Autor Téma: Prosím radu od odborníků  (Přečteno 2731 krát)

Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prosím radu od odborníků
« kdy: 03. 08. 2012, 20:19:07 »
Už se to tu kdysi probíralo, ale mohl by mi někdo poradit, jaké další vzdělání potřebuji , abych mohl provádět montáže satelitů. Jsem vyučený silnoproudař. Díky za seriózní rady všem.
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím radu od odborníků
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2012, 20:29:06 »
Žádné! Dokonce nemusíš mít ani elektrotechnické vzdělání.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím radu od odborníků
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2012, 22:19:56 »
 
Už se to tu kdysi probíralo, ale mohl by mi někdo poradit, jaké další vzdělání potřebuji , abych mohl provádět montáže satelitů. Jsem vyučený silnoproudař. Díky za seriózní rady všem.

:) Ano je dobré mít nářadí a měřák na ladění na satelity a přehled o satelitním vysílání a pak můžete mít klienty jako třeba chodský David Rácz který je tu známý nemýlim se =)
Tak proč ne,jen jestli se tam kde budete pohybovat vlezete a uživíte se v té oblasti,jinými slovy jaká je tam konkurence a pokud je tak je možnost se uchytit se svým stylem je li prostor =)  :D
Přeji hodně úspěchů v podnikání  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:Prosím radu od odborníků
« Odpověď #3 kdy: 03. 08. 2012, 23:11:48 »
Už se to tu kdysi probíralo, ale mohl by mi někdo poradit, jaké další vzdělání potřebuji , abych mohl provádět montáže satelitů. Jsem vyučený silnoproudař. Díky za seriózní rady všem.

:) Ano je dobré mít nářadí a měřák na ladění na satelity a přehled o satelitním vysílání a pak můžete mít klienty jako třeba chodský David Rácz který je tu známý nemýlim se =)
Tak proč ne,jen jestli se tam kde budete pohybovat vlezete a uživíte se v té oblasti,jinými slovy jaká je tam konkurence a pokud je tak je možnost se uchytit se svým stylem je li prostor =)  :D
Přeji hodně úspěchů v podnikání  ;)
to snad bylo myšleno jako vtip, ne? :-D
Dotyčný nikdy žádný měřák neměl, pořád fňukal, že si na něho nevydělá (koženou sedačkou v prodejně pro zákazníky se ale pochlubil), vše "ladil" a instaloval na nasliněný prst a když zjistil, že DVB-T je trochu složitější než všude plácat logaro na smeták, tak ho začal pomlouvat jak je to strašně "anti-user-friendly" a přešel na satelit, kde se to do jisté míry (kterou taky neznal) dá plácat a lepit podle teploměrů (nad složitějšími věcmi pak zas brečel a sváděl to na něco jiného). O instalacích typu "od pantáty vedou dráty" nebo parabola na kurníku raději pomlčme, proběhlo to tehdy různými fory. O použitých komponentech (jako RG6 apod) už nemá ani smysl se zmiňovat...

Ano, dnes TO opravdu může dělat každý kod má do p***** díru, což není to samé, jako když TO UMÍ každý. Ostatně, jak dotyčný skončil se zde také ví... hlavně, že ho zdejší redakce a skalní příznivci nazývali "odborníkem na digitalizaci"  ;D ;D ;D
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...