Autor Téma: IFA 2012  (Přečteno 4615 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
IFA 2012
« kdy: 15. 08. 2012, 16:11:01 »
Blíží se nám IFA.
Kdo pojedete, podělte se s nápady co vidět, hledat.

Já budu určitě vyhledávat T2 přístroje, a ptát se, zda už to sériově vyrábějí a nebo to je jen výstavní vzorek.
Také by mohly být vidět HbbTV STB, v Německu je hybridní TV už dlouho běžným jevem, tak by něco mohlo být.
No a samozřejmě nové TV s kvalitnějšími a levnějšími panely.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:IFA 2012
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2012, 16:20:32 »
Petře! Vy jste mě předběhl. Zrovna jdu tohle téma založit. :) S Čestmírem tentokrát jedeme. Pozvání od TechniSatu se nedalo odmítnout. 8)

Sestavil jsem seznam takzvaných "must see" vystavovatelů, ale zcela na rovinu píšu, že ho sem nechci dávat kvůli tomu, že sem chodí i agenti od konkurence. Nechci jim dávat návod zadarmo. Každopádně mám seznam nějakých 17 vystavovatelů.

Obávám se, že za těch šest hodin, co tam budeme, cca., se toho více stihnout nedá. Dále se obávám, že příliš velkou odezvu tento topic mít nebude. Osobně by mě zajímalo, kolik lidí z tohoto fóra na tento mimochodem bezkonkurenční veletrh pojede. Víte, ona cesta, ubytování a další výdaje, nejsou žádná legrace. Je to částka v řádu tisíců. Když jsme jeli s Čestmírem na "vlastní triko", tak nás to vyšlo na nějakých pět a půl a šest tisíc.
« Poslední změna: 15. 08. 2012, 16:39:33 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:IFA 2012
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2012, 17:00:31 »
Lukáši, díky za reakci. Já právě nevidím žádné dobré téma, které by přitáhlo jako magnet.
Tak doufám, že se někdo ozve. Svůj seznam stánků si teprve budu dělat - půjdu hlavně po technologiích.

Co se týká návštěvy. Podle toho, že tam každoročně potkám několik známých (=konkurentů), aniž bych se s nimi domlouval na termínu, tak hodně rozhoduje právě dobrá dosažitelnost. Z Prahy to pak je typická "jednodenka": cesta 3.5 hodiny, 6 hodin únavného chození, zpět 3.5 hodiny... a "na Televizky" jsem doma. Ani finančně to není zlé - 11€ vstupenka, 2x 900 cesta, řízek v chlebu mám z domu  :).
Ale celkový obraz, který tam dostanu, mi vystačí aspoň na půl roku.
(Kde jsou ty doby, kdy IFA bývala bi-annuální. To bývalo smutné. Ale zase bývalo víc nosných myšlenek, skutečně nových technologií, zajímavých přístrojů. Holt doba se zrychluje. A rozmělňuje.)
« Poslední změna: 15. 08. 2012, 17:03:50 od Petr Svoboda »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:IFA 2012
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2012, 17:12:58 »
Pro novináře je naštěstí akreditace zdarma a v roce 2010, ani teď s ní nebyl problém. Když nic jiného, tak tahle akreditace přináší tu výhodu, že můžete využívat plně potřeba Press Center, které se skutečně vyplatí navštívit, protože je skvěle vybavené a je tam opravdu ochotný personál. Je jim jedno, jestli jste Němec, Rus nebo Arab. Ke všem se chovají stejně dobře.

Čili, 17 vystavovatelů máme. Můžu prozradit, že jsou tam velké i menší značky a člověk by ani neměl minout "stánek" německé veřejnoprávní televize, aby si udělal obrázek, jak pokročila například hybridní TV. Pro ČT jsou v této oblasti vzorem, tak proč o tom také nenapsat, že? :)

S Čestmírem z toho chceme udělat několik článků a připravit také nějaké galerie. Snad se to podaří. Za tak málo času bohužel nebude čas na psaní aktualit. To by se tam musela objevit opravdu nějaká bomba ve smyslu, že se začne prodávat DAB přijímač za 10 euro, nebo něco podobného. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:IFA 2012
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2012, 17:24:03 »
Tu novinářskou výhodu vám trošku závidím. Já obvykle jezdím později, vyhledám první reakce a případně upravím svou trasu po výstavišti. Naprosto souhlasím s tou německou televizí. Pravidelně tam chodím, někdy i odchytím okamžik, kdy přímo vysílají a to je pak zážitek - nejen z té organizace snímání do reálného vysílání, ale také, že se přímo dá to vysílání zachytit a sledovat, jak plyne do kontrolních přijímačů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:IFA 2012
« Odpověď #5 kdy: 06. 09. 2012, 13:36:22 »
Tak jsem se byl "podívat". Tentokrát jsem si dal méně času, a nelituji.
Hlavní trendy bych popsal takto:
• absence Velkých témat (řekl bych naštěstí, dřívější blázniviny považuji za bubliny - např. 200/400/600 Hz, 3D,…)
• větší zacílení na německého návštěvníka, konzumenta
• menší témata jsou zajímavější, ale nepropracovaná, pouze laboratorní nástiny budoucích možností - 4K, OLED
• menší ústup přítomností asijských značek a bílé techniky
• větší prostor technologiím

A konkrétní dojmy:
- prudký ústup zájmu výrobců o 3D
- zvýšení rozlišení pro 3D
- nástup 4K displejů
- představení displejů se supervysokým rozlišením
- honba za největší televizí
- ústup plazmy
- nižší důraz na Eco-design
- OLED
- „no HEVC”
« Poslední změna: 06. 09. 2012, 13:39:35 od Petr Svoboda »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:IFA 2012
« Odpověď #6 kdy: 07. 09. 2012, 18:03:31 »
reaguji na článek: Technologické novinky na veletrhu IFA Berlín: z některých přecházel zrak, v němž byl dotaz na 3D bez brýlí.

Tuto technologii vyvinula Toshiba už dříve a je v ní celkem daleko.
Na IFA měli televizi s tímto výčtem přídomků:   55"   4K   3D-bez-brýlí  CEVO4
K vysvětlení je 3D-bez-brýlí: už se dostali na max. počet 9 diváků (takže to pokryje běžnou rodinu i s návštěvou).
CEVO4: speciální signálový a digitální obrazový procesor, resp. jejich čtveřice, každá velkým výkonem "utáhne" FullHD obraz v reálném čase. Prý už připravují CEVO8.

Dojmy: pohyblivý obraz 4K úchvatný (částečně na tom mohl mít vliv dobře připravený materiál), hlavně plynulost rychlých pohybů (tedy základní problém LCD), fotky=super.
3D obraz mi připadl v pořádku, brýle jsem nepotřeboval a "hloubku" jsem dobře viděl.
Nejsem asi správná osoba na hodnocení 3D, moc mu nerozumím, nemám ho rád. Promiňte hodnocení neodborníka.