Autor Téma: Špatný nebo žádný signál  (Přečteno 4288 krát)

dawe111

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Špatný nebo žádný signál
« kdy: 05. 08. 2012, 22:34:07 »
Máme doma 2 televizory + 2 setoboxy rozvod byl veden od hlavní antény na panelaku do rozdvojky a ztama do jednoho a druheho setoboxu 2 roky to slapalo jak melo a tento tyden zniceho nic špatný nebo žádný signál, Z prvu jsem si myslel že třeba rozdvojka jelikož když jsem spojil napřímo jelo to ok jedna tv ale když jsem dal rozdvojku opět bez signálu nebo hooodně sekáný nevite prosím někdo co stíím sousedum to prej jede normál

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Špatný nebo žádný signál
« Odpověď #1 kdy: 06. 08. 2012, 00:03:14 »
Tak já bych např. zkusil zjistit jakej je stav signálu přímo v zásuvce, že jo.  ;) Třeba je chyba v ní a nebo v přívodním koaxu. Pak bych případně řešil dál.  ;) Pokud tam OK, tak proměřování postupně dál po větvích směrem ke koncům kde jsou přístroje. A na závadu se musí jistě přijít.


dawe111

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatný nebo žádný signál
« Odpověď #2 kdy: 06. 08. 2012, 08:42:00 »
jelikož to nemam jak zmeřit skoušel jsem přehodit seto boxy mam koupeny novy koax novou rozdvojku vzdy to jede pouze kdyz to zapoijim primo maximalne na 5m koaxu kdyz dam jeste jednou 5m koaxu opet napise zadny nebo spatny signal


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatný nebo žádný signál
« Odpověď #3 kdy: 06. 08. 2012, 09:25:48 »
Zkus dát 5m+3m  :P Zažil jsem v paneláku, že o patro výše někdo "vykuchal" anténní zásuvku, měl sice lepší signál, ale ten o dvě patra níže byl bez signálu, ale ten o tři zase se signálem:)))


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatný nebo žádný signál
« Odpověď #4 kdy: 06. 08. 2012, 10:20:19 »
jestliže to před tím dva roky šlo, tak bych hledal spíš závadu ve vývodu společné antény, zásuvka, koaxiál, konektory a tak dále. Došlo patrně k náhlému poklesu signálu z důvodu nějaké poruchy na té společné anténě a samozřejmě ten rozbočovač to srazí ještě víc (dva metry koaxiálu po rozbočení na to nemůžou mít žádný vliv).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Špatný nebo žádný signál
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2012, 15:40:46 »
spíš jestli soused o patro výše nerozboural zásuvku...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky