na okap! (to byl zas Štěpánův nápad). Ale že se okap spojuje se svodem bleskosvodu! Stejně jako se anténní stožár připojuje na svod bleskosvodu. Vše jednotlivě vlastním vodičem, ne stožár k okapu a okap ke svodu bleskosvodu! Tady jsou normy opravdu k něčemu, na rozdíl od norem EU na zakřivení banánů...

Normy jsou neštěstí, kord pro elektrotechniky, mění se každou chvilku a za pravé by každý musel něco vysolit.  Za 5 let ve škole sem si snimi se přiznám nedělal ani moc hlavu.  :D
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #52 kdy: 17. 04. 2010, 13:15:21 »
Já to ale nikdy nepřipojoval na okap, to mi skřípou zuby ( jako když sestra vypaluje na DVD 4,7GB dvě písničky co mají dohromady 7mb ;D), protože dost starších baráků nemá spojený svod a okap, nejlepší je to prostě na samotný svod. :-)

To se neřídí tím, co je nejlepší, ale podle norem!
Nikdo nepsal, že se má anténa připojovat na okap! (to byl zas Štěpánův nápad). Ale že se okap spojuje se svodem bleskosvodu! Stejně jako se anténní stožár připojuje na svod bleskosvodu. Vše jednotlivě vlastním vodičem, ne stožár k okapu a okap ke svodu bleskosvodu! Tady jsou normy opravdu k něčemu, na rozdíl od norem EU na zakřivení banánů...
a to ještě nemluvě o tom, že by každý rok si měl člověk pozvat revizáka, pokud se nepletu...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


D.K.

  • Host
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #53 kdy: 17. 04. 2010, 13:23:22 »

To se neřídí tím, co je nejlepší, ale podle norem!
Nikdo nepsal, že se má anténa připojovat na okap! (to byl zas Štěpánův nápad). Ale že se okap spojuje se svodem bleskosvodu! Stejně jako se anténní stožár připojuje na svod bleskosvodu. Vše jednotlivě vlastním vodičem, ne stožár k okapu a okap ke svodu bleskosvodu! Tady jsou normy opravdu k něčemu, na rozdíl od norem EU na zakřivení banánů...

Normy jsou neštěstí, kord pro elektrotechniky, mění se každou chvilku a za pravé by každý musel něco vysolit.  Za 5 let ve škole sem si snimi se přiznám nedělal ani moc hlavu.  :D

Vy jste si celkově se školou asi nedělal moc hlavu... napište to prosím znova, aby to dávalo smysl a pochopil to i obyčejný smrtelník. Z těchto Vašich dvou vět mi nic nevyplynulo...tedy kromě toho, že kašlete na předpisy. Profesionál si to dovolit nemůže. Zřejmě to děláte všude, např. i na silnici, další z těch co ohrožují ostatní svou nezodpovědností.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #54 kdy: 17. 04. 2010, 13:25:20 »
Citace: "Normy jsou neštěstí, kord pro elektrotechniky, mění se každou chvilku a za pravé by každý musel něco vysolit.  Za 5 let ve škole sem si snimi se přiznám nedělal ani moc hlavu."

Ony se mění s vývojem technologií a ty se dnes vyvíjejí dost hekticky! A dovedeš si představit, že by normy v tomto oboru neexistovaly? Kolik mrtvých by asi bylo, pokud by si každý v silnoproudu připojoval co by chtěl a jak by chtěl?? S tím, že jsi chodil pět let do školy (pokud to navíc byla nějaká elektrotechnika) a s normami si nelámal hlavu bych se raději takhle veřejně nechlubil!  :(   


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #55 kdy: 17. 04. 2010, 14:06:07 »

Ony se mění s vývojem technologií a ty se dnes vyvíjejí dost hekticky! A dovedeš si představit, že by normy v tomto oboru neexistovaly? Kolik mrtvých by asi bylo, pokud by si každý v silnoproudu připojoval co by chtěl a jak by chtěl?? S tím, že jsi chodil pět let do školy (pokud to navíc byla nějaká elektrotechnika) a s normami si nelámal hlavu bych se raději takhle veřejně nechlubil!  :(

To bereš moc doslovně, nemyslel jsem normy které jsou důležité, například průřezy, bezpečnostní, zapojení, ale myslím, že to byly tenkrát od ČEZU normy kterým sem moc nedal.  Ty jsem myslel, že něco stojej.  Navíc mi budou k ničemu.

Mimochodem tegnologie se vyvýjejí to je pravda, ale svody a jímače?  To se každý duben a středu přeci nemění.  ;D

Ale už bych se tí nepatlal, hlavní je, že sme si všichni řekli to uzemění antén, to jediné tu má co dělat. :-)
« Poslední změna: 17. 04. 2010, 14:16:16 od Jaroslav Novák »
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


technikTKR

  • Host
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #56 kdy: 17. 04. 2010, 15:10:06 »

Vždycky je to kam uzemnit! A pokud opravdu ne, tak bych se z toho domu rychle odstěhoval...

Opravdu, to mi napiště nějaký příklad prosím, díky.  :-)
Jaký příklad chceš napsat? Pokud není na domě přímo hromosvod, tak si ho holt musíš dodělat nebo stačí uzemnit ten stožár na jímací tyč, kterou dáš do země (vše samozřejmě v souladu s příslušnou normou).


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #57 kdy: 17. 04. 2010, 18:52:26 »
Joj! Nemá žádnou  high voltáž, protože právě ke svedení bleskového výboje slouží to pospojování s následným zemněním, neboť el. proud jde "nejkratší cestou do země" laicky řečeno! Takže zanech Štěpáne bastlení a básnění v něčem čemu, jak každým dalším příspěvkem zde dokazuješ vůbec nerozumíš a věnuj se třeba akvaristice a hraní v orchestru!  :D


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #58 kdy: 17. 04. 2010, 18:53:57 »
Sám to odstraníš?? Hmm, a co ty peníze, které jsi té údajné firmě zaplatil?? Dle Tvých slov to  byl pěkný "ranec", budeš je vymáhat zpět?? Tímto ses přiznal, že jsi tu "prasárnu" na střeše "spáchal" sám a na firmu se vymlouváš, aby jsi nebyl za úplného tupana v oboru! I když jím, co se antén týče jseš. Bohužel je to tak! Nemyslím to jako nadávku, ale jako přirovnání... :(

Už je pryč ... OK? Nebo zase opět ničemu nevěříš?  :D

A důkaz máš kde? Stačí foto, i když těch jímačů je na domě několik a ty můžeš vyfotit, zrovna ten, který je "prázdný" bez antén!  >:(


D.K.

  • Host
Re: Instalace antén - Tak takhle ne!
« Odpověď #59 kdy: 17. 04. 2010, 18:56:32 »
mein gott okapy se zemní!!! (pokud nejsou plastové samozřejmě) četl sis už co jsem Ti včera doporučil? přidej k tomu hledání pojmu "ochranné pospojování"...

Moc ti teda Davide nerozumím, hromosvodu taky né, ale zkrátka je to vše vzájemně propojeno vodivě tím svodem- čili s hromosvodem, ne? Tzn, že když bouchne do hromosvodu těch několik tisíc Voltíků nebo kolik jich to je, tak se to najednou objeví snad všude co je propojeno tím svodem, ne? Čili v tu chvíli i ten okap má pěknou voltáž v sobě. Nebo ne?

Nebudu už nic vysvětlovat nikomu... nejsu internetová poradna. Nastuduj si to nebo se věnuj tomu, co máš vystudované a v čem máš praxi. A to platí pro kohokoli. Jestli máš představu, že diskuse a internet jsou od toho aby někdo vysvětloval lamám, co jak funguje, když se tím zabývá třeba půlku života a má dle toho vzdělání, tak to by mne zajímalo, kde najdete všichni takoví chytráci ty chudáky, co vám budou vše po netu radit. Víc se tomuto nehodlám věnovat.
Nerýpej do hromosvodů a nezajímej se o to. Do DVB rýpej jen co se Tvého vlastního zařízení týká aniž bys ohrožoval tímto okolí. Nikomu nic neinstaluj a neraď ! Radit může ten kdo něčemu rozumí a orientuje se v tom, Ty tomu nerozumíš a ani nikdy nebudeš!
Posloužíš sobě i svému okolí. Pokud tě to zajímá, googli, studuj a neptej se furt dokola! Poptals tady za ty roky už takových rozumů a výsledek je jedna velká přeškrtnutá NULA! Nic z toho se ti v hlavě neuchytitlo, nebo jen zanedbatelné množství. Nemáš na to nadání, smiř se s tím, nemáš schopnost to pochopit, kašli na to, věnuj se svému oboru. Tečka.