Autor Téma: Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD  (Přečteno 15208 krát)

Petr PetrK

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 884
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #45 kdy: 30. 08. 2012, 16:22:40 »
Griffine, ano, všichni povinně platíme ČT a ta "solidarita" vede k tomu, že nakonec všichni někomu něco platíme a nemáme to, co chceme. Já jsem taky pro, aby byly povinné poplatky ČT zrušeny a každý si platil to, co sám chce. Dnes vysílá cca 70 čs. TV programů, výběr je dostatečný a není důvod povinně živit a navíc jako nejdražší placený program zrovna partu nacuclou na ČT. Koneckonců taková Nova má čtvrtinové tržby (vetšinou jen od inzerentů, nic od diváků) oproti ČT a produkuje 5 programů, z toho 3 bez poplatků. A pokud jde o vlastní tvorbu, tak je na tom podobně jako ČT a snad má i více oceněných filmů (nejen Obsluhoval jsem anglického krále). Podobně Prima. Mezi dalšími desítkami placených i neplacených českých programů, vždy levnějších nežli ČT (mimo premiového HBO) neleznete mnoho výborných sportovních, dokumentárních, hudebních vč. operních, dětských, náboženských atd. programů. ČT je jim jen nekalou konkurencí - zrovna ČT4 - na veřejnoprávní TV profisport jako byznys přeci nepatří.
No a nakonec - ano nejdražší a povinně placená a zvýhodněná oproti všem konkuretům ČT by měla svým abonentům, to je všem českým majitelům TV přijímačů zajistit odpovídající kvalitu, tedy HD i pozemně, když to zvládne řada jejich konkurentů, mnohem hůře placených.

No, ono s tím placením je to poněkud složitější. A proto je zcela zbytečné stále dokola se navážet do ČT, že je drahá, protože každý individuálně (nebo rodina) měsíčně povinně vysolíme 135 Kč. A copak Nova, Prima atd. drahé nejsou? Kolik miliónů komerční televize utrží ročně za odvysílání reklam, z nichž financují svůj provoz? Nebetyčně! Uvědomte si, že o všechny ty milióny, kterými výrobci, prodejci apod. napěchují "komerčky", nás stojí více zboží nebo služby, které nakupujem, za které platíme. Všichni, bez výjjimky, nejsme-li bezdomovci. A nebo si snad (naivně) myslíte, že v cenách zboží a služeb nejsou náklady na televizní reklamy promítnuty? Jistěže jsou! Jen tato skutečnost není tolik na očích, jako v případě ČT.  Zkrátka účel světí prostředky neboli ani DVB-T zdaleka není zdarma, jak si vesměs kdekdo myslí a tak rád zdůrazňuje... ;)

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Petr PetrK

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 884
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #46 kdy: 30. 08. 2012, 16:43:42 »
ČT4 HD byla a je v provozu, stačí si pořídit satelit, kabel, IPTV  :)

Tyhle hlášky fakt miluju a všechny ty chytráky co tu blafou jen protože jim na satelitu zrovna nic nedávají. Co tu vlastně chcete máte satelit tak neflamujte diskuzi.
Vy co máte ČT4 HD, tak vám ho přeji každý měsíc vám ho platím a přitom nemám možnost se na něj dívat. Solidární systém. Je určitě dobře že ČT nakupuje sportovní práva na HD vysílání stává se to totiž na západ od nás standart. Jen mi přijde divné že se ho nesnaží zprostředkovat také většině platících diváků. Spekulace, nevyklízí ČT sportovní pole v DVB-T schválně, když jedinou výhodu jak zvednout sledovanost kanálu s reklamou dobrovolně neumožní? (výměna ČT1 za ČT4 v MUX4)

Založil jsem toto téma aby jsme o něm diskutovali a našli několik argumentů, pro nebo proti. Typicky česká vlastnost většiny zdejších diskutérů ať pod svým nebo smyšleným nickem, je osočovat druhé: a) za vyslovení názoru b) za "negramotnost" v tematu.
Je to pro Vás opravdu tak iritující že za každou cenu musíte vždy někoho osočit někomu napsat že je blbec? Nechápu.

No nic, jen bych Vám chtěl ještě říci že mi odpověděli z ČT samozřejmě s tím že v DVB-T a kanálem ČT4 HD nic neplánují a min. do poloviny příštího roku se nic jiného než spuštění ČT3 dít nebude. Z širší odpovědi jsem vytušil neochotu distribuce v DVB-T. Mezi řádky jsem vyčetl že ČT3 plánují do MUX4 k Pařízkovi. Tím pádem padá jakákoliv možnost bártrové dohody s MUX3 jak zde velice a jako jediný správně spekuloval "Petr PetrK".

PS: velké plus pro DZ v mailu od ČT byli i linky na článek o MUX4. Určitě je příjemné pro autory DZ vědět že ji ČT bere jako informační autoritu.

Díky

Bohužel, pokud nebude na ČT jasný nátlak ze strany diváctva, na HD v DVB-T budou asi celkem kašlat. Nicméně stejně si myslím, že kdyby situaci z hlediska rozvoje pozemního vysílání HD programů jednoznačně pochopili v ČRa, s ČT by se dohodli, a stále se domnívám, že oboustranně výhodně. Jedině jakési "mlčící spojenectví" mezi Dvořákem a Železným by mohlo být onou zásadní brzdou, proč by ČT "hádéčka" do pozemáku v muxu ČRa nepustila, měla-li by nabídku na šíření zdarma a garantování místa pro program ČT3. Ostatně mají-li šéfové ČT stále namířeno s tím svým dětským nesmyslem do mux 4, pak jsou snáři jako vedení Novy s Fandou DVB-T (už dnes se všude naladí...!?), protože mux 4 nikdy nebude reálně pokrývat 95% obyvatel republiky kvalitním digitálním signálem. Jedině na papíře! Protože existující fyzikální zákonitosti ovlivňující šíření elektromagnetických vln v prostoru zkrátka popřít nelze. A kdyby nám náhodou pánové stojící za DB chtěli dokázat, jak hluboce se mýlím, pak budou muset spustit tolik vysílačů, že se z toho osypou, a jejich provoz finančně neutáhnou. Jinými slovy - v případě dosažení skutečně objektivního pokrytí 95% obyvatel ČR vesměs z nepříliš výhodných kót, které mají, respektive budou muset mít, pro mux 4 k dispozici, stanou se nakonec dražšími, nežli ČRa! 
« Poslední změna: 30. 08. 2012, 20:32:27 od Petr PetrK »


pepa novák

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 638
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Důrazná prosba za znovu zprovoznění ČT 4 HD
« Odpověď #47 kdy: 31. 08. 2012, 10:11:57 »
petrpetr - ano tlak diváctva je legitimní, protože ČT povinně platí a je to nejdražší placená TV, tedy by měla poskytovat služby/vysílání té nejvyšší kvality na trhu. Ale spíše se dočkáte "objektivního" vysvětlení, že to nejde. protože z toho povinně živení v ČT zatím nic nemají. Tyhle "tlaky" na povinně placeného monopolistu budou mít úspěch, až se to někomu v ČT vyplatí nebo je tak mocný, že to "prosadí".
Pokud jde o ČRa a DB, tak ti jistě budou trvale vysílat HD rádi a program kohokoliv, samozřejmě pokud jim někdo zaplatí, je to jejich živibytí. A zaplatí ten, komu se to vyplatí, protože se mu to na TV trhu zaplatí vyšší sledovaností a příjmem z reklam/předplatného.  Ostatně vidina získání pozice na trhu DVB-T2 motivuje ČRa k tomu, že testují na vlastní náklady.
V tržním modelu platí, že funguje to, co je někdo/zákazník ochoten si zaplatit. Ostatně z těch soukromníkům placených nabídek ČT v HD (satelit, kabel, telefonní linka O2) si může každý vybrat i dnes. Ti kdo platí povinně ČT 135 kč /měs "zadarmo" maji pozemně smůlu.