Autor Téma: Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4  (Přečteno 9495 krát)

Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« kdy: 12. 08. 2012, 11:56:11 »
zdravím,
pokusím se popsat problém, který zažívám s touto lcd televizí po předání Muxu4 novému provozovateli. Neustále se mi v opakovaných cyklech rozpadá obraz, je to hlavně při rychlejších sekvencích nebo najetí kamery na detail atd. K rozpadu dochází cca co 1-2 minuty. Pokud je ale přenos nasměrován do komentátorského studia je vše ok, bez problémů. Problém je jenom u ČT4HD ostatní programy v Muxu4 "jedou" bez problémů.
Chyba v anténě nebo rozvodu je vyloučena, signál v zásuvce je na dostatečné úrovni. Vyzkoušel jsem 3-4 další lcd nebo plasmy, které s uvedeným programem neměly absolutně žádný problém.
Nevím jak z toho ven, na webu podpory Samsungu není fw, takže jediná možnost je se obrátit na servis.

Zajímá mě, zda má někdo obdobný problém?
Díky za reakce
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #1 kdy: 12. 08. 2012, 12:25:27 »
a v MUXu 3 je ten samý problém? pokud ano, tak je, asi, chyba v přijímači, těžko říct...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #2 kdy: 12. 08. 2012, 12:45:43 »
Což uvést odkaz v češtině? Rumunštinu každý neovládá.... :P

http://www.samsung.com/cz/support/model/LE32B554M2WXXH-downloads
 
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #3 kdy: 12. 08. 2012, 12:48:08 »
Což uvést odkaz v češtině? Rumunštinu každý neovládá.... :P

http://www.samsung.com/cz/support/model/LE32B554M2WXXH-downloads
jste mě předešel, pane Pamětníku, ale, strejda google umí přeložit vše :P
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #4 kdy: 12. 08. 2012, 13:39:39 »
Pánové díky, špatně jsem se vyjádřil na supportu samozřejmě FW je ale více jak 2 roky starý, tuhle poslední verzi mám, takže smůla...jinak na Muxu 3 žádný problém není a proto se o něm ani nezmiňuji, prostě je to "jen problém ČT4HD u pana Pařízka" tak asi tak...
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #5 kdy: 12. 08. 2012, 14:14:27 »
Zkus se telefonicky zkontaktovat s tím mladým klukem (jméno mi teď bohužel vypadlo), co má v DB na starosti headend a domluvit se s ním, případně pokud seš někde z Ostravy jim tam tu tv dovézt (headend mají v Porubě na Stavební ul.) a problém předvést přímo na místě. Není nad praktickou ukázku. Oni ty signály přebírají od TO2 (nemají zatím vlastní linky v SDI formátu přímo od jednotlivých tv), takže možná tam bude problém. Možná, ale není závada na straně DB, ale na straně FW u výrobce Samsung. Pak by mohla být závada v FW a bylo by potřeba donutit samsungáče k vydání opravného FW.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #6 kdy: 12. 08. 2012, 15:36:40 »
Libor L:
ano jsem z Ostravska, do Poruby to je kousek, ale nějak jsem nepochopil co máš na mysli pod zkratkou DB, jinak mě ještě napadlo, že bych zítra dopoledne brnkl do Samsung-servisu, jestli nemají nějaké echo o tomto problému, těch televizí se prodaly mraky....
Honda Enduro Team


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #7 kdy: 12. 08. 2012, 15:57:07 »
DB je provozovatel MPX4, Pařízkova firma, sídlí v Porubě na Stavební ul.(kousek od porubského Intersparu), mají tam i headend a sedí tam jejich "technici", takže pokud by jsi dorazil i s TV, určitě by se  tím  zabývali. Na Samsungu se nic kloudného nedozvíš, CZ pobočka je moc malý pán na tyhle věci a budou to řešit a řešit a řešit, až to vyšumí. Viz problém s Tv Samsung, modely 2011 a aplikací Hbb od ČT. Taky se to údajně (přesně nevím, nezajímám se, Samsunga nevlastním) stále řeší a řešení je kde? V p..i!!


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #8 kdy: 25. 08. 2012, 10:47:43 »
Tak abych nějak uzavřel tuto kapitolu...
jelikož jsem odjížděl na dovolenou, psal jsem maila na helpdesk, zodpověděl ho  Kramarz Daniel s tím, že u nich je vše ok a žádné problémy nezaznamenávají navíc ke konci roku navýší výkon a změní kanál, tak ať jsem jako v klidu. 8), tedy jsem chtěl ukázat Tv u nich na místě, k čemuž nedošlo z důvodů opětovné změny programové skladby. Nyní mi jede fanda, pohoda, ČTHD a NovaHD bez výpadků a vad na kráse. No vedou si ale zajímavě...
« Poslední změna: 25. 08. 2012, 13:31:44 od Wolfgang Wolf »
Honda Enduro Team


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #9 kdy: 25. 08. 2012, 22:36:42 »
DB je provozovatel MPX4, Pařízkova firma, sídlí v Porubě na Stavební ul....pokud by jsi dorazil i s TV, určitě by se  tím  zabývali.
Ctím vlastní zkušenost a po slabé odezvě na maily jsm se k DB vydal osobně. Výsledek?
Mux4 tam neuvidíš, všude jen Rádio Čas - loga, polepy, barvy aut. Oplocený areál, dálkově ovládaná brána: Máte s někým domluvenou schůzku..? Je nám líto. Tak jsem s dlouhým nosem zase odešel. Ale Ostrava je pěkné město.


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #10 kdy: 27. 08. 2012, 17:01:43 »
Tak abych nějak uzavřel tuto kapitolu...
jelikož jsem odjížděl na dovolenou, psal jsem maila na helpdesk, zodpověděl ho  Kramarz Daniel s tím, že u nich je vše ok a žádné problémy nezaznamenávají navíc ke konci roku navýší výkon a změní kanál, tak ať jsem jako v klidu. 8), tedy jsem chtěl ukázat Tv u nich na místě, k čemuž nedošlo z důvodů opětovné změny programové skladby. Nyní mi jede fanda, pohoda, ČTHD a NovaHD bez výpadků a vad na kráse. No vedou si ale zajímavě...
To ti nevěřím, prosím tě, prověř znovu, jak ti funguje ČT1HD.
Viz můj shrnující příspěvek: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1932.msg29438#msg29438


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #11 kdy: 01. 09. 2012, 09:10:02 »
Takže situace s rozpadem obrazu na ČT1 HD se opravdu opakuje! Mohu potvrdit až nyní, přes týden jsem pracovně mimo domov. Přiznám se, že už mě to začíná .... mám sice satelitní přijímač, atak si ho můžu pustit, ale to není standartní řešení. Docela mě zaujalo, že problém má i jiný model Samsungu. Možná by stálo za to napsat přímo distributorovi pro ČR.
Honda Enduro Team


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #12 kdy: 02. 09. 2012, 12:11:21 »
Takže situace s rozpadem obrazu na ČT1 HD se opravdu opakuje!
Neopakuje, ta chyba v nastavení enkodéru na straně Digital Broadcasting prostě od 25.6. až doposud stále trvá. Ty jsi ji pouze přehlédl, protože jsi daný program sledoval buď krátce, nebo měl signál zrovna nizkou dynamiku (pak není rozpad obraz tak častý). Znovu opakuji, když byl 4. mux provozován Telefonikou, tak k rozpadání obrazu ve scénách s vyšší dynamikou nedocházelo (mám s tím osobní 3 letou zkušenost), protože měli svůj enkodér správně nastaven a nezpůsobovali u některých přijímačů přetékání bufferu dekodéru, jako je tomu nyní v režii nového provozovatele DB.

Docela mě zaujalo, že problém má i jiný model Samsungu. Možná by stálo za to napsat přímo distributorovi pro ČR.
Četl jsi můj příspěvek na který odkazuji až do konce? Není to chyba, která by postihovala jen a pouze značku Samsung a modelovou řadu B. Nápravu musí logicky zjednat DB, ne Samsung, nebo Sony a možná i další výrobci přijímačů. To si jako myslíš, že všichni ostatní porušují normy, jen DB má svou síť  správně nastavenou dle normy?


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #13 kdy: 02. 09. 2012, 12:58:31 »
Kolego,
máme sice obdobný problém, ale já s Vámi husy nepásl. Obraty typu "četl jsi můj příspěvek do konce" apod. Se mi nelíbí. Takhle mluvte třeba se svým synem.
Jak jsem psal doma se zdržuji velmi zřídka a zejména o víkendech, takže na nějaké obšírné pozorování TV není čas. Co se týká televizí, mám plazmu LG, uvedeného LCD Samsunga, LCD Hyundai a Grundig. Na žádných jiných televizorech se problém nevyskytl a proto jsem jiným značkám nevěnoval pozornost. Se svým problémem jsem se obrátil na uvedenou osobu:
kramarz@multiplex4.cz
23.8. 2012, 15:52
a obdržel uvedenou odpověď
Dobrý den pane xxxxx,žádnou podobnou stížnost jsme zatím nedostali ani podobný problém jsme nezaregistrovali.Do konce roku dojde ke změně stanoviště vysílače,změní se vysílací kanál a navýší se výkon.K úpravám kodování zatím nedojde.S problémem vaší TV vám v tuto chvíli neumíme pomoci.
Jak jsem již uvedl, po přidání Fandy šly krátkodobě programy bezproblémově.
Honda Enduro Team


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung LE32B554 a čt 4 HD v Muxu4
« Odpověď #14 kdy: 02. 09. 2012, 17:23:49 »
Omlouvám se, ale na diskuzních fórech je zvykem si tykat. Za otázku se rovněž omlouvám, ale položil jsem ji v dobré víře, protože jsem svůj odkazovaný příspěvek uzavřel s tím, že tento problém postihuje nejen modelovou řadu B Samsung, ale i některé modely Sony, proto mě tvůj/váš návrh zaskočil.