Autor Téma: Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání (multimediální centrum)  (Přečteno 16587 krát)

Jana Štěpánová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý den,
dneska mi kleknul  Mascom MC1321TPVR a než v servisu zjistí, co s ním je, tak se rozhlížím po tom, co koupit, kdyby bylo po něm.
Jsem z Prahy, takže signál celkem slušnej (síla 99 a kvalita 60-90 procent), nevím jestli by nemohl nastat problém se selektivitou, chytám signál ze 3 vysílačů, ale mascom si s tím poradil vždycky dobře.
Moje požadavky jsou:
- 2 tunery +nahrávání - často nahrávám jeden pořad a dívám se na jiný
- nahrávání bych asi radši přes usb na externí hdd
- hodila by se možnost přehrát i jiné formáty než jen to, co si stb sám nahraje
Mám CRT televizi, takže připojení stb přes scart a také tedy nepotřebuji HD příjem(pokud by ale stb s hd měl kvalitnější parametry než bez hd nevidím důvod, proč ho nevzít)

Zatím jsem se tak koukal a nejlíp asi vychází Evolve Andromeda, ale hodně recenzí je dost negativních, hlavně co se týče přehlednosti menu a nahrávání. nějak se mi zdá, že pokud nechci dávat zase přes 4000 za stb, jako jsem platila za Mascoma, který už byl za 4 roky 3x v servisu, tak jako by 2 tunerové set-top-boxy skoro neexistovaly.

Budu ráda, když mi poradíte, např. s jakým typem jste spokojení Vy.

Děkuji
« Poslední změna: 13. 09. 2012, 12:10:15 od Jana Štěpánová »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel Dvořák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2012, 09:51:45 »
Tak pokud to má být "překlenovací" než přijde ze servisu Mascom, tak s minimální investicí ( asi 600,-Kč ) by se dalo vybrat např.
Optex 8944-2T, Evolve 2025, Alma T2200, Strong 5222, Thompson 110, Gogen 418 T2U, Fuba 760.......a asi mnoho jiných.
Pár jsem jich kupoval pro známé ( Strong, Thompson, Optex... ) a Strong 5222 dokonce skončil u nás v dětském pokoji.

Všechny tyto přístroje mají stejné menu ( je otravné že při programování z EPG se ani ručně nedá prodloužit konec záznamu, leda dát nahrát následující pořad aby kvůli reklamám neutekl konec anebo celé naprogramovat ručně ), umí nahrávat dva programy současně a přitom sledovat dříve pořízený záznam, ukládají název pořadu ( někdy nekorektně ), pokud záznamy sledujete v PC tak soubory jsou rozděleny po cca 1 GB. Používáme flashdisky, HDD jsem nezkoušel. Záznamy jsou buď .mpg nebo .dvr ( dá se zvolit v menu ).

Chytáme Žižkov - kanály 53,41 a 59 - bez problémů na velké síto bez zesilovače - severní okraj Prahy.
Pokud Mascom odejde, tak asi nezbyde nic jiného než MMC.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #2 kdy: 01. 09. 2012, 13:14:50 »
Tady zase koukám zřejmě neumí někdo číst ... že jo? Co ten "Thompson" ...  >:( Přečti si znovu tento název na přístroji - určitě se to jmenuje jinak.

Šlak by mě trefil z takových zkomolenin .... To samé jako když někdo napíše Panasonik.  >:(  :D
« Poslední změna: 01. 09. 2012, 13:16:47 od pozemák »


Fulda.Julda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2012, 13:46:37 »
Panasonik můžeš nejenom říct, ale i napsat. A je to správně. Obdobně si čeština převezme skloňování cizího názvu; nevšiml jsem si, že by národ obecný používal název značky jen v 1. pádě. A nejen to, hovorové řeči nestačí skloňování (...dívat se na Panasonika..., ...srovnej to Panasonikem...), ale ještě si vytvoří skutečné zkomoleniny: např. Paňáka, Paňála a další. Čeština je krásný jazyk se vlastním pravopisem, na který ten anglický má pramalý vliv.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #5 kdy: 01. 09. 2012, 14:19:56 »
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/ThompsonM1A1VWM.jpg

Wow  :D pěkná mašina.

Petr Svoboda: To u vás taky píšete např. "Filips" či "Kokakola"?  :D To správně rozhodně není a je to vyloženě komolení značky.
« Poslední změna: 01. 09. 2012, 14:25:36 od pozemák »


Koki Koki

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2012, 19:09:29 »
Smazáno kvůli hrubým urážkám jiného diskutujícího. Uživatel zabanován.
« Poslední změna: 05. 09. 2012, 07:56:18 od Lukáš Polák »


Lovok

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #7 kdy: 05. 09. 2012, 14:58:44 »
Evolve je pro me takovy krap vyrobce, toho bych osobne nebral. I kdyz papirove vypada velice dobre, chtelo by to najit, jake jsou prakticke skusenosti uzivatelu.

Bohuzel, 2xDVB-T je jako safranu, ja bych doporucil LG MS400H/MS450H, ktery sam o sobe sice take nic moc, ale diky custom firmware se stava velice dobrym. Bohuzel se mi zda, ze uz se neprodava. Levnejsi moznosti je pak Univers 5000 (drive FTA 250), s tim mam tez docela uchazejici zkusenosti. Oba umi automaticky prodlouzit nahravku z EPG, coz je funkce z praktickeho hlediska naprosto nenahraditelna.

Popravde by me take docela zajimalo, jestli na trhu je neco zajimaveho. Z meho pohledu jsou pro DVB-T PVR zasadni tyto veci:
- 2x DVB-T tuner, tedy moznost nahravat jeden program a zaroven sledovat jakykoli druhy (lepsi pak je, pokud lze napriklad nahravat i vice stanic najednou v ramci techto dvou muxu)
- vnitrni S-ATA disk (USB proste neni tak spolehlive)
- moznost nastavit pro programovani z EPG automaticke prodlouzeni nahravky o zvoleny cas
- automaticky timeshift (tzn. aniz by se musel timeshift automaticky spoustet, PVR si pamatuje urcitou dobu vysilani zpatky)
- pristup k nahravkam nejlepe pres IP (pripadne USB nejakym rozumnym zpusobem)
- rozuma cena (tim myslim, ze napr. Dreamboxy jsou mimo, dat pres dvacet tisic za pristroj, kde nemam jistotu, ze po zaruce neklekne, to uz se mi stalo s Arion AT9300)
« Poslední změna: 06. 09. 2012, 14:47:53 od Lovok »


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #8 kdy: 06. 09. 2012, 00:07:36 »
Jednoznačně LG MS400H/MS450H!
Používám ho již roky a jelikož existuje neoficiální fw tak je to v součastnosti nejlíp vybavený a fungující recorder. Za ty prachy ani by mě nenapadlo koukat po jiných značkách. Velká škoda že LG se k němu zachoval tak macešsky a další vývoj neplánuje. Díky několika jedincům ve světě i u nás existuje neoficiální fw který řeší většinu chyb a přidává nové funkce. Prodloužení nahrávky při programování přes EPG, plánování nahrávání přes web rozhraní, SAMBA, FTP, virtuální dálkové ovládání, atd.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


sikula 83

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Jana Štěpánová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #10 kdy: 13. 09. 2012, 09:33:03 »
Takže nakonec opravdu odešel, základní deska, oprava min. 3500 Kč, takže hledám adekvátní náhradu. Zkusím pohledat ten LG, ale budu ráda za další typy.

A mám CRT televizi, takže potřebuji analogový výstup, nejlepší by byl scart, ale v podstatě by stačil jakýkoliv analogový výstup (HDMI si můžu strčit leda do notebooku a nebo monitoru od počítače). Nákup LCD nepřichází v úvahu.
« Poslední změna: 13. 09. 2012, 10:11:01 od Jana Štěpánová »


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #11 kdy: 13. 09. 2012, 10:17:04 »
Stránky UMAX / Noontec movi home v9t/ hdd recorder multimedial.centrum-2490kč !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Jana Štěpánová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Set-top-box se 2 tunery a možností nahrávání
« Odpověď #12 kdy: 13. 09. 2012, 12:09:37 »
Tak po celodopoledním hledání na netu mám dvě možnosti. A to buď koupit nějaký levný STB se dvěma tunery (tam asi bude naprosto jedno který) a nebo multimediální centrum.
http://www.digizone.cz/clanky/multimedialni-centrum-asus-o-play-tv-pro-spousta/  : jen jeden tuner, celkem často se mi hodí dva tunery
http://www.digizone.cz/clanky/eaget-m9-multimedialni-prehravac/  : asi zatím favorit
http://www.digizone.cz/clanky/evolve-blade-dualcorder-hd-multimedialni/
http://www.alza.cz/xtreamer-prodigy-black-d335185.htm
http://www.alza.cz/evolve-infinity-twincorder-hd-d342587.htm

A teď babo raď, fakt netušim, který, přijde mi to všechno na jedno brdo, samá čína, fakt nepotřebuju 3TB hdd, zatím sem si vystačila se 160 GB, láká mě možnost připojení k netu a sledování televizních archivů u multimediálních center.
Tak budu ráda za rady.


Martin X

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mediální centra obvykle mají vyšší spotřebu a hlučnost než settopboxy.


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mediální centra obvykle mají vyšší spotřebu a hlučnost než settopboxy.

Spotřeba se dá udržet do 50W a dá se sestavit HTPC s prakticky nulovým hlukem. Problémem tzv. multimediálních center dostupných v elektrech je, že mají uzavřený proprietární systém na rozdíl od HTPC, který může běžet na libovolném OS a tak ho mít maximálně dle svých potřeb.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS