Autor Téma: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010  (Přečteno 35867 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #15 kdy: 04. 04. 2010, 23:32:32 »
Musím se zastat Kulatých stolů a jejich programu. On ten problém není v tom, že by se o tom nemluvilo a odborníky téma problémů v DVB-T nezajímalo, problém je v tom, že zúčastnění z ČTÚ o tom odmítají hovořit!   >:(

Například na konferenci Milníky digitalizace jsem vznesl z pléna dotaz na předsedu ČTÚ Dvořáka, jak je možná ta situace s Trutnovem a Kojálem (rušení k. 40), když o tom museli vědět dopředu, protože teoretické modely tam indikují ohromnou oblast, kde se ty vysílače překrývají a navíc v koordinaci jsou na každý vysílač dva jiné kanály, které se daly použít. Odpověď byla, že se tím začnou zabývat až to bude aktuální. A že TPP je pro ně uzavřená věc, kterou už se zabývat nehodlají, a že je vše tedy v pořádku. Jak chcete takovéto lidi donutit k vystupování na konferencích, kde by právě o tomto měli mluvit, když oni o tom odmítají mluvit i po přesně cíleném dotazu?  :-\

Problémem digitalizace v této zemi je zejména ČTÚ, který na vše naprosto kašle. Pak občas objeví Ameriku, jako např. s tím Nýrskem v Pošumaví, kde se zjistilo, že není signál. Přitom opět na teoretických mapách je naprosto jasně vidět, že tam pokrytí je špatné! Oni snad vůbec nezkoušeli ty sítě vypočítat nebo ty své mapy dělali v Malování, že na to nepřišli již před spuštěním vysílačů? A tak by se dalo pokračovat. O příšerném stavu FM éteru a dalším "bordelu" v éteru, za který je ČTÚ zodpovědný pak nemluvě.  >:(

Popel tedy sypte na hlavy odpovědných orgánů a nikoliv DigiZone, který se snaží držet tradici konferencí, na kterých se mluví o tématech, která jsou aktuální a o kterých jsou zodpovědní ochotni mluvit... 
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 23:41:32 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #16 kdy: 04. 04. 2010, 23:43:47 »
Ale Kubo, nemyslím že by tu někdo myslel něco zle směrem k DZ za to pořádání konferencí... jen bylo právě zapochybováno nad tím, jestli se tam něco vyřeší, když to chodí tak jak Ty popisuješ... prsotě když jsem viděl Dvořáka jak se směje a dělá si srandu na těch Milnících, tak jsem měl dost. Pro ně je to vlasntě jen legrace... haha hihi, něco vykážeme, nějakou činnost, že je to zmršené nemá kdo zkontrolovat, a pak se nad tím zasmějeme...


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #17 kdy: 04. 04. 2010, 23:54:23 »
Jasně Davide, vždyť já netvrdím že Enik to myslel nějak zle vzhledem k DZ... To je mi jasné, že jen kritizuje obsah těch konferencí, na což má právo a já s tím víceméně souhlasím...

Jen jsem prostě poukázal na ten pravý problém, který oba známe z Milníků, přesně jak popisuješ. Také se mi otvírala kudla v kapse, když p. Dvořák mluvil. Krystalické diletantství :/
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #18 kdy: 04. 04. 2010, 23:58:53 »
Pánové! Pan Potůček mi vyčítá, že jsem nikdy žádnou konferenci neorganizoval, a Kuba zase to, že chci řešit něco o čem se ČTÚ nechce bavit. Jistě můžete mít oba pravdu. Jenže jaký má podle Vás dvou smysl pořádat konferenci o HDTV a 3DTV? Myslíte si snad, že ta konference něco změní nebo, že přinese něco nového? S velkou slávou se tu pak dozvíme, že ČT začne vysílat v HDnativ až naprší a uschne, že Prima ještě neví a NOVA zůstává u Televizních novin. Můžete mi prosím objasnit v čem tkví smysl takové konference? 3D je u nás v nedohlednu. To Vám můžu říct i já, na to nepotřebujete konferenci. Jestli technologie předběhla svoji dobu, tak na to Vám také můžu odpovědět. Předběhla, a to už dávno. Naštěstí je to jediný způsob jak táhnout vývoj kupředu. O tomhle není nutné pořádat konference. To je snad každému jasné. Opravdu se nemůžu zbavit dojmu, že takovéto konference jsou dobré jen na to, aby si na nich papaláši honili pinďoury. Všichni jsou totiž naprosté jedničky. Nejlepší televize je právě ta jejich, nejlepší technologie je právě ta od nich. Jenže divák čučí do zdi, protože nemá signál! Loňské lednové Milníky byly přesně to o čem tu píšu. Nejlepší televize je po optickém kabelu, který ovšem nikdo doma nemá! Nejlepší televize je od O2, jenže ti, kterým by byla co platná tak bydlí příliš daleko od ústředny, takže jim nefunguje. A mohl bych pokračovat do alelujá.
 Pokud má Kuba pravdu, pak by konference měla být především o tom, jak to celé omlátit ČTÚ o hlavu, a donutit je jednat a konat!!! Kvalita pokrytí signálem je právě to co by nás mělo všechny zajímat. Už jenom proto, že divák si něco pořídí, a kvůli rušení o signál zase příjde. NOVA nevypíná analog, protože není dodržen TPP. RRTV neodebere NOVě licenci na CINEMu, protože ČTÚ má bordel v kmitočtech, a Prima takticky zdrhla do MPXu2, kam zavlekla regiony. Což takhle uspořádat konferenci kde by se vyřešil problém regionalizace MPXu2? Opět chcete namítnout, že by se zainteresovaní nedostavili? To je možné. Tak raději pořádejte konference, kam se přijdou papaláši pěkně najíst a napít, ovšem výsledek bude srovnatelný se závěry XV sjezdu KSČ.


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #19 kdy: 05. 04. 2010, 00:27:51 »
Ano, můžeme sedět za počítačem a nadávat jako Enik. A nebo pořádat konference a ptát se, proč se prodávají 3D televizory, když pro ně není obsah. Každý ať si vybere podle svého gusta.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #20 kdy: 05. 04. 2010, 01:52:54 »
Ano, můžeme sedět za počítačem a nadávat jako Enik. A nebo pořádat konference a ptát se, proč se prodávají 3D televizory, když pro ně není obsah. Každý ať si vybere podle svého gusta.
Ale já nenadávám. Já se ptám a divím.
 Pokud jde o 3D TV, pak se prodávají proto, protože je lidé kupují. Já osobně znám hodně lidí, kteří si koupili něco o čem vůbec netuší na co jim to bude. Hlavně, že to mají, a soused to nemá.
« Poslední změna: 05. 04. 2010, 08:21:14 od Enik »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #21 kdy: 05. 04. 2010, 19:19:51 »
Pánové, musel jsem toto téma pročistit a přesunout zbytek do Odkladiště a dát mu nový předmět. Začali jste tlachat o nesmyslech, co s Kulatým stolem neměli nic společného. Držte se, prosím vás, tématu.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #22 kdy: 06. 04. 2010, 23:09:45 »
Neměly se píše s tvrdým Y.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #23 kdy: 07. 04. 2010, 21:44:45 »
Neměly se píše s tvrdým Y.
P. Potůčku, když už jste otevřel lingvistický kroužek, mohl byste také opravit nadpis aktuality "Možná na jaře slevníme reklamu, uvažují televize Nova a Prima" (http://www.digizone.cz/aktuality/mozna-na-jare-zlevnime-reklamu-uvazuji-televize/). Je to do očí bijící.


david.kriz

  • Host
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #24 kdy: 09. 04. 2010, 13:37:53 »
No, to je zrovna jedno české slovo které je pěkně připitomělé ... Zlevnit - přitom je to sleva. Jinak "zlevněné jízdé", nic neobvyklého v MHD ... Já jsem ale také pro "S".

to bude tím, že základ slova není "sleva" ale "levný" :-) proto není důvod, aby se to řídilo dle "sleva", to je stejně jako "zlevněný" jen odvozenina.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #25 kdy: 09. 04. 2010, 14:18:36 »
jo to sice ano ..... ale jistě učili i tebe v ZŠ, že když se neví zda S nebo Z, tak že si musíme pomoci slovem a obratem, kde to jasně je a kde to zazní ... ve slově levný neuslyšíš lautr nic  :D Když řekneme zleva - tak je to úplně něco jiného  :) (příslovce) Tož tak Davide  ;)

Proboha...  :o
Nevím teda, co tě učili na ZŠ, ale na specializovaném předmětu k současnému ČJ na VŠ, kde se probírá i gramatika, se učíme korektní "zlevnit". Slevnit je hrubá chyba.

Doporučuji se podívat i zde, tvary a vysvětlení k tomuto: http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=zlevnit&Hledej=Hledej

Zato když zadáš hledat výraz "slevnit", nenajde to vůbec nic!  >:(
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #26 kdy: 09. 04. 2010, 15:12:35 »
Jazyk je nádherný i v tom, že má spoustu nepravidelností. A tak zatímco je sleva, tak se zboží zlevňuje a nikoliv slevňuje. Jak píše David, je prostě slovo levný a pak slovo sleva. Já nejsem bohemista, a nevím etymologii těch slov, jak vzniklo sleva, že je tam S na začátku, ale prostě to tak je.
Je to stejné jako mnoho dalších nepravidelností v ČJ, nad kterými prostě neuvažujeme a přijdou nám logické, ač třeba cizinci učícímu se ČJ podle nějakého systému se mohou zdát nesmyslné. Ale je to tak.

A srovnávat to s ČTÚ a bordelem v éteru tedy může pouze někdo, kdo ani jednomu vůbec nerozumí!  >:(
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #27 kdy: 09. 04. 2010, 15:22:13 »
Ano jistě, dnes se to tak učí .... ale je to pěknej nesmysl  :D

To je jako s tím naším ČTÚ a přidělenými kolidujícími kmotočty ...  ;D

Dříve se ale Zlevy nedávaly  :D

Zrovna ty tady budeš něco "točit" ohledně spisovné češtiny! Napřed si pořádně procvič Y/I a pak něco kecej po netu!


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #28 kdy: 09. 04. 2010, 15:43:52 »
Nepij a raději studuj odborné knihy o VF technice! Kolikrát jsi všude možně po netu psal s chybým I/Y ve slovech! Jen si dobře vzpomeň!


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: VIII. kulatý stůl DigiZone.cz - 22.4.2010
« Odpověď #29 kdy: 10. 04. 2010, 16:32:15 »
No, to je zrovna jedno české slovo které je pěkně připitomělé ... Zlevnit - přitom je to sleva. Jinak "zlevněné jízdé", nic neobvyklého v MHD ... Já jsem ale také pro "S".

to bude tím, že základ slova není "sleva" ale "levný" :-) proto není důvod, aby se to řídilo dle "sleva", to je stejně jako "zlevněný" jen odvozenina.
Viděl bych to stejně jako David. Zlevněný pochází od slova levný a nemá se slovem sleva nic společného...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)