Autor Téma: Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)  (Přečteno 20527 krát)

Jura Cara

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #15 kdy: 28. 09. 2012, 10:45:02 »
Dnes jsem si na digizone přečetl že byl spuštěn vysílač v Benešově, tak jsem z legrace zkusil K44 proladit a byl jsem mírně v šoku, síla 80% kvalita 80% bez výpadků, předtím ani ťuk. Bydlím v Berouně 270 m n. m anténa Color super (dlouhá) nasměrovaná na Cukrák (přibližně ve stejném směru jako Benešov), širokopásmový zesilovač ( kvůli čtyřem Tv a STB). Ještě před měsícem a půl mi z muxu 4 psali že s pokrytím Berouna se letos nepočítá.
Tak kdo máte alespoň teoretickou šanci zkuste to.
« Poslední změna: 28. 09. 2012, 15:08:37 od Jura Cara »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pedro09

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #16 kdy: 28. 09. 2012, 10:50:59 »
Jsem na hranici Benešovského okresu s krajem Vysočina a mohu potvrdit příjem MUXu 4 na K44, síla/kvalita: 80/80 (jihovýchod od vysílače z Kozmic i Popovic, vzdálenost cca 30km. Příjem asi z Kozmic, do včerejška jsem tady 4. Mux nenaladil). Vše až na kostičkující Pohodu jde výborně ;D

Jinak tady chytnu Regionální Mux 4 z Prahy na K46, ale je to nesledovatelné, síla/kvalita: 55/30 :o


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #17 kdy: 28. 09. 2012, 11:00:03 »
že by Popovice switch off a do Kozmic doplnili zbylé rakvy? :o Ale, je fakt, že u mě na 44.k je rapidní pokles kvality dle bargrafů, na 60 pct...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #18 kdy: 28. 09. 2012, 11:04:55 »
že by Popovice switch off a do Kozmic doplnili zbylé rakvy? :o Ale, je fakt, že u mě na 44.k je rapidní pokles kvality dle bargrafů, na 60 pct...
To bych se ani nedivil, intenzita u mne v Polabí poklesla a chybovost je extrémně vysoká jak na K44, tak na K64. Takže nyní prakticky nesledovatelné.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #19 kdy: 28. 09. 2012, 11:14:53 »
že by Popovice switch off a do Kozmic doplnili zbylé rakvy? :o Ale, je fakt, že u mě na 44.k je rapidní pokles kvality dle bargrafů, na 60 pct...
To bych se ani nedivil, intenzita u mne v Polabí poklesla a chybovost je extrémně vysoká jak na K44, tak na K64. Takže nyní prakticky nesledovatelné.
nicméně, u mě to vůbec nekostičkuje, otázka je, co se stane, když nasměruju anténu na Kozmice, kde už mi vadí střecha...anebo si počkám na doplnění rakev na Černou Studnici, ta by mohla krásně osvítit Polabí, něco, jako Ještěd nebo ČH...každopádně, vy to máte do Kozmic daleko blíž, než já :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #20 kdy: 28. 09. 2012, 11:37:38 »
Sice to mám k vysílači blíž, ale oproti Velkým Popovicím se mi znatelně zhoršil terénní profil, takže nyní už o přímé viditelnosti nemůže být řeč. A vzdálenost se zvýšila o dalších 9 km. Ty Velké Popovice byly téměř přímá viditelnost, už jim skoro nic nestálo v cestě do Polabí, zatímco Kozmicím v cestě stojí celkem dost stejně vysokých kopců. Viz profil, kde Polabí je na 40. km, tj. ne zrovna ideální podmínky pro příjem. Na konci je pak Mladá Boleslav.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #21 kdy: 28. 09. 2012, 12:06:42 »
já jsem to ještě upřesnil, tady je profil přímo k mému QTH a srovnání s profilem Popovice - moje QTH, vychází to hůře, i vzdálenost je horší, ale vsadím se, že se ještě bude něco dít, ale je to jen spekulace.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #22 kdy: 28. 09. 2012, 12:12:06 »
Sranda je, že teď nikdo neví, co se vlastně stalo. Podle Pavla Bárty byl zapnut vysílače Kozmice (vzdušnou čarou je od něho 6 km), jiní tvrdí, že se něco dělo na Velkých Popovicích. Možností je, že se dělo něco na obou vysílačích. Je zajímavé, že to najednou začalo chodit lidem nejen na Benešovsku, ale i na Berounsku a hlásí se třeba i Nymbursko.

Digital Broadcasting samozřejmě nemá žádného tiskového mluvčího, který by podal relevantní informace, případně je zjistil od kompetentních. Tiskové zprávy rozesílá přímo p. Pařízek. Ten mimochodem není k zastižení a osobně bych se nedivil, kdyby šlo o záměr. Viz nedávný text od Kuby Melína o celé koncepci sítě. Volal jsem mu už třikrát v průběhu cca. týdne, ani jednou nezavolal zpět. Vždy jen telefon vyzváněl do prázdna.

Čili, referovat čtenáře nemohu, pže sám nevím, co se vlastně ve středních Čechách událo.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #23 kdy: 28. 09. 2012, 12:32:17 »
Sranda je, že teď nikdo neví, co se vlastně stalo. Podle Pavla Bárty byl zapnut vysílače Kozmice (vzdušnou čarou je od něho 6 km), jiní tvrdí, že se něco dělo na Velkých Popovicích. Možností je, že se dělo něco na obou vysílačích. Je zajímavé, že to najednou začalo chodit lidem nejen na Benešovsku, ale i na Berounsku a hlásí se třeba i Nymbursko.

Digital Broadcasting samozřejmě nemá žádného tiskového mluvčího, který by podal relevantní informace, případně je zjistil od kompetentních. Tiskové zprávy rozesílá přímo p. Pařízek. Ten mimochodem není k zastižení a osobně bych se nedivil, kdyby šlo o záměr. Viz nedávný text od Kuby Melína o celé koncepci sítě. Volal jsem mu už třikrát v průběhu cca. týdne, ani jednou nezavolal zpět. Vždy jen telefon vyzváněl do prázdna.

Čili, referovat čtenáře nemohu, pže sám nevím, co se vlastně ve středních Čechách událo.
třeba má na displeji, když mu voláš - Polák - Nezvedat! :o :-[
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #24 kdy: 28. 09. 2012, 12:33:03 »
Sranda je, že teď nikdo neví, co se vlastně stalo. Podle Pavla Bárty byl zapnut vysílače Kozmice (vzdušnou čarou je od něho 6 km), jiní tvrdí, že se něco dělo na Velkých Popovicích. Možností je, že se dělo něco na obou vysílačích. Je zajímavé, že to najednou začalo chodit lidem nejen na Benešovsku, ale i na Berounsku a hlásí se třeba i Nymbursko.

Digital Broadcasting samozřejmě nemá žádného tiskového mluvčího, který by podal relevantní informace, případně je zjistil od kompetentních. Tiskové zprávy rozesílá přímo p. Pařízek. Ten mimochodem není k zastižení a osobně bych se nedivil, kdyby šlo o záměr. Viz nedávný text od Kuby Melína o celé koncepci sítě. Volal jsem mu už třikrát v průběhu cca. týdne, ani jednou nezavolal zpět. Vždy jen telefon vyzváněl do prázdna.

Čili, referovat čtenáře nemohu, pže sám nevím, co se vlastně ve středních Čechách událo.
jak se referují čtenáři? ;-)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #25 kdy: 28. 09. 2012, 12:34:53 »
Když spustím na televizi vyhledávání kanálu 44 tak mi to chvíli šrotuje a pak napíše že bylo nalezeno 0 kanálů. Ale spíš mi to připadá že zvedli výkon u Velkých Popovic, protože mi psali z Digital Broadcasting, že vysílač Benešov_Kozmice by měl být spuštěn následující týden pokud prý nebudou technické problémy.  :)
což v jejich případě spíše znamená že sami nevědí :-D brát to jako bernou minci je nesmysl... DB je chaos.


Leoš E.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • ICQ komunikátor - 333413814
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #26 kdy: 28. 09. 2012, 12:37:44 »
Jak jsem se výše zmiňoval že severovýchod nymburska tedy Rožďalovice kvalita signálu na 100% tak jsem byl u souseda ladit a tak též plný výkon předtím ani ťuk. Včera s tím museli něco udělat - konečně, doufám že už to vydrží :-)


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #27 kdy: 28. 09. 2012, 12:50:52 »
Beru měřák, anténu, foťák a na oba zmíněné vysílače se jedu podívat, ať utneme ty dohady.

Doufám, že mi tady pak někdo z DZ přispěje na benzin za zajímavé info :D
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #28 kdy: 28. 09. 2012, 13:01:50 »
Beru měřák, anténu, foťák a na oba zmíněné vysílače se jedu podívat, ať utneme ty dohady.

Doufám, že mi tady pak někdo z DZ přispěje na benzin za zajímavé info :D
Díky, to je totiž asi jediný způsob, jak se u muxu 4 dopátrat něčeho relevantního.  ::)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílač Benešov-Kozmice (mux4)
« Odpověď #29 kdy: 28. 09. 2012, 13:02:09 »
Beru měřák, anténu, foťák a na oba zmíněné vysílače se jedu podívat, ať utneme ty dohady.

Doufám, že mi tady pak někdo z DZ přispěje na benzin za zajímavé info :D
přispěju Ti když to sem nedáš :D to je totiž strašná prča sledovat ty spekulace a takto bys to rozřešil ;)