Autor Téma: Skákal pes  (Přečteno 22375 krát)

Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #30 kdy: 17. 08. 2012, 00:07:56 »
Jenže to čtverečkování zpravidla nastává až v situaci kdy se na analog mohli dívat leda slepice  ;D

No, spíše pro Pitomce:
Ták, ták :) Prostě kdo umí - umí, a kdo neumí, ten (ne)čumí !!! :D A kromě toho - ta kvalitní 20ti prvková yagina pro skupinu kanálů v pásmu UHF stojí v Kovoplastu 360 Kč včetně DPH!!!   ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


MASH

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #31 kdy: 17. 08. 2012, 04:43:52 »
Ja myslím, že ČRa prosazují T2 především kvůli možnosti, hodit do tohoto systému celkem jednoduše i placené kanály a tím si zajistit jeho naplnění. O žádné HD nebo lepší kvalitu primárně nejde. Datové toky budou vzhledem k nákladům velmi podobné těm z dnešního T. Ano, HD bude v T2 pořád mnohem dražší, než SD v T2 a proto lze jen těžko předpokládat, že s nástupem T2 všichni přejdou na HD vysílání. Ostatně, vždyť i dneska je v T pořád volný prostor o který nemá nikdo zájem. Nicméně, nástup T2 je nutný už vzhledem k tomu, že se stává standardem v Evropě. Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.

A ještě drobná poznámka na zdejší diskuzi ohledně přechodu analogu na DVB-T. To soustavné kostičkování (nebavím se o náhodných, drobných sekundových projevech) se objevuje opravdu až v situaci, kdy ve stejném místě by byl klasický analogový signál buď kvůli výraznému šumu a nebo extrémním "duchům" také zcela nesledovatelný! Snad by možná šel ale zvuk :). Na druhou stranu je fakt, že některé pasáže SD vysílání, jako např. rychlé sekvence s mnoha drobnými detaily, byly v analogu zkrátka kvalitnější. Otřesné vysílání Óčka, je toho zdárným příkladem.


skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #32 kdy: 17. 08. 2012, 06:43:01 »
Přpadne mi, že MASH má pravdu. I s tou kvalitou obrazu. Když je v SD pomalý švenk po záběru s mnoha drobnými detaily, obraz je na blití. A skutečně prostě pořád nechápu proč televize nepustí svoje HD vysílání do pozemních multiplexů, když v satelitech jsou všechny. Rovněž nechápu názory těch, kteří nasazením T2 podmiňují spuštění HD v terestriálu. Technicky to nutné není a finančně - holý nesmysl. Když odmítají zaplatit HD vysílání dnes, v T2 je nadšeně zaplatí? A skutečně si myslíte, že bude levnější? Jinou kvalitu nepřinese. Bude to opět složitější modulace a tedy citlivější na přenosovou cestu. Jak už tu někdo napsal T2 se stává standartem. Bohužel se tím standartem v současné době stále něco jen stává, ale stěží lze říct, že něco standartem je.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #33 kdy: 17. 08. 2012, 08:32:01 »
Ja myslím, že ČRa prosazují T2 především kvůli možnosti, hodit do tohoto systému celkem jednoduše i placené kanály a tím si zajistit jeho naplnění.
Podle mě to tak není. Nezaměňujme následek za příčinu. To, že se o placených programech mluví, jsou čiré spekulace. Zatím se v tom neudělalo ani "ň". Myslím, že placené se začnou uvažovat doopravdy až na konec, právě podle zkušeností se Skylinkem (když operátor chce získat nějaké peníze navíc). Důvod T2 je hlavně technický - hustota sítě, nároky na její správu je znatelně nižší, při současné vyšší výkonnosti vysílání. Co víc si může operátor přát? No aby na to dostal co nejdřív povolení a mohl s tím začít obchodovat. Jestli časem dojde i na placený obsah, nikdo zatím neví. Ovšem placený obsah naprosto nepokryje nějaký provoz nebo negeneruje zisk operátorovi (spíš naopak). Je tam hlavně, aby zatraktivnil operátora a jeho zboží (mux) jak pro výrobce (poskytovatele obsahu, televize-instituce) tak pro spotřebitele=diváka.


Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.
Zamysli se nad významem slova "zastaralé". Často toto pomýlení teď čtu. Zastaralé jsou přístroje bez DVB-T. Přístroje s DVB-T jsou naprosto aktuální a hodně roků ještě budou. Přístroje s T2 jsou PERSPEKTIVNÍ (sám jeden vlastním. Uznávám, že hlavně pro studijní účely).


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #34 kdy: 17. 08. 2012, 08:53:55 »
Jenže to čtverečkování zpravidla nastává až v situaci kdy se na analog mohli dívat leda slepice  ;D
To je samozřejmě nesmysl, protože třeba analogová Nova z Kojálu na k9 pokryla takový území, o kterým se digitálu ani nezdálo a pochopitelně existovala ještě síť retranslaček, což je dneska takřka zapomenutá věc a těch pár opakovačů na DVB-T to nevytrhne  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #35 kdy: 17. 08. 2012, 08:58:39 »
No, spíše pro Pitomce:
Ták, ták :) Prostě kdo umí - umí, a kdo neumí, ten (ne)čumí !!! :D A kromě toho - ta kvalitní 20ti prvková yagina pro skupinu kanálů v pásmu UHF stojí v Kovoplastu 360 Kč včetně DPH!!!   ;)
Fakt? Tady máš ceník: http://www.kovoplast.cz/obr/cenik.pdf a můžeš se předvést, kde stojí 20 prvková anténa na celý UHF těch 360Kč, jinak sis titul pitomce právě osvojil   ;D ;D ;D


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #36 kdy: 17. 08. 2012, 09:03:23 »
Přpadne mi, že MASH má pravdu. I s tou kvalitou obrazu. Když je v SD pomalý švenk po záběru s mnoha drobnými detaily, obraz je na blití. A skutečně prostě pořád nechápu proč televize nepustí svoje HD vysílání do pozemních multiplexů, když v satelitech jsou všechny. Rovněž nechápu názory těch, kteří nasazením T2 podmiňují spuštění HD v terestriálu. Technicky to nutné není a finančně - holý nesmysl. Když odmítají zaplatit HD vysílání dnes, v T2 je nadšeně zaplatí? A skutečně si myslíte, že bude levnější? Jinou kvalitu nepřinese. Bude to opět složitější modulace a tedy citlivější na přenosovou cestu. Jak už tu někdo napsal T2 se stává standartem. Bohužel se tím standartem v současné době stále něco jen stává, ale stěží lze říct, že něco standartem je.
Jenomže na satelitu si to vysílání neplatí ty stanice (vyjma ČT), nýbrž to platí provozovatel vysílání, tj. Skylink a freeSAT. A to pochopitelně všechny stanice jenom vítají. V pozemáku by musely sáhnout hluboko do kapsy, což by jim jejich zahraniční vlastník asi nedovolil.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #37 kdy: 17. 08. 2012, 09:08:52 »
Ja myslím, že ČRa prosazují T2 především kvůli možnosti, hodit do tohoto systému celkem jednoduše i placené kanály a tím si zajistit jeho naplnění.
Podle mě to tak není. Nezaměňujme následek za příčinu. To, že se o placených programech mluví, jsou čiré spekulace. Zatím se v tom neudělalo ani "ň". Myslím, že placené se začnou uvažovat doopravdy až na konec, právě podle zkušeností se Skylinkem (když operátor chce získat nějaké peníze navíc). Důvod T2 je hlavně technický - hustota sítě, nároky na její správu je znatelně nižší, při současné vyšší výkonnosti vysílání. Co víc si může operátor přát? No aby na to dostal co nejdřív povolení a mohl s tím začít obchodovat. Jestli časem dojde i na placený obsah, nikdo zatím neví. Ovšem placený obsah naprosto nepokryje nějaký provoz nebo negeneruje zisk operátorovi (spíš naopak). Je tam hlavně, aby zatraktivnil operátora a jeho zboží (mux) jak pro výrobce (poskytovatele obsahu, televize-instituce) tak pro spotřebitele=diváka.


Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.
Zamysli se nad významem slova "zastaralé". Často toto pomýlení teď čtu. Zastaralé jsou přístroje bez DVB-T. Přístroje s DVB-T jsou naprosto aktuální a hodně roků ještě budou. Přístroje s T2 jsou PERSPEKTIVNÍ (sám jeden vlastním. Uznávám, že hlavně pro studijní účely).
To je jenom teorie, navíc ničím nepodložená a když člověk srovná S a S2, tak velmi lehce zjistí, že S2 je mnohem háklivější na kvalitu signálu (resp. nastavení paraboly), než S. Takže s T2 to bude obdoba, prostě našlápnout do muxu víc dat sebou zákonitě nese nějaký úskalí neboli něco za něco. Skutečně bych si T2 tak neidealizoval, protože procitnutí bývá hrozný a navíc co si budeme povídat, T2 vzniklo jenom proto, aby provozovatelé TV stanic co nejvíc ušetřili. O diváka (tradičně) vůbec nešlo, byť se samozřejmě uvádí opak.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #38 kdy: 17. 08. 2012, 09:56:36 »
No, spíše pro Pitomce:
Ták, ták :) Prostě kdo umí - umí, a kdo neumí, ten (ne)čumí !!! :D A kromě toho - ta kvalitní 20ti prvková yagina pro skupinu kanálů v pásmu UHF stojí v Kovoplastu 360 Kč včetně DPH!!!   ;)
Fakt? Tady máš ceník: http://www.kovoplast.cz/obr/cenik.pdf a můžeš se předvést, kde stojí 20 prvková anténa na celý UHF těch 360Kč, jinak sis titul pitomce právě osvojil   ;D ;D ;D

No Pitomec seš opravdu ty, protože ani neumíš pořádně číst, jak tak pozoruji ;D  S ceníkem ses nemusel obtěžovat, znám ho takřka jako své boty ;D Ale třeba poslouží jiným... A co jsem vlastně o psal? ...kvalitní 20ti prvková yagina pro skupinu kanálů v pásmu UHF ...  Tak si ty antény v ceníku najdi a vem si k tomu pořádné brýle :D 


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #39 kdy: 17. 08. 2012, 10:07:30 »
V tomto případě seš řádnej pitomec leda ty sám, protože jakási anténa na skupinu kanálů je naprostý většině lidí úplně k prdu. Už vidím, jak se třeba kanály 29, 40 a 59 (Kojál, Hády, Barvička, Pálava - ta bez k59) budou přijímat na tu tvoji YAGI pro skupinu kanálů. Leda, když si jich koupíš několik typově odpovídajících a pak je sloučíš, a to se fakt vyplatí. Prostě seš pitomec, tím je to potvrzený  ;D ;D ;D ;D ;D


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #40 kdy: 17. 08. 2012, 10:16:41 »
Jenže to čtverečkování zpravidla nastává až v situaci kdy se na analog mohli dívat leda slepice  ;D
To je samozřejmě nesmysl, protože třeba analogová Nova z Kojálu na k9 pokryla takový území, o kterým se digitálu ani nezdálo a pochopitelně existovala ještě síť retranslaček, což je dneska takřka zapomenutá věc a těch pár opakovačů na DVB-T to nevytrhne  :)

No to je opravdu smysluplná odpověď... V. Dráb chtěl jistojistě říci, že digitál vypadává (kostičkuje) až v situaci, kdy se na analog už vůbec nedalo dívat, protože zrnil jako ZRNÍ PRO SLEPICE a na obrazovce TV byly tak akorát totálně zazrněné šmouhy!  Což je přesně tak, tedy praktická odpověď. A ty tady píšeš cosi o pokrytí Kojálem ??? Vážně logická vazba ;D  Ale když jsme u toho Kojálu - třeba v okolí Ostravy nebyl analogový signál z tohoto vysílače sledovatelný. Ano, signál byl, ale duchy, duchy, duchy - a zrníčka :D A nebo chytat Hošťálkovice kolem Hranic? Přitom ČT 1 s výkonem 600 kW! Analog naprosto vyloučený!!!  A 100 kW digitál běží v pohodně... Ovšem jistě, na řádnou venkovní anténu :D ;D :D
« Poslední změna: 17. 08. 2012, 10:35:11 od Petr PetrK »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #41 kdy: 17. 08. 2012, 10:18:36 »
To je jenom teorie, navíc ničím nepodložená.
Tvůj názor, O.K.
Můj jsem napsal. Pro mě je to praxe. Tou praxí já žiju.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #42 kdy: 17. 08. 2012, 10:20:15 »
Tak to tě fakt obdivuju že žiješ praxí s T2, který tady vysílá sotva pár týdnů  ;D


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #43 kdy: 17. 08. 2012, 10:25:00 »
V tomto případě seš řádnej pitomec leda ty sám, protože jakási anténa na skupinu kanálů je naprostý většině lidí úplně k prdu. Už vidím, jak se třeba kanály 29, 40 a 59 (Kojál, Hády, Barvička, Pálava - ta bez k59) budou přijímat na tu tvoji YAGI pro skupinu kanálů. Leda, když si jich koupíš několik typově odpovídajících a pak je sloučíš, a to se fakt vyplatí. Prostě seš pitomec, tím je to potvrzený  ;D ;D ;D ;D ;D

Přesně tebou bych si určitě nechal instalovat anténní rozvod v domě, nebo dokonce STA v paneláku.  To by to vypadalo :o Protože tady dokážeš jedině pitomě kecat s argumentací akorát tak pro kočku. Já od začátku píšu o dálkovém příjmu DVB-T, ne o tom, že někdo bydlí 30km od vysílače a koupí si třeba síto za 450 Kč, aby chytal všechny kanály současně. Meleš kdeco dohromady a vůbec nerozlišuješ, o čem je řeč.  Škoda času zrovna s tebou se bavit :P


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #44 kdy: 17. 08. 2012, 10:31:59 »
Tak to tě fakt obdivuju že žiješ praxí s T2, který tady vysílá sotva pár týdnů  ;D
Díky za poklonu.

Bohužel ti musím říct, že už zapomínáš.
T2 bylo krátce představeno ve vzduchu 19. května 2010.
Od listopadu 2010 do prosince 2011 bylo trvale. Koupil jsem si televizi a značnou část tohoto vysílání jsem přijímal.
Současný test mě ale zlobí. Ne technicky, to mi jede dobře (i na STB, absolutní no-name na čipsetu MSD), i když jsem znovu musel sáhnout do antény. Ale zlobí mě těmi restrikcemi, kterými je omezen.