Autor Téma: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?  (Přečteno 56504 krát)

Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Brzy by měli začít s přesouváním z 19,2 st. východně na 1 st. západně... A potom nabídnou HD programy. Bude zajímavé sledovat, s jakou cenovou politikou přijdou.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2010, 09:33:07 »
Brzy by měli začít s přesouváním z 19,2 st. východně na 1 st. západně... A potom nabídnou HD programy. Bude zajímavé sledovat, s jakou cenovou politikou přijdou.
S touto společností jsem se kdysi rozloučil právě díky cenové politice. UPC Direct jsem využíval na přelomu období, kdy byli bez konkurence a následně při vstupu Digi TV na český trh. Co si pamatuju, při mé výpovědi nabízeli dodatkovou smlouvu s poloviční měsíční platbou, se snahou si mě udržet. Ukecali mě na rok, ale stejně jsem na to pláchnul k Digi. Proto jsem sám velice zvědav, s jakou cenou vylezou. Pronájem Thoru by pro tuto společnost měl být levnější než Astra 19,2°E a pokud chtějí zákazníky, měli by rozumně uvažovat.   
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #2 kdy: 04. 04. 2010, 10:14:29 »
Pan Malina, mluvčí UPC, slíbil naší redakci kartičku. Osobně doufám, že dorazí dříve, než dojde k definitivnímu přesunu na Thor. Pak už by to bylo trochu s křížkem po funuse... Zařízení této záležitosti ale není tak jednoduché. Vše se teď řeší přes UPC Sarl a zřejmě je to na delší dobu. Čekáme už asi měsíc...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Radek1

  • Host
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2010, 12:20:18 »
Co se tyče kvality příjmu tak datové toky jsou větší u mnoha programů nejsou zapojeny české audio stopy a dochazí ke kostičkování obrazu jako u Digi tv. Od začatku skuš. vysílání je situace stejná a nemění se.


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #4 kdy: 04. 04. 2010, 14:19:20 »
Co se tyče kvality příjmu tak datové toky jsou větší u mnoha programů nejsou zapojeny české audio stopy a dochazí ke kostičkování obrazu jako u Digi tv. Od začatku skuš. vysílání je situace stejná a nemění se.
Já si myslím, dokud jsou v testovacím režimu, je asi předčasné hodnotit kvalitu vysílání.
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #5 kdy: 05. 04. 2010, 06:37:20 »
Ano, v testovacím režimu je předčasné cokoli hodnotit. Samozřejmě průběžně tento paket popřepínám, zatím se ovšem od prvotního spuštění moc nezměnilo.
Podle informací, které mám od UPC bude cena zákl. balíčku začínat na 250 babkách, jaké budou struktůry balíčku, to mi nebylo prozrazeno, čili asi nějaké budou.
Na Thoru budou prosazovat politiku prodeje samostatné karty, takový zákazník má být nějak zvýhodněn, používat se budou současné karty CryptoWorks. Spárované SD Nagra boxy a HD boxy budou pronajímany tak jako doposud. 


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #6 kdy: 05. 04. 2010, 08:56:20 »
Jo, úplně normálně z toho běží. Animal Planet, National Geographic, Discovery Channel, Hallmark, Zone Reality, Jim Jam, Disney Channel, Nova Sport, Extreme Sports, Fishing and Hunting a DoQ. O ničem dalším nevím. Ale nijak zvlášť, se zatím aktualizací, průběžně nezabývám, až to tam bude celé, tak si to doladím. Ale tohle chodí.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


4mk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #7 kdy: 05. 04. 2010, 10:40:29 »
Na SK stánkách UPC je už nový ceník platný od 1.5.2010.
Viz. http://www.upc.sk/pdf/upc-direct_tarifa.pdf
Žádná sláva to teda ale není.
DM 8000 OE 2.0
Vu+ Duo2 Open Pli


Pavel

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #8 kdy: 05. 04. 2010, 17:25:21 »
Tak doufám, že s cenami budou flexibilní jako dosud, už přes 2 roky mám Rodina + Plus + HBO/2/Comedy + Cinemax (a další kartu jen s Rodina) za 600 Kč, pokud by chtěli standard ceny, to uteču ke konkurenci.
DVB-S: freesat | DVB-T: Ještěd (Mux 1,2,3), Černá Studnice (Mux 4), Jablonec n.N. K46; UPC kabelovka via DVB-T | DAB: SilverCrest z Lidlu


LisJ

  • Host
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #9 kdy: 05. 04. 2010, 18:09:48 »
Jo, úplně normálně z toho běží. Animal Planet, National Geographic, Discovery Channel, Hallmark, Zone Reality, Jim Jam, Disney Channel, Nova Sport, Extreme Sports, Fishing and Hunting a DoQ. O ničem dalším nevím. Ale nijak zvlášť, se zatím aktualizací, průběžně nezabývám, až to tam bude celé, tak si to doladím. Ale tohle chodí.

Nevíte jestli bude možné přijímat ČT24 nezakódovaně


Robert

  • Host
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #10 kdy: 05. 04. 2010, 18:42:25 »
Vacsinu transponderov ani nenaladim. Akokeby ich este ani nezapli. To, co naladim, mi povacsinou nejde. Napr. Filmbox Family. Taka Paprika mi zase ide vo velmi dobrej kvalite. :)

"Standardne" cs programy ako STV, CT, Nova a pod. mi idu.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #11 kdy: 05. 04. 2010, 19:09:04 »

Nevíte jestli bude možné přijímat ČT24 nezakódovaně

To tedy vážně nevím...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #12 kdy: 05. 04. 2010, 19:11:18 »
"Standardne" cs programy ako STV, CT, Nova a pod. mi idu.

To už je tam taky ? Koukám, že budu muset přece jen příležitostně proladit, co už tam přesunuli...


« Poslední změna: 05. 04. 2010, 19:14:12 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


ksilt

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 137
    • ICQ komunikátor - 2326654
    • Zobrazit profil
    • last.fm
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #13 kdy: 05. 04. 2010, 20:27:03 »
Zkousim od pocatku, co zapojili prvni transponder. Rozsireni programove nabidky je samozrejma vec, kvuli tomu stehovani na Thor provadeji. Technicky je urcite zmena k lepsimu, ze se vysila v plne PALu na SD kanalech. Bitrate i pres zjevne zlepseni bude zpocatku na mnohych kanalech pro mnohe urcite zklamanim, snad alespon trosku vyvazeny tim rozsirenim nabidky. Je videt, ze transpondery jsou uz zase plne obsazeny a casem urcite i provider zjisti, ze nakup dalsiho bude nutnosti. Zatim na nekterych kanalech prevlada zmatek v zapojeni audio stop, ktere se identifikuji jednim jazykem a vysilaji pod jinym, ale v testovacim rezimu nic neobvykleho. Pro me prekvapenim absence CT24 a vlajkoveho HBO HD. Kazdopadne je to vsechno teprv na zacatku, nechame se prekvapit.
_ksilt.
| A2 28,2 |Prodelin 1244 | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkoušíte někdo testovací vysílání UPC Direct na Thoru?
« Odpověď #14 kdy: 06. 04. 2010, 07:40:32 »
Nevím, proč by měli zařazovat ČT 24, když ji má na stejné pozici Digi nekódovaně. Je však pravda, že na 60tku parabolu, které má UPC, by byl asi problém s příjmem. Řešením by asi bylo, převést ČT 24 na nějaký transpondér Thoru.
« Poslední změna: 06. 04. 2010, 08:27:05 od Miroslav Vlasák »
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),