Autor Téma: Východočeská televize V1 - VCTV  (Přečteno 22867 krát)

Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Východočeská televize V1 - VCTV
« Odpověď #30 kdy: 11. 09. 2012, 19:23:10 »
Jak vypadá přeformátování na V1, rozhodně né tak jako v americe, hold si budu muset vyndat lupu, v americe uměj přeformátovat na 16:9 bez pruhů. Nejvíc je to vidět na filmech.
Pokud něco není nativně 16:9, tak to lze přeformátovat jen deformací nebo ořezem. V obou případech je to špatně, něco se ztratí. To jsou lepší pruhy. Jen by mě zajímalo - jedou trvale v 16:9, nebo zvládají příznak změnit?
Jedou trvale 16:9. Taky nechápu přeformátování "za každou cenu". Co je natočené 4:3, ať se tak i vysílá. Uživatele TV s "roztaženými ksichty" dost nechápu (a je jich mraky). V1 se tak přidala k těch stanicím, u kterých "roztažení xichtů" nejde - což je dobře.
Ano souhlasím, je to dobře.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Východočeská televize V1 - VCTV
« Odpověď #31 kdy: 11. 09. 2012, 19:34:57 »
Ano souhlasím, je to dobře.
Je to dobře, ale ideální by bylo formát přepínat. Přecijen v SD se ~200 pixelů navíc hodí.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Východočeská televize V1 - VCTV
« Odpověď #32 kdy: 11. 09. 2012, 20:14:40 »
Zajímalo by mě jak,to tedy v americe udělali, např. filmy 1987-1993 natočeny ve 4:3 si pamaruju z tv, žádné pruhy. Nedávno jsem viděl na BD 2 filmy které jsou 16:9, pamatuju si je jako 4:3, jak to převedli bez natažení obličejů a kde vzali HD, v té době žádné 16:9 a HD nebylo. Když mluvili tak o tom přeformátování domníval jsem se že to bude jako u těch filmů, a né že žádné přeformátování nebude, jenom vynutěj zachování poměru stran.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Michal Čabala

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Východočeská televize V1 - VCTV
« Odpověď #33 kdy: 11. 09. 2012, 20:16:55 »
Jo jo, třeba Návrat do budoucnosti na Blu-ray je špica...ale to jsem off-topic.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Východočeská televize V1 - VCTV
« Odpověď #34 kdy: 11. 09. 2012, 22:36:43 »
Zajímalo by mě jak,to tedy v americe udělali, např. filmy 1987-1993 natočeny ve 4:3 si pamaruju z tv, žádné pruhy. Nedávno jsem viděl na BD 2 filmy které jsou 16:9, pamatuju si je jako 4:3, jak to převedli bez natažení obličejů a kde vzali HD, v té době žádné 16:9 a HD nebylo. Když mluvili tak o tom přeformátování domníval jsem se že to bude jako u těch filmů, a né že žádné přeformátování nebude, jenom vynutěj zachování poměru stran.
Filmy, případně produkce pro TV točená na film jsou něco trochu jiného. Většinou (v US) byly točeny 16:9, ovšem tak, aby se nic podstatného na krajích neodehrávalo a bylo možné je v TV vysílat 4:3, případně je na 4:3 převést metodou pan and scan. HD je pak zcela jednoduchá záležitost, už filmy z 60. let mají takové rozlišení, že je lze do HD převést. Ovšem nic takového se netýká TV produkcí točených elektronicky (TV kamerou, ne filmovou). Tam je SD rozlišení i poměr stran 4:3 dán a nic moc se s tím nedá dělat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0