Autor Téma: Kvalita HD programů u digitální kabelovky UPC  (Přečteno 15791 krát)

Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Kvalita HD programů u digitální kabelovky UPC
« kdy: 03. 04. 2010, 21:43:05 »
Jakou máte zkušenost s HD programy v nabídce digitální kabelové televize UPC? Konkrétně mě zajímají filmové kanály Filmbox HD a HBO HD. Zdá se mi, že Filmbox HD má kvalitnější rozlišení.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Kvalita HD programů u digitální kabelovky UPC
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2010, 10:41:30 »
Mám jak satelit tak i digitální kabel a na to druhé téměř nekoukám. Přesto, že mám plnou nabídku Supreme, je to vlastně pouze kvůli monitoringu. Co jsem ale viděl, přišlo mi, že oba programy mají dobrou kvalitu. Je ale pravda, že v programu nepoznáš, co dávají v nativu a co ne. HBO HD to v programu včetně svých webových stránek uvádí.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


sartori

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita HD programů u digitální kabelovky UPC
« Odpověď #2 kdy: 04. 04. 2010, 10:57:32 »
Jakou máte zkušenost s HD programy v nabídce digitální kabelové televize UPC? Konkrétně mě zajímají filmové kanály Filmbox HD a HBO HD. Zdá se mi, že Filmbox HD má kvalitnější rozlišení.

Nechtěl jste otázku položit trošku jinak? Rozlišení je stejné (1080i), lišit se může kvalita zdroje a použitý enkodér. U Filmboxu je to Tandberg a cca 15 Mbit, HBO HD je na tom z pohledu bitrate o něco hůř - max 14, avg 9 Mbit.



Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: Kvalita HD programů u digitální kabelovky UPC
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2010, 11:16:31 »
... Je ale pravda, že v programu nepoznáš, co dávají v nativu a co ne. HBO HD to v programu včetně svých webových stránek uvádí.

Myslim, ze na FilmBox HD davaji pouze native porady, proto to v programu neuvadi co je a neni HD NATIVE. I z toho duvodu davaji filmy v neuveritelne rotaci po cely rok. Nemaji tak velkou knihovnu HD poradu ...
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)