Autor Téma: Avizování nativních HD pořadů na ČT4  (Přečteno 15294 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« kdy: 13. 08. 2012, 22:40:17 »
ČT pořád neuvěřitelně tápe v avizování nativních pořadů a to "z obou stran". Po dobu LOH nám neoblomně předhazovala, že přenosy z Pivoligy budou v HD a přitom v HD nebyl ani jeden už z toho prostého důvodu, že na žádném nebyl HD přenosový vůz.

Pro změnu nyní není na http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/ mimo ČT1 HD avizován ždný jiný pořad, přestože tento týden ještě budou vysílány reprízy z LOH, kde se to HD dá velmi předpokládat + Diamantová liga, která taky v nativu bývá...

Bordel, bordel, bordel.. :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Jursa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2012, 14:26:25 »
S nativy z olympiády bych rozhodně nepočítal. Už den po olympiádě vysílali záznam z finále pozemního hokeje a nativ to rozhodně nebyl. Všiml jsem si už před olympiádou, že ČT4 neumí ze záznamu odbavit HD.
Ovšem když byly záznamy přímo během OH, tak to zřejmě šlo z přenosáku přímo z Londýna, tak to bylo v nativu.
Moc nechápu, proč není ČT4 schopná odbavit záznam HD, když živý přenos umí...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2012, 23:19:39 »
Moc nechápu, proč není ČT4 schopná odbavit záznam HD, když živý přenos umí...
Pochopit bych to dokázal. Na odbavení záznamu potřebujete HD videoserver, při živém přenosu pošlete signály ze vstupu (trasy, kamery) přes obrazovou režii do výstupu. Takže využíváte jiné vybavení.
Ale nemyslím si, že by ČT4 neuměla odbavit HD záznam, po skončení závěrečného cermoniálu běžel sestřih našich medailí a ten v HD byl. Pochybuji, že by si to posílali trasou z Londýna. Nevím, jestli finále pozemního hokeje předtím ČT2 nebo 4 vysílala, třeba to šlo další trasou a ta už byla SD.
Jiná věc je, že v HD asi jede minimum střižen, takže běžné denní zpravodajství i z věcí vysílaných v HD je sestříháno v SD.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2012, 21:21:19 »
Tak teď třeba 4. pk. Braga - Udinese samozřejmě v HD je. Čtvrté a poslední předkolo LM se již jede plně podle not Ligy Mistrů - jednotní sponzoři, grafika, požadavek na HD, požadavek na lepší stadion...

Vlastně na tuhle problematiku už jsem se ptal Fridricha...

Citace
Já: V programu na webu ČT ( www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/ ) chybí avizování HD pořadů na ČT4 HD. Což si myslím, že je škoda, když např. v HD rozlišení vysíláte French Open a divák prakticky nemá šanci se to dozvědět. Podobně to je (resp. bylo) i třeba s finálovým zápasem Ligy Mistrů nebo atletickou Diamantovou ligou

M. F.: ČT4 vysílá v HD už stále.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #4 kdy: 22. 08. 2012, 21:32:40 »
Vlastně na tuhle problematiku už jsem se ptal Fridricha...

Citace
M. F.: ČT4 vysílá v HD už stále.
Ta Fridrichova odpověď je ovšem nesmyslná. Ano, v HD vysílají stále, pokud se bavíme o výstupním formátu. :) O zdroji signálu to bohužel neplatí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dušan Vokoun

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #5 kdy: 13. 12. 2012, 15:14:48 »
Zdravím,

Tak jsem se znovu snažil, aby ČT nějak ten nativní formát nám divákům značila  a bohužel - kde není vůle, není cesta.... :(

Dotaz (Já):
Dobrý den, bylo by možné značit sportovní akce (atletika, fotbal, hokej...) vysílané na kanálu ČT Sport v nativním rozlišení příslušným popiskem, aby divák poznal, že se nejedná pouze o upscale ? Děkuji.


Oni ("Ti Druzí"):

Vážený pane Vokoune,

děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize, kterého si velmi vážíme.

Poslední informace, kterou k tomuto tématu máme je, že toto označování nativního HD se pro program ČT sport v nejbližší době nechystá. Předáváme však Váš e-mail jako námět kolegům.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Petra Dvořáková

ČESKÁ TELEVIZE
Divácké centrum
Kavčí hory
140 70 Praha 4
Tel.: 261 136 113
Fax.: 261 014 101
e-mail:info@ceskatelevize.cz
http://www.ceskatelevize.cz


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #6 kdy: 13. 12. 2012, 17:47:15 »
Zvláštní druh neochoty nebo neschopnosti. Takže šlo kdysi avizovat barevné vysílání, následně černobílé. Pak duální, širokoúhlé, skryté titulky. Ale HD nejde. Možná aby divák nezjistil, že toho HD moc není :-)


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2013, 13:26:31 »
Také jsem jim tam psal s dotazem proč když s tak velikou pompou spustili televizní program v HbbTV tak v něm nedokáží vyznačit  pořady vysílané v nativ HD. ČT1 a 4.
Žádná odpověď taky odpověď.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2013, 15:00:16 »
Také jsem jim tam psal s dotazem proč když s tak velikou pompou spustili televizní program v HbbTV tak v něm nedokáží vyznačit  pořady vysílané v nativ HD. ČT1 a 4.
Žádná odpověď taky odpověď.
Jestli to taky nebude tím, že takové označování je už přežité. Když s tím před roky přišel Eurosport, vyžíval jsem se v neustálém pídění po Native, Native, Native… A po dlouhé době jsem dospěl k přesvědčení, že označování technické způsobilosti přenosové cesty nějakým přídomkem vůbec nic neznamená pro obsah - zda bude pěkný, ostrý, plný detailů. Některé přenosy byly excelentní (Tour d-F.), některé mizerné (např. sporty na sněhu).
Měřítko kvality je jinde než jen v rozlišení a v poslední době bylo i nově stanoveno. Ale pro to nemáme přídavné jméno - takže zatím: „jako olympiáda na BBC“.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #9 kdy: 03. 01. 2013, 18:07:07 »
Jistě je příjemnější sledovat pořad v nativním HD, ale třeba já osobně, jako si nevybírám pořady podle loga stanice, nebudu se koukat na nezajímavý pořad v NHD jen proto, že má lepší obraz. Proto považuji upozorňování na HD a nativní HD za pro mne zbytečné a vlastně rušící. Pokud by upozornění bylo jen v programových časopisech, každý ho nemá k dispozici. Ani si všichni nevybírají sledovaný pořad podle EPG. A upoutávka před samotným pořadem možná jen naštve ty diváky, kteří ho v HD nemohou vidět. Ať už kvůli platformě příjmu, nebo nevhodnému TV. A pokud by se o značku nativního HD rozšířilo live samotné logo stanice, nebo přibyla další "opičárna" v dalším rohu obrazovky, tak to už by snad nechtěl nikdo.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #10 kdy: 03. 01. 2013, 18:29:33 »
Jde o označení v časopisech, na webu ČT a HbbTV. Tam to nikomu vadit nemůže. Když je ČT shopná značit poměr stran, čb vysílání, skryté titulky, premiéru, živé vysílání (tupě symbolem L), proč by nezvládla HD? - Navíc na svém webu to u ČT1 umí.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #11 kdy: 03. 01. 2013, 21:06:04 »
Jde o označení v časopisech, na webu ČT a HbbTV. Tam to nikomu vadit nemůže. Když je ČT shopná značit poměr stran, čb vysílání, skryté titulky, premiéru, živé vysílání (tupě symbolem L), proč by nezvládla HD? - Navíc na svém webu to u ČT1 umí.
Já Vám sice rozumím, ale stále platí to mnou výše napsané. Vezmu to popořádku. Poměr stran mne nezajímá, vždy přijímám formát v jakém je pořad distribuován, nevadí mi černé pruhy nikde, nepotlačuji je deformací originálu. Při sledování čb pořadu nepátrám v TV, zda se mu neporouchala barva, vždy si myslím, že to tak má být a nikdy to ještě nebylo jinak. Skryté titulky nepotřebuji, slyším dobře. Zda je pořad pro mne premiérou určuji sám, vlastně moje paměť a proto ani nemám problém s tím, že označení premiéry na jedné stanici většinou neznamená, že je to premiéra obecně televizní. Netrpím ani pocitem ošizení, když už se dívám třeba na sportovní přenos ze záznamu, že o něco přicházím. O nativním HD jsem už psal. Proto jen vysvětluji, že mi všechna tato označení a pomůcky mohou být ukradena a vůbec neovlivňují má rozhodnutí, na co se budu koukat, kdy a jak. Možná jsem vyjímka, ale spíš bych o tom pochyboval.   :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #12 kdy: 04. 01. 2013, 09:06:16 »
Myslím že nemá smysl debatovat zda někdo potřebuje nebo nepotřebuje mít v programech symboliku technických parametrů vysílaných pořadů, ale jde o princip.

Pokud už ČT těmito značkami (poměr stran, čb vysílání, skryté titulky, premiéru, živé vysílání, duální vysílání zvuku, stereo) tyto pořady označuje je logické se ptát proč takto neoznačuje i pořady v HD kvalitě. Zvláště když podle ČT je to natolik důležitá informace kterou sděluje před každým takovým pořadem zvláštní znělkou na programu ČT1. Nevím zda pro program ČT4 sport již tato informace není důležitá nebo nevím jak jinak si vysvětlit že na tomto programu (v Hbbtv, EPG, tištěných programech, web ČT) pořady v HD nikterak neoznačují/neprezentují.
Narozdíl od tiskových konferencí kde hrdě prohlašují a prezentují výhody a kvality HD přenosů z LOH, fotbalové LM, tenisového Davis cupu a dalších sportovních událostí (gambrinus ligu - kterou si asi zatím schovávají pro strýčka příhodu :-)).

Proto vzniklo toto diskuzní vlákno.

TO: pamětník:  pro mě to má třeba význam abych si mohl vybrat kvalitnější přenos pokud stejnou živou sportovní událost vysílá několik programů, totéž u filmů když letmým pohledem do programu zjistím že tentýž film/pořad (o který mám zájem) bude v nejbližší době v HD kvalitě tak si ho nenahraju v SD ale nastavím program pro kanál který vysílá v HD. 
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #13 kdy: 04. 01. 2013, 09:48:28 »
Myslím že nemá smysl debatovat zda někdo potřebuje nebo nepotřebuje mít v programech symboliku technických parametrů vysílaných pořadů, ale jde o princip.

TO: pamětník:  pro mě to má třeba význam abych si mohl vybrat kvalitnější přenos pokud stejnou živou sportovní událost vysílá několik programů, totéž u filmů když letmým pohledem do programu zjistím že tentýž film/pořad (o který mám zájem) bude v nejbližší době v HD kvalitě tak si ho nenahraju v SD ale nastavím program pro kanál který vysílá v HD.
Je to názor a já ho respektuji. Jen jsem uvedl, jaký mám vztah já k této symbolice a že je pro mne zbytečná. Kolik příznivců má každá "naše" kategorie diváků, to se asi nedovíme.

U velkých sportovních akcí se může stát, že jsou on-line k dispozici verze SD i HD. Ale díky tomu, že konzumuji nabídku kabelovky UPC a Free stanic z DVB-S, zatím jsem nezaregisteroval, že jsem se někdy ošidil sledováním SD obrazu, když jinde byla volně k dispozici i HD verze. Proto složitě nepátrám v programových seznamech po tom, jaký symbol je kde uveden. Zajímala by mne praktická zkušenost, kdy se Vám Grifine vyplatilo pátrat a čekat na HD kvalitu u konkrétního pořadu. Osobně nahrávám jen ve stylu uložení shlédnutí pořadu na pozdější dobu a nemilosrdně potom mažu. Na některé, spíše preventivní, nahrávky ale nikdy nedojde a smáznu je při čištění disku. Do dlouhodobého archivu nic neukládám, z tak bohaté programové nabídky, kterou mám k dispozici, si vždy vyberu, nebo v nouzi nejvyšší sáhnu po koupeném DVD, nebo TV vůbec nezapínám.  :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #14 kdy: 04. 01. 2013, 10:14:09 »
To já občas nahrávám a právě rozhodnutí jestli HD nebo SD je důležité. SD v mpeg2 lze bez problémů vypálit na DVD, které přehraji kdekoliv. HD v mpeg4 je potřeba nechat jako data pro PC nebo přes USBflash do TV, což se všude přehrát nedá. Takže zbytečně nahrávat upscale z HD kanálu mi vadí.