Autor Téma: Skákal pes  (Přečteno 22402 krát)

skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Skákal pes
« kdy: 15. 08. 2012, 07:27:28 »
přes voves,
přes zelenou louku,
měl vocásek nahoru,
do pddelky ďourku.
« Poslední změna: 20. 08. 2012, 21:08:05 od skydedek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2012, 07:52:52 »
Drtivá většina lidí v dosahu MUX4 spíš neumí tento MUX přijímat, ale to je samostatná kapitola.
Co se týče ČT a HD v DVB-T - pokud budete z vlastního dárcovsky platit provoz za šíření, určitě se s ČT i s některým z provozovatelů multiplexů dohodnete.


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2012, 15:22:11 »
se v pozemním vysílání nevysílá HD? Tak nám zabili, pardon ustřihli ČT HD v mpxu 3. A máme po žížalkách. ... co naplat, že je to pěkný a líbí se nám to a rádi bysme koukali bylo-li by na co. Prostě dostanem prd a ne HD. Tedy prosím znalé o osvětlení otázky v subjectu způsobem stravitelným i pro člověka (dnes) předdůchodového věku. (Jsou v tom prachy, žejo?)

to byla jen taková olympijská vábnička, aby lidé viděli, jaký je rozdíl mezi SD a HD
Že se to lidem zalíbí bylo nasnadě.
Řešení je jednoduché, buď satelit, nebo neodkladné zavádění DVB-T2
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2012, 17:24:14 »
Jak souvisí DVB-T2 s rozšířením HD? Nebo si snad myslíte, že když se ČT nechce platit za šíření HD v DVB-T, tak jakmile tu bude DVB-T2, tak se staně nějaký .. zázrak .. a najednou budeme mít všechno v HD? :)

Tahle zaslepenost DVB-T2 a považování DVB--T2 za spasitele celého světa mě neskutečně baví :)


Nikoloki

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2012, 17:33:27 »
Drtivá většina lidí v dosahu MUX4 spíš neumí tento MUX přijímat, ale to je samostatná kapitola.
Co se týče ČT a HD v DVB-T - pokud budete z vlastního dárcovsky platit provoz za šíření, určitě se s ČT i s některým z provozovatelů multiplexů dohodnete.

Drze se přiznám ;) - neumím. A nevím proč. Protože "před Pařízkem" jsem to uměl a HD jsem sledoval :-\

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2012, 17:37:46 »
Tahle zaslepenost DVB-T2 a považování DVB--T2 za spasitele celého světa mě neskutečně baví :)
Tak to se teď budete bavit mnohem častěji  ;D
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2012, 17:47:35 »
Tahle zaslepenost DVB-T2 a považování DVB--T2 za spasitele celého světa mě neskutečně baví :)
Ale ono to k tomu stejně směřuje. Mux3 se sice pomalu, ale přeci jen plní. Po spuštění toho "záhadného" kanálu v říjnu a některých regionálek (jako dnes V1) už zbyde místo pro jeden HD kanál. A Mux4 je pořád funkční tak z poloviny. Po červnovém "velkém třesku" se situace ustálila, odstranily se chyby v konfiguraci, ale tím se vývoj zastavil. Pořád nebyly osazeny kompletní anténní systémy, takže místo všesměrově se vysílá jen do jednoho svazku (Jihlava, HK). Takovýto Mux je pro TV prakticky bezcenný, stačí to pro současné HD kanály zdarma, ale to není reálný obchodní model.


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2012, 17:57:53 »
A to ještě kvuli to zmršenému SFN Liberec / Čerrná Hora se blokuje jedna celostátní pozice v muxu3.
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #8 kdy: 15. 08. 2012, 20:54:06 »
Jak souvisí DVB-T2 s rozšířením HD? Nebo si snad myslíte, že když se ČT nechce platit za šíření HD v DVB-T, tak jakmile tu bude DVB-T2, tak se staně nějaký .. zázrak .. a najednou budeme mít všechno v HD? :)

Tahle zaslepenost DVB-T2 a považování DVB--T2 za spasitele celého světa mě neskutečně baví :)
Stačí se podívat kolik HD programů jede v eSku a kolik v eS2. Dvojka je mnohem levnější, a to platí i pro Téčko. Bránit se nástupu T2 je anachronismus. Je to nezbytná nutnost, a čím dřív tím lépe. Další modulační módy budou následovat spolu s novými kompresemi. Datové toky jsou prostě drahé!!!


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #9 kdy: 16. 08. 2012, 11:56:03 »
Jenomže v S2 se využívá toho, že kromě základní nabídky (prakticky již zatížené 29Kč měsíčně) je tam i placená nabídka, takže se souběžný provoz S + S2 vyplatí. U DVB-T to tak ale není, tam půjde souběh s T2 k tíži jednotlivých TV stanic, a to opravdu nikdo financovat nebude.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #10 kdy: 16. 08. 2012, 12:37:00 »
Jenomže v S2 se využívá toho, že kromě základní nabídky (prakticky již zatížené 29Kč měsíčně) je tam i placená nabídka, takže se souběžný provoz S + S2 vyplatí. U DVB-T to tak ale není, tam půjde souběh s T2 k tíži jednotlivých TV stanic, a to opravdu nikdo financovat nebude.
??? Nějak v tom nemůžu najít pointu!


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #11 kdy: 16. 08. 2012, 12:41:22 »
V tom taky pointu nenajdeš, protože to není o pointách, ale o prachách. Skutečně nevěř tomu, že privátní stanice typu Nova, Prima a Barrandov budou platit souběžný vysílání v T a T2. Nebudou, ostatně na satelitu ho taky neplatí a HD verze v S2 financuje Skylink. Což se ovšem od ČRa v T2 čekat nedá.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #12 kdy: 16. 08. 2012, 12:58:01 »
Drtivá většina lidí v dosahu MUX4 spíš neumí tento MUX přijímat, ale to je samostatná kapitola.
Co se týče ČT a HD v DVB-T - pokud budete z vlastního dárcovsky platit provoz za šíření, určitě se s ČT i s některým z provozovatelů multiplexů dohodnete.

Drze se přiznám ;) - neumím. A nevím proč. Protože "před Pařízkem" jsem to uměl a HD jsem sledoval :-\
Vaše lokalita? Vysílač který jste přijímal? Typ antény? Pokud jste měl příjem "před Pařízekem" pravděpodobně nebude problém signál zachytit i "za Pařízka".


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #13 kdy: 16. 08. 2012, 13:08:49 »
Drtivá většina lidí v dosahu MUX4 spíš neumí tento MUX přijímat, ale to je samostatná kapitola.
Co se týče ČT a HD v DVB-T - pokud budete z vlastního dárcovsky platit provoz za šíření, určitě se s ČT i s některým z provozovatelů multiplexů dohodnete.

Drze se přiznám ;) - neumím. A nevím proč. Protože "před Pařízkem" jsem to uměl a HD jsem sledoval :-\
Vaše lokalita? Vysílač který jste přijímal? Typ antény? Pokud jste měl příjem "před Pařízekem" pravděpodobně nebude problém signál zachytit i "za Pařízka".

Před Pařezem jsem chytal na K 64 z Vodárny odrazem na Krašov na LP anténu,a tehdy to šlo taky a nyní mám solo antenu na vodárnu naměřenou LP (K 56)a spojenou,tedy sloučenou a signál stabilní bez výpadků,jen regionální televize na POHODĚ mini se kostičkují,ostatní ze studia je O.K. bez problému! to jsou věci že region plzeň neumí vysílat aniž by to kostičkovalo !!! tedy regionální vstup  :D tedy HD kanály ČT1-4 a Nova v HD bez problémů,proč taky když mám silný kvalitní signál a na vysílač přímá viditelnost bez překážek bránící přímému výhledu na vysílač  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Může mi někdo vysvětlit proč
« Odpověď #14 kdy: 16. 08. 2012, 15:23:41 »
V tom taky pointu nenajdeš, protože to není o pointách, ale o prachách. Skutečně nevěř tomu, že privátní stanice typu Nova, Prima a Barrandov budou platit souběžný vysílání v T a T2. Nebudou, ostatně na satelitu ho taky neplatí a HD verze v S2 financuje Skylink. Což se ovšem od ČRa v T2 čekat nedá.
A proč by se mělo vysílat souběžně ve dvou systémech? Když pojede HD, tak pojede HD, a SD není potřeba. Nebo si snad myslíš, že SD bude mít nějaký smysl? Mimo to je možné v T2 vysílat i SD, ani to přece není problém. Když to bude za jedny peníze!