Autor Téma: FM  (Přečteno 234937 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: FM
« Odpověď #75 kdy: 31. 08. 2011, 23:02:21 »
Před dvaceti lety začala vysílat první licencovaná rádia. Jedním z nich byl Golem. Pro ty, co pamatují, nebo tehdy nemohli poslouchat, je tu dobrá zpráva. Ukázky z jeho vysílání v roce 1993 jsou nyní k dispozici na SoundCloudu.
http://oviradio.ic.cz/postrehy/radio-golem-903-fm-legenda-ze-zaznamu/


Na druhou stranu je nutno podotknout, že Golem ničím zajímavý nebyl a patřil mezi tehdy ta tupá, nudná rádia, té největší doby temna, porevolučního rozhlasového vysílání a vlády nesmyslných, lokálních, amatérských kočkopsů. Mám na mysli jeho začátek, kdy se snažil o jakousi velice pofidérní po česku patřičně zdeformovanou podobu classic rocku. Později, když už nevěděli kudy kam, změnili zcela formát. Ale to už je další kapitola. Vi. OVI.

Dnes už je naštěstí situace o mnoho lepší a na tehdejší frekvenci Golemu vysílá RADIO EXPRES, které je sice popovým rádiem, ale je snad jediným inteligentním popovým rádiem na území ČR, tedy i když obyčejný POP, tak POP nikoli, tak tupý a stále se opakující, jako jinde na běžných popových českých stanicích, ale POP poměrně inteligentní a mnohdy i zajímavý: http://www.play.cz/listen/listen.php?sh=expres&bitrate=128

Paradoxně po zániku Golema vzniklo druhé rádio Golem, které ovšem nemá s původním Golemem zhola nic společného a jde čistě o náhodnou shodu názvů a pouze o rádio netové  http://radiogolem.webnode.cz/



« Poslední změna: 31. 08. 2011, 23:30:21 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: FM
« Odpověď #76 kdy: 23. 09. 2011, 20:07:58 »
Český rozhlas 3 Vltava má dnes tématický den, tj. k 20 výročí úmrtí, s Milesem Davisem

http://www.rozhlas.cz/vltava/jazz/_zprava/vecer-s-milesem-davisem--949073

pěkné od 17,45 - 22,00

« Poslední změna: 23. 09. 2011, 20:13:41 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FM
« Odpověď #77 kdy: 24. 09. 2011, 17:28:16 »
Před dvaceti lety začala vysílat první licencovaná rádia. Jedním z nich byl Golem. Pro ty, co pamatují, nebo tehdy nemohli poslouchat, je tu dobrá zpráva. Ukázky z jeho vysílání v roce 1993 jsou nyní k dispozici na SoundCloudu.
http://oviradio.ic.cz/postrehy/radio-golem-903-fm-legenda-ze-zaznamu/


Na druhou stranu je nutno podotknout, že Golem ničím zajímavý nebyl a patřil mezi tehdy ta tupá, nudná rádia, té největší doby temna, porevolučního rozhlasového vysílání a vlády nesmyslných, lokálních, amatérských kočkopsů. Mám na mysli jeho začátek, kdy se snažil o jakousi velice pofidérní po česku patřičně zdeformovanou podobu classic rocku. Později, když už nevěděli kudy kam, změnili zcela formát. Ale to už je další kapitola. Vi. OVI.

Dnes už je naštěstí situace o mnoho lepší a na tehdejší frekvenci Golemu vysílá RADIO EXPRES, které je sice popovým rádiem, ale je snad jediným inteligentním popovým rádiem na území ČR, tedy i když obyčejný POP, tak POP nikoli, tak tupý a stále se opakující, jako jinde na běžných popových českých stanicích, ale POP poměrně inteligentní a mnohdy i zajímavý: http://www.play.cz/listen/listen.php?sh=expres&bitrate=128

Paradoxně po zániku Golema vzniklo druhé rádio Golem, které ovšem nemá s původním Golemem zhola nic společného a jde čistě o náhodnou shodu názvů a pouze o rádio netové  http://radiogolem.webnode.cz/

Radio Golem jsem poslouchal po celou dobu jeho pusobnosti a rozhodne nepatrilo mezi ta nudna radia a vysilalo po celou domu mix vseho mozneho.Nijak vyrazne format nemenilo ani nebylo ve ztrate nebo spatne s poslechovosti.Ani s provozem nebyl problem,jen mu rada neudelila licenci podobne jako jinym radiim v tehdejsi dobe z nesmyslnych duvodu.Misto toho sde objevil po radiu Golem humus Limonadovy Joe.Golem bylo velice kvalitni radio.
Dnesni Expres se me libi,hraje neohrany britsky pop a kazdy den je jine.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: FM
« Odpověď #78 kdy: 24. 09. 2011, 18:10:06 »
Citace
Misto toho sde objevil po radiu Golem humus Limonadovy Joe.Golem bylo velice kvalitni radio.

Mně osobně neseděl ani Golem ani LimoJoe. Jedna větší krávovina nežli druhá, bez kterých se svět klidně obejde. Ale na příznivce Limonádového Joa jsem narazil. Na příznivce Golemu sice také, ale v podstatně menší míře. Mně osobně nezaujalo ani jedno, tedy přišlo mi jedno trapnější nežli druhé.
Tam těch zbytečností bylo víc jako VOX atd. Nechápu proč to vznikalo ? Hrozné stanice v té době temna a kočkopsího amatérismu. Expresu už se dá si cenit. A Pýcha má Ethno rádio i toho si lze vysoce cenit. Ale tehdejší rádia, opravdu humus. Jediné, co se dalo v té příšerné době poslouchat z českého FM byla Vltava.

 
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: FM
« Odpověď #79 kdy: 31. 10. 2011, 10:02:59 »
Měl bych dotaz na chorvatskou stanici "Radio 101".To je původně vysílající kmitočet ze Zagrebu, ovšem je to chorvatská celoploška,něco jako FM 4 v Rakousku, ovšem více do bigbítu.Já ji přijímám doma na FM přímo ze Zagrebu na 101Mhz-dx více jak 500km,většinou stabilně.
Asi před 3 lety vím, že vysílala na satu 13E,teď ji tam nemůžu najít.Podobná předvolba "radio101" tam je, ovšem jedná se o nějakou italskou stanici.Nemáte někdo více info?
Díky Honza
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: FM
« Odpověď #80 kdy: 31. 10. 2011, 15:41:49 »
Myslíš tohle http://www.radio101.hr/kontakt.php  ?
Nedaří se mi tam najít parametry, kde všude jsou...
Jedině jim zavolat na to poslední číslo u kterého je napsáno Technika, což by mohly být potřebné informace. Nebo jim poslat e-mail. Ale na Hotbirdu už jsem je nenašel, tak tam asi už nejsou...
Také je otázka jestli by se neumožnil větší přístup po registraci...
« Poslední změna: 31. 10. 2011, 15:53:54 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: FM
« Odpověď #81 kdy: 31. 10. 2011, 18:17:42 »
Ano, to jsou oni. ;)Pátral jsem i přes lyngsat, asi už opravdu přes satelit nejedou :( Pamatuju při průjezdu Chorvatskem do Černé hory, opravdu to je celoploška.K HRT vynikající doplněk ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Radio Spin
« Odpověď #82 kdy: 08. 12. 2011, 23:49:07 »
Při testu vlastností a možností USB multituneru pro příjem DVB-T, DAB a FM jsem náhodou narazil na Rádio Spin. Po asi hodině poslechu mám díru v hlavě a jen pod dojmem toho, že konečně začnou hrát něco poslouchatelnějšího jsem to tak dlouho vydržel. Jsem pro pestrost, ale tento typ hudby by pro mne nemusel zaclánět v FM etéru... :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #83 kdy: 09. 12. 2011, 06:29:36 »
Při testu vlastností a možností USB multituneru pro příjem DVB-T, DAB a FM jsem náhodou narazil na Rádio Spin. Po asi hodině poslechu mám díru v hlavě a jen pod dojmem toho, že konečně začnou hrát něco poslouchatelnějšího jsem to tak dlouho vydržel. Jsem pro pestrost, ale tento typ hudby by pro mne nemusel zaclánět v FM etéru... :P

Pro mne by tady zase nemuselo zaclánět tak asi 70% zcela jiných stanic. Zejména takový Blaník apod. neboť skřeky hrané na něm opravdu nesnesu.
Spin bývá hodnocen poměrně hodně vysoko. Jde tedy o stanici profilovou, zaměřenou na určitý styl a nikoli kočkopsa bez ladu a skladu a nepouživatelnou směs
ve smyslu kočičkovskopejskovského dortu p.Čapka. Je to snad jediné rádio v ČR, které se věnuje Rhythm and Blues. Škoda, že má jediný vysílač a to v Praze.
Ovšem je nutno podotknout, že současné R&B http://cs.wikipedia.org/wiki/Rhythm_and_blues   je něco zcela odlišného nežli R&B před 30 lety a tak, jak ho známe, my.
Osobně nechápu a asi nikdy nepochopím, jak se dvě tak naprosto zcela odlišné věci mohou jmenovat stejně. Podle mého názoru současné a to staré naše mají tak společného to, že je to taky černnoch
a jinak už vůbec nic. Nic méně oni tvrdí, že je to vývoj a že to vzniklo z toho starého. No možné to určitým způsobem je.
Pokud vezmeme v potaz, že taková Metallica je také pokračováním Beatles. Takže, když se z jednoho mohl stát Heavy Metal, třeba. Tak proč z jiného by se nemohl stát Hip Hop nebo co.
No v každém případě je to originální stanice a nikoliv nějací amatérští verzalové matlající a patlající páté přes deváté, jako je v ČR bohužel naprostá většina rozhlasových stanic.
« Poslední změna: 09. 12. 2011, 06:31:20 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #84 kdy: 09. 12. 2011, 07:44:35 »
[...No v každém případě je to originální stanice a nikoliv nějací amatérští verzalové matlající a patlající páté přes deváté, jako je v ČR bohužel naprostá většina rozhlasových stanic.
O Rádiu Spin. - Určitě je to originální stanice, pravděpodobně má i své posluchače. Ve svém Partylistu má uvedeny žánry "HipHop, Rap, R&B, RnB, Black Music, Soul, Urban...". Měl jsem to štěstí, že asi půl hodiny se na mne z reproduktorů linulo rapování ve slovenštině, kde mi jazyk nevadil, ale bylo toho na mne moc. Možná to byl i samotný Rytmus, který by měl být náš nejlepší raper, ale v poslední době je spíše znám svým vztahem s Darinou. Osobně bych více uvítal větší pestrost v celé skladbě programu. Ale, třeba to mladým vyhovuje. Holt si asi musíme zvykat na to, že digitalizace přináší větší nabídku a bude nutno si i více vybírat. Jako nám přináší DVB-S možnost sledování tisíců stanic, DVB-T desítky, i DAB nám asi bude nabízet ve větším počtu méně známé rozhlasové stanice. A jako mi nevadí dnešní obsah MUXu Teleka = několik italských stanic, přežiji i ty další....
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #85 kdy: 09. 12. 2011, 08:46:27 »
Tak programová specializace je normální věc. Bez ohledu na to, zda je to analog nebo digital. a v podstatě i bez ohledu na to jestli je rok 2011 nebo 1950.
Ale prostě jako známe z televize sportovní kanály a dětské kanály a filmové kanály a dokumentární kanály, tak samozřejmě jsou i rockové rozhlasové stanice
a folkové rozhlasové stanice a křesťanské rozhlasové stanice a sportovní rozhlasové stanice a zpravodajské rozhlasové stanice atd. atd.
Toto naopak u nás v ČR po revoluci zcela selhalo. Tedy těch profilovaných stanic je u nás daleko méně, nežli bývá běžné.
Všichni se naopak chovají jako jakési rozhlasové Novy. Tedy hrají na jistotu všeobecného posluchače. Máme v zemi jenom 9 rockových,
pouze 4 folk a country, vůbec žádbou jazzovou, vůbec žádnou sportovní, je to hodně špatné... Tedy velmi podprůměrné vůči okolním státům.
Ale je opravdu možné, že s postupující digitalitací rozhlasu se to zlepší. Uvidíme.

Možná by se slušelo uvést jednu věc, na kterou jsem zde chtěl upozornit již dříve, ale nějak jsem to stále odkládal, možná se to nyní hodí...

Tedy jedna z těch lepších českých rockových stanic a zároveň jedna z toho mini množství českých stanic vysílajících v DAB+ získala druhý kmitočet na FM a zahájila vysílaní v Chomutově http://www.gamaradio.cz/

« Poslední změna: 09. 12. 2011, 08:51:40 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #86 kdy: 09. 12. 2011, 10:30:58 »
@Pamětník: Mohu se skromně zeptat, co má Spin společného s digitalizací ?
@Emerson: Pokud je tedy po Spinu takový "hlad", co jim brání vysílat v DAB (DAB+) ve všech velkých městech ?
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #87 kdy: 09. 12. 2011, 11:07:55 »
@Pamětník: Mohu se skromně zeptat, co má Spin společného s digitalizací ?
@Emerson: Pokud je tedy po Spinu takový "hlad", co jim brání vysílat v DAB (DAB+) ve všech velkých městech ?

Já jsem nenapsal, že je po něm ,,hlad" to jsem osobně nezaznamenal ! Já jsem napsal, že je to rádio o 1 frekvenci v Praze a že je škoda, že není i jinde.
Tak nejspíše se bojí mít více frekvencí, to už když tak, tak je hlad po Radiu 1, ale to se také bojí opustit Prahu. Ostatně to se bálo i Country rádio. Ti sice už dostali rozum, ale s křížkem po funuse, když už není pomalu, co přidělovat...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #88 kdy: 09. 12. 2011, 12:05:27 »
@Pamětník: Mohu se skromně zeptat, co má Spin společného s digitalizací ?
S digitalizací má společné to, že může patřit do té skupiny rádií, které mohou vysílat jen na omezeném území, protože FM licence jsou téměř vyčerpány. V DABu ale bude místa habaděj a proto předpokládám, že tam budou šířeny i stanice typu Spin. Což mi samotné nevadí, jen to bude podobný stav, jako v jiných, oproti analogu, mnohonásobně kapacitnějších digitálních platformách a posluchač si bude moci a muset vybírat podle svého vkusu.

Jinak ale snad žádnou jinou přímou souvislost s digitalizací neuvádím a proto jsem příspěvek snad správně zařadil do tématu Rozhlasové stanice a jejich program. Proto bych se mohl také skromně zeptat, proč se pevy ptáte?  :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:FM
« Odpověď #89 kdy: 09. 12. 2011, 12:25:13 »
Jinak ale snad žádnou jinou přímou souvislost s digitalizací neuvádím a proto jsem příspěvek snad správně zařadil do tématu Rozhlasové stanice a jejich program. Proto bych se mohl také skromně zeptat, proč se pevy ptáte?  :)

To jsem právě tak nějak nepochopil... Tedy pochopil bych, když by jeho dotaz směřoval na server DZ, jak to, že je zde trpěna diskuze  o analogovém FM, když tedy server je DZ a tedy má se věnovat digitalu, pak by jsem možná otázce rozuměl...
A mohl na ní i jako uživatel odpovědět, že se zde prostě běžně píše i o analogových záležitostech... Ať je to vypínání analogového satelitního vysílání na Astře nebo vypínání analogového televizního vysílání na zemi anebo o FM, prostě se zde o tom píše.

No a pokud to byla opravdu jen zvědavostní otázka, tak pak mu lze prostě odpovědět normálně, tak, jako jsem to četl od Vás já, že jste si pořídil USB přijímač a to přijímač DAB /DAB+ a DVB-T a také FM. Tedy dalo by se říci 3 v jednom.
A že jste poreferoval prostě o této své nové hračce, tedy v rubrikách DAB/DAB+ o jeho možnostech ohledně DAB. V DVB-T o DVB-T a v rubrice o FM tedy o FM a tím náhodou i právě o rádiu Spin. Takto to tedy chápu já.
« Poslední změna: 09. 12. 2011, 14:32:16 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL