Autor Téma: Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD  (Přečteno 15039 krát)

Nikoloki

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #30 kdy: 29. 08. 2012, 14:17:57 »
... T2 je jen jiná modulace, či nosná či jaký čort. Novou kvalitu obrazu přinést nemůže pokud uvažujem že se stále bude vysílat v MPEG-4. Naopak je to složitější systém a určitě bude náročný na kvalitu řetězce. ...
Jina modulace to (DVB-T2) je a ta efektivneji vyuziva kmitoctove spektrum. Novou kvalitu obrazu muze prinest ale taky nemusi, vse zalezi na provozovatelich ci zadavatelich. Slozitejsi system to bezesporu je. Jak moc narocny na kvalitu retezce bude opet zalezet na nastaveni od provozovatelu. Zjednodusene pro prinos DVB-T2 oproti DVB-T plati, bud stejnym vykonem pokryje stejnym datovym tokem vetsi uzemi nebo stejnym vykonem pokryje stejne uzemi vetsim datovym tokem.

A nezapomeňte, že existuje nově schválený kodek H.265, kterému pro stejnou kvalitu obrazu stačí oproti H.264 poloviční datový tok, takže v tomto kódování se do muxu vejde dvakrát tolik kanálů. Takže za pár let tu máme vysílání v DVB-T2/S2/C2 v H.265 8) a budou se zase kupovat nové set-top boxy a nové televizory :P

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #31 kdy: 29. 08. 2012, 14:49:49 »
To ale neni vůbec hloupej napad sepiste nějakou petici za CT4 HD do volnecho muxu3 a ja to taky mile rád podepisu. Mozna by nakonec těch podpisu bylo tolik ze by se pánové z CT a ČRa nějak domluvili. ;-)


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #32 kdy: 29. 08. 2012, 15:41:38 »
Ještě taková úvaha, on je MUX 1 zcela obsazen, jedou tam pouze 4 stanice v SD. Ono je i divné, že ČT 3 se chystá k Pařízkovi.
Nebo v MUXu 1 zabírají místo rádia?


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #33 kdy: 29. 08. 2012, 16:13:13 »
Dané nastavenie Mux1 ďalšie rozšírenie neumožňuje. Časť kapacity síce zaberajú rádia, ale aj bez nich by sa do Mux1 pripravovaná ČT3 nevošla  - muselo by dôjsť aj k zníženiu dátových tokov zvyšných 4 programov, alebo zmena parametrov muxu, čo by ale viedlo zas k rozbitiu SFN (potreba dobudovania ďalších vysielačov).

Analýza jednotlivých možností je v skratke uvedená tu:
http://www.digizone.cz/clanky/detsky-kanal-ct-3-ma-vysilat-prvni-tri-az-ctyri-roky-v-multiplexu-4-potom-v-dvb-t2/
« Poslední změna: 29. 08. 2012, 16:16:10 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Zadarmo ?
« Odpověď #34 kdy: 30. 08. 2012, 09:03:31 »
Pánové, shrňme si vaše podněty. Namlsali jste se příjmem (sportovních) HD programů po dobu olympiády a prosíte, aby se v tom pokračovalo.
Je to trochu jinak. Za příjem HD programů se platí (i když jsou jistěže výjimky) a možnost máte. Navíc v této době je již z čeho vybírat.
Odpovězte si na otázku - jsem ochoten za to platit ? A nemelte tu cosi o tom, že za televizi platíte koncesní poplatek.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #35 kdy: 30. 08. 2012, 09:14:21 »
Citace
se platí
Jak kdy, jak kde, jak komu. Už jen ten výraz "se platí" je nekorektní.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #36 kdy: 30. 08. 2012, 09:28:05 »
Citace
se platí
Jak kdy, jak kde, jak komu. Už jen ten výraz "se platí" je nekorektní.
ale je. A vy který už jste založil velmi"podnětnou" diskuzi zakončenou blábolem byste se moc ozývat neměl.
přes voves,
přes zelenou louku,
měl vocásek nahoru,
do pddelky ďourku.
Takže toliko k"nebeskému dědovi"  ::) ::)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #37 kdy: 30. 08. 2012, 10:19:37 »
ČT4 HD byla a je v provozu, stačí si pořídit satelit, kabel, IPTV  :)


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #38 kdy: 30. 08. 2012, 10:25:55 »
"má pravdu předsedo" ;) ;)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #39 kdy: 30. 08. 2012, 10:42:47 »
To DB. Když pominu, že odpovídáte mimo téma a já taky, nemáte pravdu. Diskuse o které se zmiňujete měla prakticky stejné téma jako je tato. A znechuceně jsem schválně ten první post změnil, když jsem se v odpovědích dočkal kádrování jak dlouho tu jsem a zda mám vůbec HD televizi, oči a jsem schopný HD vidět. Tím nezpochybňuju, že několik postů tam k věci bylo, aby mne zas někdo nechytal za slovo. Pokud jste to ovšem nečetl hned po začátku, je pochopitelné že tápete.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #40 kdy: 30. 08. 2012, 10:55:35 »
1-četl..
2-netápu, konstatuji.
3-nepochopil jste vy.
ENd.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Medek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #41 kdy: 30. 08. 2012, 12:46:21 »
ČT4 HD byla a je v provozu, stačí si pořídit satelit, kabel, IPTV  :)

jen jsem chtěl napsat, že někdo si nemůže za okno do fasády našroubovat satelit nebo anténu. Není to vždy tak jednoduché. Já kdybych mohl, tak si satelit pořídím a měsíčně klidně těch 500kč za veškeré programy které potřebuji zaplatím, ale nemůžu. Jsem odkázaný na příjem signálu ze stolní antény za oknem :)


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #42 kdy: 30. 08. 2012, 14:37:07 »
ČT4 HD byla a je v provozu, stačí si pořídit satelit, kabel, IPTV  :)

Tyhle hlášky fakt miluju a všechny ty chytráky co tu blafou jen protože jim na satelitu zrovna nic nedávají. Co tu vlastně chcete máte satelit tak neflamujte diskuzi.
Vy co máte ČT4 HD, tak vám ho přeji každý měsíc vám ho platím a přitom nemám možnost se na něj dívat. Solidární systém. Je určitě dobře že ČT nakupuje sportovní práva na HD vysílání stává se to totiž na západ od nás standart. Jen mi přijde divné že se ho nesnaží zprostředkovat také většině platících diváků. Spekulace, nevyklízí ČT sportovní pole v DVB-T schválně, když jedinou výhodu jak zvednout sledovanost kanálu s reklamou dobrovolně neumožní? (výměna ČT1 za ČT4 v MUX4)

Založil jsem toto téma aby jsme o něm diskutovali a našli několik argumentů, pro nebo proti. Typicky česká vlastnost většiny zdejších diskutérů ať pod svým nebo smyšleným nickem, je osočovat druhé: a) za vyslovení názoru b) za "negramotnost" v tematu.
Je to pro Vás opravdu tak iritující že za každou cenu musíte vždy někoho osočit někomu napsat že je blbec? Nechápu.

No nic, jen bych Vám chtěl ještě říci že mi odpověděli z ČT samozřejmě s tím že v DVB-T a kanálem ČT4 HD nic neplánují a min. do poloviny příštího roku se nic jiného než spuštění ČT3 dít nebude. Z širší odpovědi jsem vytušil neochotu distribuce v DVB-T. Mezi řádky jsem vyčetl že ČT3 plánují do MUX4 k Pařízkovi. Tím pádem padá jakákoliv možnost bártrové dohody s MUX3 jak zde velice a jako jediný správně spekuloval "Petr PetrK".

PS: velké plus pro DZ v mailu od ČT byli i linky na článek o MUX4. Určitě je příjemné pro autory DZ vědět že ji ČT bere jako informační autoritu.

Díky
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #43 kdy: 30. 08. 2012, 15:34:47 »
Griffine, ano, všichni povinně platíme ČT a ta "solidarita" vede k tomu, že nakonec všichni někomu něco platíme a nemáme to, co chceme. Já jsem taky pro, aby byly povinné poplatky ČT zrušeny a každý si platil to, co sám chce. Dnes vysílá cca 70 čs. TV programů, výběr je dostatečný a není důvod povinně živit a navíc jako nejdražší placený program zrovna partu nacuclou na ČT. Koneckonců taková Nova má čtvrtinové tržby (vetšinou jen od inzerentů, nic od diváků) oproti ČT a produkuje 5 programů, z toho 3 bez poplatků. A pokud jde o vlastní tvorbu, tak je na tom podobně jako ČT a snad má i více oceněných filmů (nejen Obsluhoval jsem anglického krále). Podobně Prima. Mezi dalšími desítkami placených i neplacených českých programů, vždy levnějších nežli ČT (mimo premiového HBO) neleznete mnoho výborných sportovních, dokumentárních, hudebních vč. operních, dětských, náboženských atd. programů. ČT je jim jen nekalou konkurencí - zrovna ČT4 - na veřejnoprávní TV profisport jako byznys přeci nepatří.
No a nakonec - ano nejdražší a povinně placená a zvýhodněná oproti všem konkuretům ČT by měla svým abonentům, to je všem českým majitelům TV přijímačů zajistit odpovídající kvalitu, tedy HD i pozemně, když to zvládne řada jejich konkurentů, mnohem hůře placených.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #44 kdy: 30. 08. 2012, 16:02:57 »
No nic, jen bych Vám chtěl ještě říci že mi odpověděli z ČT...
Mohl bys ten mail sem dát? Ať si počteme.
Díky.
« Poslední změna: 30. 08. 2012, 16:16:18 od Petr Svoboda »