Autor Téma: Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...  (Přečteno 5940 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail



Screeny z jarních Všechnopárty + toho pátečního. Vcelku rozdíl, ne?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #1 kdy: 08. 09. 2012, 08:52:18 »



Screeny z jarních Všechnopárty + toho pátečního. Vcelku rozdíl, ne?
Dle mého názoru má k realitě nejblíž ten prostřední screen.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #2 kdy: 08. 09. 2012, 09:05:58 »
Docela mě překvapuje, že si někdo takhle hraje se sytostí. U Palu to bylo potřeba hlídat, u SDI ne. Takže jde o umělé zásahy podle toho, jak se to někomu líbí.


Jan Boháč

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #3 kdy: 08. 09. 2012, 09:58:44 »
Sledoval jsem Všechnopárty včera na ČT HD a rozdíl oproti předchozím dílům byl značný. Z těch screenů(které stejně nejsou v nativu) jde spíše než kvalita poznat odlišná barva, ale vzhledem k tomu, že během sledování jsem je neměl k dispozici, tak mě vůbec nenapadlo, že je to barevnější. Takže já jsem s obrazem Všechnopárty spokojený.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #4 kdy: 08. 09. 2012, 10:22:41 »
Dle mého názoru má k realitě nejblíž ten prostřední screen.
Ten prostřední má vyvážení bílé posunuté příliš do modra. Ale sytost je tam asi nejblíž realitě. Je zajímavé, že v tom třetím se kromě zvýšené sytosti začínají ztrácet některé detaily v barevných plochách.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #5 kdy: 08. 09. 2012, 17:45:07 »


Ještě tady portrét. U horního obrázku jsem saturaci přidal, u dolního ztlumil. Oboje je tedy z iVysílání, kvalita 576p.
Rozhodně je ale vidět to, jak ta SD kamera hrubě vyjíždí hrany, zatímco HD kamera ja taková jemnější.

Nicméně ten obraz z těch HD kamer LDK 8000  je skutečně špičkový a trofnu si říct, že se blíží filmu či digitálním filmovým kamerám.

A samozřejmě, ten úplně první obrázek, to je neskutečný eklhaft. Snad až nepochopitelný, že ho dosáhuje kamera s třemi 2/3" CCD čipy. Byť je třeba z konce 90. let...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #6 kdy: 08. 09. 2012, 18:18:00 »
Rozhodně je ale vidět to, jak ta SD kamera hrubě vyjíždí hrany, zatímco HD kamera ja taková jemnější.
To je aperturová korekce a samozřejmě se dá nastavit. Běžně se dávala trochu větší, protože se počítalo s tím, že to analog cestou zase rozmaže. U digitálu má občas mpeg komprese tendenci ty falešné hrany ještě zdůraznit. Myslím si, že převod HD-SD to dělá až moc jemné, občas to trochu rozmaže, ale zase se jim neklepají hrany, jako při prvních převodech asi před 4 lety.
A samozřejmě, ten úplně první obrázek, to je neskutečný eklhaft. Snad až nepochopitelný, že ho dosáhuje kamera s třemi 2/3" CCD čipy. Byť je třeba z konce 90. let...
Tam je to spíš o špatném nastavení a možná i nasvícení. Má to především nízký kontrast (to lze zkontrolovat odečtením RGB hodnot na bílé košili), což je asi ta největší vada, barevně je to taky ujeté. I apertura je ještě více zvýrazněná. Při správném nastavení by měl být obraz podobný tomu druhému, jen o něco méně ostrý.


CanCalla

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2013, 11:35:00 »
Rozdíl mezi SD a HD kamerou je podobný, jako rozdíl mezi fotkou ze 6 a 16 megapixelů. Nejde o nic, než o rozlišovací schopnost. Povrch různých materiálů, případně pleti lidí na obrazovce, není jednobarevný. Obsahuje spoustu různých odstínů, které ale SD kamera není schopna rozlišit. Proto se, u SD kamer, slévaji barvy sobě blízké do barev jiných, je to tzv. degradace barevného gamutu. Typickým příkladem je třeba pohled kamery na zelenou louku, kde roste spouta různých travin s různozelenými odstíny. Zatímco HD kamera je rozliší a na HD bedně se zobrazí jednotlivé lístky a jednotlivé barvy, SD to neumí a proto potlačí některé zelené odstíny a scéna v bedně pak vypadá úplně jinak, než u HD. Proto se je podání Všechnoparty v HD tonálně, ale hlavně barevně jiné, než u SD, při stejně nastaveném televizoru. Od toho, aby si každý vychutnal vysílání tak, jak mu to vyhovuje, máte na bedně spoustu čudlíků. Nehledě na to, že jak znám lidi, tak většina má vyhulený kontrast i jas.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2013, 13:08:52 »
Koukal jsem na všechnopárty na silvestra a jedním slovem paráda. Jak obsahově tak obrazově. Nejhorší na tom je že pak člověk přepne na jiný kanál a tragédie (obsahová i obrazová) :-). Opravdu, dokud nebylo velkých úhlopříček tak nebylo HD potřeba. Na 50cm vypadá SD taky hezky. Proto spousta lidí nechápe co ta hrstka lidí s tím HD pořád blázní. Všeho dočasu, jen doufám že ČT začne používat draze nakoupené technologie a bude všechno vyrábět a distribuovat brzo jen v HD.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Všechnopárty se nám vybarvilo, aneb HD není vše...
« Odpověď #9 kdy: 19. 01. 2013, 05:36:50 »
Pro zajímavost - přenosový vůz, který točil Všechnoparty z prvního screenu, prošel modernízací na HD, takže s tím příšerným našedlým obrazem, co vyráběl jen a pouze tento přenosový vůz (v původní konfuguraci), se už naštěstí setkávat nebudem.