Autor Téma: Modulační úroveň rozhlasových stanic  (Přečteno 98274 krát)

BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #60 kdy: 05. 12. 2012, 21:46:53 »
Mafra se vyjadrila ,ze do 31.12 casu dost  a ze do posledniho dne s tim nehodlaji nic delat,takove posledni "zakousnuti" ::)
Za to Beat se vyjadril,ze uz ma nestaveno.Neni treba se prsit sestavou,nejsi jedinny kdo je dobre vybaveny.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #61 kdy: 06. 12. 2012, 13:07:34 »
Vážení, jé krásné, jak se zde všichni rozplývají nad tím "koncem uřvaných stanic". Já jsem se taky rozplýval, než jsem si to poslechl na vlastní uši. To nikoho nezajímají reálné dopady? Souhlasil bych s nastavením nějakého max stropu hlasitosti, ale toto co s tím provedli to je snad ještě víc k zblití než jak to bylo dříve.
Můj názor je omezen tím, že rádio poslouchám většinu času v autě každopádně dojmy ze změny jsou tyto:
1) hlasitost je třeba mít zhruba 2x vyšší než dříve, což pro změny hlasitosti znamená 2x více "mačkání" tlačítek
2) "lepší dynamika" obzvlastě pro poslech v autě je prostě "super", znamená to častější změny hlasitosti, aby to v jednu chvíli bylo slyšet a v druhou neřvalo
3) a teď to nejdůležitější... to si nikdo nevšiml, že všechny nove CD jsou od výroby "remasterované" tak, aby měly větší hloubku a hutnost, samozřejmě na úkor dynamiky? Neříkám, že to je dobře, ale beru to jako fakt. Tyhle processing v radiích už nic moc víc nezprznil, hrály tak jak byly nahrány. Slyšitelný rozdíl ale je u starých nahrávek, které jsou teď v podstatě neposlouchatelné. Plochý nevýrazný zvuk, přesně tak omezený, jaký bylo možno dosáhnout 40 starou nahrávací technikou. Je toto skutečně výhra? Pokud člověk není milovníkem dob minulých, tak asi ne.
Nemůžu posoudit jak se s tím vypořádali v Německu, ale naši se opět předvedli...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #62 kdy: 06. 12. 2012, 19:09:51 »
Slyšitelný rozdíl ale je u starých nahrávek, které jsou teď v podstatě neposlouchatelné. Plochý nevýrazný zvuk, přesně tak omezený, jaký bylo možno dosáhnout 40 starou nahrávací technikou.
Když to neřve, tak to neznamená, že to má plochý a nevýrazný zvuk. 40 let stará profi technika nahrávala slušně a ta nová nenahrává zas o tolik líp. Problém je jen v processingu, který by tam ale neměl být, to nás jen za posledních 20 let blbci z nahrávacích studií odnaučili přirozenému zvuku.
Ale jinak souhlasím s tím, že je to uděláno blbě, protože toto nové řešení samo jistý druh processingu vyžaduje.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #63 kdy: 06. 12. 2012, 21:54:58 »
Snížení úrovně MPX power pochopitelně zlepšení zvuku přinést nemůže, to si jen někteří v duchu přáli, nebo špatně představují. Procesing se používá odjakživa, je to jako s ohněm. Dobrý sluha, ale zlý pán. Nejhorší pak v rukách blbců, kteří si říkají manažeři.

Nejlepší zvuk VKV byl a je slyšet v Bavorsku. Nejhorší naopak v Čechách na CRo1, Frekvenci1 a Impulsu. Necht žije Phobos Audio...
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Zvuk v Praze
« Odpověď #64 kdy: 09. 12. 2012, 22:02:17 »
V Praze má subjektivně nejhorší zvuk v současnosti 88,2 a 102,5. Tam je to hodně nepovedené a nepříjemné. V končícím týdnu byla mimo jiné přenastavena také 90,7, která má oproti dřívějšku horší podání výšek připomínající mp3 s nízkým datovým tokem. Je ale znát, že jednotlivé stanice s nastavením ještě pracují a zvuk vysílačů dolaďují k lepšímu. Nyní v závěru roku by čistě teoreticky mohla být ve výhodě ta zbylá rádia, která modulační výkon zatím nestáhla a svým hlasitým projevem vyčnívají z průměru (např. 95,7).
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #65 kdy: 10. 12. 2012, 15:13:44 »
Souhlas, F1 a E2 to má opravdu hodně špatně vyladěné, je to až extrémně tiché a s přemírou výšek.

Nově jsou staženy i Country na 89,5 FM a RCL na 101,4 FM.

Beat je možná stažený také, ale subjektivně je stálě o dost hlasitější, než ostatní stanice. Je možné, že se jim tam povedlo slušně vyladit modulační procesor, a nemají tak tvrdě nastavený limiter, proto je zvuk naoko hlasitější. Ale spíše se mi opravdu zdá, že Beat zatím upraven nebyl, protože byl vždy o něco tišší než třeba Hey, a ten rozdíl je stále cca. stejný.
Slušný zvuk mají i zbylé stanice RINV, tedy Kiss 98, Radio 1, Country a Spin.

Beze změn zůstávají Relax, Expres, Hey, Classic FM a Černá hora.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #66 kdy: 11. 12. 2012, 15:21:11 »
Expres jiz je stazen(jen docasne v testu - update nize..))
Ten Beat opravdu uz byl jak jsem psal,dnes jsem to konzuktoval se znamym na CTU,takze davam vice na nej,parametry splnuje.

A beze zmen - zapomel jsi na Rockzone.

Citace
89.3 a 90,7, která má oproti dřívějšku horší podání výšek připomínající mp3 s nízkým datovým tokem.

89.3 ma nyni vysek az moc,dle mejitele radia se bude doladovat..

UPDATE : Radio Expres opet zpet urvane,dnesni "pul denni 0dbr" bylo vlivem testovani jednoho z procesoru,v patek a zacatkem pristiho tydne budou testovane jine procesory.Finalni a definitivni nasazeni u Expresu az 26.12.2012

I u RCL nastala podruhe zmena - vcera,zvuk se me nyni moc nelibi,je tupy a nektere pisnicky zni podivne..maji podivne podbarveni a zni tak neverohodne.Hlasitost se take zvedla.

13.12.2012 Zmena nastaveni probehla podruhe u Kiss 98FM,zvuk ubrany basy,hlasitost o neco zesilena..
« Poslední změna: 13. 12. 2012, 21:31:04 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Olomoucko
« Odpověď #67 kdy: 30. 12. 2012, 15:54:50 »
Vysílače v okrese Olomouc jsou dle poslechu konečně všechny upravené. Omezení modulačního výkonu zvukově velmi prospělo např. Fajn Radiu, které dříve bylo jedním z leaderů v decibelové honbě.
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #68 kdy: 30. 12. 2012, 16:22:32 »
Jižní Morava také ok, jediné řve radio Hey v Brně na 96.8 >:(
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #69 kdy: 30. 12. 2012, 17:23:09 »
Evropa 2,Frekvence 1,Dance radio,nejhorsi modulacni humus v eteru.Jinak spouste/vetsine stanic to prospelo a zvuk se zlepsil.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #70 kdy: 30. 12. 2012, 18:00:57 »
Procházel jsem toto téma, ale nevšiml jsem si, že by někdo zaznamenal stejné problémy jako mám já.

V autorádiu (sencor) i na věži (panasonic) je grafický ekvalizér. Po úpravě se u obou přístrojů stal grafický ekvalizér téměř mrtvý. Dříve byl skoro stále na max, nyní je skoro pořád na 0.

Autorádiu to bohužel působí ještě větší problémy než jen mrtvý grafický ekvalizér. Autorádiu se zdá signál "slabý" a snaží se dolaďovat a přelaďovat. Takže docela hrůza (příště už sencor neberu).
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


Miroslav Laduna

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #71 kdy: 31. 12. 2012, 08:41:08 »
Po úpravě se u obou přístrojů stal grafický ekvalizér téměř mrtvý. Dříve byl skoro stále na max, nyní je skoro pořád na 0.
Autorádiu se zdá signál "slabý" a snaží se dolaďovat a přelaďovat.

Mám také klasické autorádio a to Pioneer. Grafický analyzér nebyl ani předtím skoro stále na maximu. Nyní není rozhodně na nule ani u nejtišších stanic.

Pokud se zdá autorádiu signál slabý, dá se samozřejmě experimentovat s anténami a koaxiálním kabelem, či vypnout AF.
V autorádiu jsem se s tím sice ještě nesetkal, ale na ,,tranzistoráku,,  jsem viděl přepínač LOC/DX, který skutečně něco dělal.
Také to může být dáno lokalitou, kde jezdíš, že tam prostě nic pořádně nehraje. Zkusil bych možná i kousek šoupnout přijímanou frekvenci.

Jinak samozřejmě výměna autorádia by mohla pomoci.
« Poslední změna: 31. 12. 2012, 08:42:57 od Miroslav Laduna »


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #72 kdy: 31. 12. 2012, 11:08:43 »
Tak, je posledního a na vysílač Beatu v Kozičíně ještě nešáhli. Beat odtud nikdy neřval ale teď je to dobře slyšet, je výrazně hlasitější než pražská a berounská frekvence.
Loudness War zabijí hudbu!


Karel831

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #73 kdy: 01. 01. 2013, 22:28:12 »
Po nedávném ztlumení Rádia Expres mi konečně hraje Český rozhlas Hradec Králové bez rušení (P9-Střížkov). Ovšem zvuková kvalita je u ČRo HK horší (hodně vynikají výšky), u ČRo Regina či Rádia City je zvuk lepší.
Pro dosažení původní hlasitosti přidávám 8-10 dB.
Přijímače:
Radio: Panasonic SA-PM09; Sony CFD-S03CP
DVB-T: Panasonic Viera TX-L19X10E, Di-BOX T-30RF, ant. TST
DAB: TechniSat DigitRadio 250


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Modulační úroveň rozhlasových stanic
« Odpověď #74 kdy: 02. 01. 2013, 10:09:55 »
Ale v porovnani Regina versus City je to vyrazny rozdil ve zvukovem podani..Nejlepe naladeno ma Radio 1,Spin,Kiss 98FM,Beat.Mezi nejhorsi patri nyni Evropa 2,Frekvence 1 a Dance Radio - tam by behem dnesniho dne mela udajne nastat naprava.Hrozny zvuk ma tez Impuls.Sazava i Ethno ma stale moc vysek az to u nekterych skladeb trha usi.
« Poslední změna: 02. 01. 2013, 12:59:59 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM