Autor Téma: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010  (Přečteno 35868 krát)

Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« kdy: 04. 04. 2010, 00:29:28 »
Osmý kulatý stůl DigiZone se zaměří přímo na uživatele televizního vysílání, tedy diváky. Jak se mají vyznat v obrovské nabídce digitálních televizorů a využijí opravdu všechny funkce, které jim současné televizní přijímače nabízejí? Nejsou výrobci televizorů technologicky příliš napřed oproti možnostem provozovatelů televizních stanic? K čemu jsou divákům full HD televizory, když nejsou v dosahu HD vysílání? A jaký smysl mají 3D televizory v době, kdy u nás žádná televizní stanice tímto způsobem nevysílá a na trhu nejsou ani disky s 3D obsahem?

Program a registrace: http://konference.digizone.cz/
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2010, 08:15:44 »
Tak já tedy dorazím. ;D
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #2 kdy: 04. 04. 2010, 08:58:07 »
Tedy nic proti kulatým stolům ale nějak si nevzpomínám, že by mě někdy program některého z nich zaujal natolik, abych se ho zúčastnil. Podle mého soudu jsou to jen nepraktická tlachání. Pokud si někdo chce koupit FullHD, tak ať si ho koupí. Pokud chce někdo 3D, tak ať si ho koupí. Jsou to jeho peníze, a můj kšeft. To je to samé jako kdyby chtěl někdo diskutovat o tom, k čemu je Ferrari nebo Lamborghini, když se u nás může jezdit jen 130km/h? Jistě to může být o pohodlí, ale spíš je to snobismus kombinovaný s exhibicionismem, a stejné to je i s těmi TV. "Mám doma 100" ESFullHD3D televizor za půl mega." Ovšem kouká na filmy z VHSky. A to si pánové nedělám srandu. Zákazníků, kteří si koupí 50" FullHDéčko, a pouštějí do toho VHSku, je neuvěřitelně mnoho!!! Takovéto konference mě připomínají stranické sjezdy z dob komunismu, kdy se desítky hodin tlachalo a tlachalo, a tleskalo, aby se pak všechno drželo při starém. Co se prosím změní po takovéto konferenci? Lidé přestanou kupovat FullHD? Nebudou mít zájem o 3D? Nebo si myslíte, že se naopak všichni na tyto technologie vrhnou? Já si troufám tvrdit, že širokou veřejnost tato konference vůbec nezasáhne, a odbornou veřejnost to nechá v klidu. Jen výrobci budou tvrdit, že je to krok kupředu. To jistě je. Stahovat si kalhoty 10km před brodem je také krok kupředu.
 Což takhle udělat konferenci o tom, jak lidem v celé republice co nejrychleji přinést kompletní nabídku programů v DVB-T? Jak vyřešit vzájemná rušení a pod?


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2010, 12:21:19 »
Hlavne byste to mohli konecne natocit a hodit po skonceni treba na Stream.cz. :)

Mimochodem na tech fotkach tam nevidim jediny "kulaty stul"... :D
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #4 kdy: 04. 04. 2010, 13:27:59 »
Což takhle udělat konferenci o tom, jak lidem v celé republice co nejrychleji přinést kompletní nabídku programů v DVB-T? Jak vyřešit vzájemná rušení a pod?

No podobný nápad se urodil už dříve, takže pak budete osloven, počítejte s tím ;-)
Já ale nečekám na to, že mě někdo osloví. Já si jen myslím, že digitalizace potřebuje víc praxe a méně tlachání. Jaký smysl má diskuse o HDTV a 3DTV, když ještě nemáme pokrytí signálem? Mně to zrovna nepříjde logické. Podle mně je to pouhé fantazírování o tom, co by kdyby. MPX4 O2 stagnuje, a jen Bůhví kdy se Telefonika rozhodne s ním něco dělat. Žádný jiný MPX zatím HD vysílat nebude, a to ještě nějaký ten pátek. Ani HD v DVB-S není nic moc. ČT-HD je pouhý upscaling, a NOVA-HD toho také zrovna moc nenabízí. Dokud HD nebude standard, tak se z něj masová záležitost nestane! K čemu je HD vysílání když obsah je přepisován ze zašuměné filmové kopie?
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 13:29:41 od Enik »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #5 kdy: 04. 04. 2010, 14:50:44 »
OK, tak nebudete :-) Netřeba lidi do něčeho nutit...


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #6 kdy: 04. 04. 2010, 16:39:23 »
To Enik: myslíte, že bychom na konferenci vyřešili, jak rychle zavést DVB-T v celé republice a vyhnout se vzájemnému rušení? Obávám se, že to nevyřeší ani ČTÚ, natož pak nějaká konference. To samé multiplex 4. O tom můžeme tlachat, jak chceme, ale záleží jen a jen na Telefónice O2, co s ním udělá. Harmonogram digitalizace je nastavený tak, jak je nastavený a žádné urychlování bez vypínání některých analogových kmitočtů nejde. A předčasnému vypínání brání dlouhé výpovědní lhůty smluv mezi televizemi a Českými Radiokomunikacemi. Zkrátka je ten proces nějak nastavený a teď s ním už nic jiného neuděláme. Představa, že bychom to změnili nějakou konferencí, je nadmíru bláhová.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


david.kriz

  • Host
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #7 kdy: 04. 04. 2010, 17:02:44 »
Myslím, že změn se děje dost za pochodu, mimo jakékoli dohody... náhradní kanály, dokoordinované vysílače a divné řešení SFN na nich (Sušice), prasárny jako k40 Černá hora/Brno...OK ten k40 to v TPP bylo, ale vzhledem k dlaším excesům co tam nebyly, a stejně se dějí, na tom mohli taky zapracovat, Prima spustila teď polo-mux s předstihem, divný mux2 jen s Barrandovem z Třince, atd... nic z tohoto nebylo plánováno a tedy není nijak vázáno, a děje se to. Jak už kdosi napsal, z TPP není cár, ale spíš toaletní papír... takže vyřešit se dá hodně věcí, ale musí být na stole a musí být argumenty. Bez toho nebude nikdo nic dělat, dokud se nekope do *** tak se nikdo nepohne... Právě na to by ty konference byly ideální. V takové tlachání se změnily už i Milníky, co tam předváděli pánové loni a letos, především pan Dvořák z ČTÚ, to bych nazval výsměchem. Ten člověk by měl dostat okamžitého padáka, ale ne zlatého.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #8 kdy: 04. 04. 2010, 17:22:37 »
Rozhodně to není o tlachání, i když i tam se občas někdo najde. Poku se chcete něco dozvědět a třeba i na stránkách DigiZone tak takováto setkání být musí. Tlachání je spíše na jiných setkáních. Třeba na těch o digitalizaci, které probíhají v krajích, kde se teprve začíná vysílat. Jsou tam zástupci všech našich televizí, radiokomunikací, dovozci techniky a další. Kde jinde je máte všechny pohromadě a musí odpovídat i na dost všetečné otázky. Kulatý stů (i když není kulatý) vždy přinesl nové informace. O dlouhodobých plánech jednotlivých televizí Vám jejich zástupci opravdu nic neřeknou (obchodní tajemství), ale o bezprostředních krocích se vždy něco dozvíte. Kdyby to bylo o tlachání, nebylo by tam vždy plno. A to se za to musí trochu i zaplatit! Posílám několik foto, které jsem pořídil na minulém "Kulatém stole" aby bylo patrné, že se tam neschází žádná "mejdla".
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #9 kdy: 04. 04. 2010, 17:23:38 »
První foto
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 17:24:07 od Lukáš Polák »
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #10 kdy: 04. 04. 2010, 17:24:00 »
Druhé foto
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 17:24:20 od Lukáš Polák »
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #11 kdy: 04. 04. 2010, 17:24:20 »
Třetí foto
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 17:24:33 od Lukáš Polák »
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #12 kdy: 04. 04. 2010, 17:24:41 »
Čtvrté foto
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 17:24:54 od Lukáš Polák »
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #13 kdy: 04. 04. 2010, 18:48:14 »
No. Pokud to pánové vidíte zrovna takhle, tak to je jiná. Fotografie papalášů mně ale nikterak nepřesvědčily o tom, že by se tam dělo něco podstatného. Poslouchat jejich sliby a zbožná přání nějak nemusím.
 Pokud problémy sítí DVB-T nevyřeší ČTÚ, tak už je nevyřeší nikdo, pane Potůčku. Řekl bych, že je to jeho povinnost, a zrovna tohle téma by mě zajímalo. Praxe totiž ukazuje, že tuto věc ČTÚ podcenil, a bude nutné ji řešit. Pokud totiž věci zůstanou tak jak jsou, pak některé vysílače budou vysílat nesmyslně velké výkony, a budou se navzájem rušit. Pro anténáře i širokou veřejnost je tak docela podstatné vědět, jaké kroky budou následovat, a co můžou očekávat.


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #14 kdy: 04. 04. 2010, 22:17:07 »
K tomu můžu říct jen tolik, že jakékoli urychlení digitalizace závisí na dohodě příliš mnoha firem, a to je takřka nereálné. ČTÚ se o to pokouší, ale marně. Z naší pozice to urychlit nemůžeme, nemáme k tomu vůbec žádné kompetence. Můžeme se jenom rýpavě ptát, což na kulatých stolech děláme. Je mi líto, že si o těch akcích myslíte, že to je jen takové tlachání. Bohužel to může říct jenom člověk, který se nikdy nepokusil žádnou takovou akci uspořádat, a který vůbec nezná pozadí české digitalizace. Je mi to fakt líto, ale nemá smysl o tom dál debatovat.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě