Autor Téma: Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu  (Přečteno 5124 krát)

Srany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« kdy: 20. 09. 2012, 23:56:42 »
Zdravím všechny digizouňáky!

Jsem v této problematice laik, nějaké info jsem si přeci jen o DVB-T signálu zjistil, tak snad bude dotaz srozumitelný.

Ale k věci - máme anténu, z které je veden kabel (koax?) do rozbočovače - z rozbočovače do TV, která set-top-box nepotřebuje a dále vede z rozbočovače kabel (cca 8m) do set-top-boxu (dál stb), který mám já v pokoji.
Problém je v multiplexu4, který nemůžu na stb naladit - manuálně ladím na frekvenci 818MHz. Výsledek je, že síla žádná, kvalita také. TV, kterou jsem uvedl samozřejmě chytá bez problémů... Zkoušel jsem kabel z rozbočovače, který je v TV zapojit do stb, který používám a mux4 jsem naladil bez problémů.
Je tedy chyba v délce kabelu (k stb cca 8m, první k TV cca 0,5m) - jestli ano, dá se to řešit např. zesilovačem signálu, nebo jinak popř. může být chyba i jinde?

Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2012, 07:27:37 »
A co to udělá, když se připojí ta televize tím delším "horším" kabelem? Jestli to nepůjde, tak je chyba v kabelu, když to půjde, tak je "závada" v rozdílné citlivosti obou přístrojů. Těch osm metrů ale zase není až tak moc, aby to mělo nějaký podstatný vliv na případný útlum. Ten kabel je koupený nebo doma udělaný? Doma dělaný, ovšem pořádně, je většinou lepší, než ty zalisované konektory na kupovaných.
 


Srany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #2 kdy: 21. 09. 2012, 18:54:19 »
Tak jsem zkusil propojit delší kabel s TV - a Fanda a další kanály v pohodě běžely, takže bych logicky viděl chybu někde v set-top-boxu?
Kabel je kupovaný - konektory jsem tam montoval na konec ručně.
Nevím jestli to s tím má něco společnýho - ale občas se mi stává že signál úplně vypadne, když se ale přemístím (zvednu se, sednu si jinam) signál zas bez problému běží, jako by to mělo závislost kde se necházim :)
Už jsi nevím rady kde by mohl být problém...


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Srany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #4 kdy: 21. 09. 2012, 19:13:59 »
http://www.youtube.com/watch?v=Sm3_qEMTdc4&feature=player_embedded

Není špatný nápad, zkusím :D Jinak nejedná se o pokojovou anténu. A nejde chytat jen multiplex 4 (818MHz). Ostatní chytám v pořádku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #5 kdy: 21. 09. 2012, 19:32:55 »
Nevím jestli to s tím má něco společnýho - ale občas se mi stává že signál úplně vypadne, když se ale přemístím (zvednu se, sednu si jinam) signál zas bez problému běží, jako by to mělo závislost kde se necházim :)
Už jsi nevím rady kde by mohl být problém...
Tohle by se stávat nemělo a vypadá to na nějakou chybu v kabelu. Zkontrolujte, jestli jste správně připojil konektory, zvlášť jestli má správný kontakt stínění.
Pokud je koaxiální kabel kvalitní, nemělo by signál nic ovlivňovat, rozhodně ne pohyb v místnosti. Ovšem existují nekvalitní kabely, které mají velmi mizerné stínění (typicky ty levné anténní kabely s nalisovanými konektory). Ty se pak samy chovají jako anténa a signál přijatý takovýmto kabelem se sčítá s tím z antény. Výsledkem bývají právě záhadné poruchy příjmu.


Srany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #6 kdy: 21. 09. 2012, 19:54:27 »
Nevím jestli to s tím má něco společnýho - ale občas se mi stává že signál úplně vypadne, když se ale přemístím (zvednu se, sednu si jinam) signál zas bez problému běží, jako by to mělo závislost kde se necházim :)
Už jsi nevím rady kde by mohl být problém...
Tohle by se stávat nemělo a vypadá to na nějakou chybu v kabelu. Zkontrolujte, jestli jste správně připojil konektory, zvlášť jestli má správný kontakt stínění.
Pokud je koaxiální kabel kvalitní, nemělo by signál nic ovlivňovat, rozhodně ne pohyb v místnosti. Ovšem existují nekvalitní kabely, které mají velmi mizerné stínění (typicky ty levné anténní kabely s nalisovanými konektory). Ty se pak samy chovají jako anténa a signál přijatý takovýmto kabelem se sčítá s tím z antény. Výsledkem bývají právě záhadné poruchy příjmu.

Děkuji za odpověď!

Na kabelu jsem našel označení 75ohm CB130. Rušení mě napadá - zda nemůže vzniknout např. z WiFi signálu, nebo z mikrovlnné trouby. Každopádně, jak jsem uvedl v příspěvku výše - na televizi jsem připojil tento kabel a MUX4 jsem naladil bez problémů... takže mě napadá problém v set-top-boxu. Pokud by šlo i přesto o kabel, můžete mi nějaký doporučit?


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #7 kdy: 21. 09. 2012, 20:25:56 »
DTP2340 má mpeg4?


Srany

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #8 kdy: 21. 09. 2012, 22:00:00 »
DTP2340 má mpeg4?

Nemá - ale podle reakcí na internetových fórech Pohoda a Fanda v mpeg4 vysílán není, to pouze ČT1 HD a Nova HD. Každopádně ani ručně nenaladím, aniž bych se začal bavit o sledování obrazu.
Pokud je ale chyba v podpoře mpeg4, je problém vyřešen.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #9 kdy: 22. 09. 2012, 00:05:25 »
Děkuji za odpověď!
Na kabelu jsem našel označení 75ohm CB130. Rušení mě napadá - zda nemůže vzniknout např. z WiFi signálu, nebo z mikrovlnné trouby. Každopádně, jak jsem uvedl v příspěvku výše - na televizi jsem připojil tento kabel a MUX4 jsem naladil bez problémů... takže mě napadá problém v set-top-boxu. Pokud by šlo i přesto o kabel, můžete mi nějaký doporučit?
Ten kabel není žádný zázrak, ale na pár metrů uvnitř stačí. Kvalitnější je třeba tento: http://www.ges.cz/cz/rg-59b-u-GES06700701.html. Rušení od jiných přístrojů se samozřejmě objevit může, ale to by pak nemělo být závislé na vaší poloze, ale jen činnosti přístroje.
Pokud je ale chyba v podpoře mpeg4, je problém vyřešen.
V podpoře mpeg4 chyba není, měl byste naladit bez problémů programy vysílané v mpeg2 (Fanda, Pohoda, "Nová TV"). Zkuste ještě ten kabel k STB připojit přímo k anténě bez rozbočovače. Pokud to tak začne fungovat, tak je problém v menší citlivosti STB. Pokud ne, tak ještě zkuste STB připojit místo té druhé TV. Pokud by to tam fungovalo, je nejspíš něco špatného v tom kabelu.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Philips DTP2340 - problém s příjmem signálu
« Odpověď #10 kdy: 22. 09. 2012, 08:52:01 »
Kabel není žádný zázrak, ale určitě vyhoví lépe než vámi doporučovaný. Poradit v případě podezření na slabý signál kabel s tak velkým útlumem, to poněkud nechápu. Útlum stínění jsem u vámi doporučovaného nenašel, ale myslíte, že bude aspoň v tomto parametru lepší?