Autor Téma: Poradí mi někdo jak naladit programy na Topfield 2060?  (Přečteno 3493 krát)

svobodams

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Chtěl jsem si doplnit nový program a podařilo se mi daktivovat všechny ostatní programy. Takže jsem je nakonec  smazal a nyní bojuji s naladěním všech programů Skylink. Má to umět i automatické doplňování programů, ale to také nefunguje. Zákaznická linka Skylink trvale obsazena, dovolali se tam ostatní tak čekejte.... Děkuji zad asi dá někdo práci s tak triviální věcí pro ostatní.
M.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poradí mi někdo jak naladit programy na Topfield 2060?
« Odpověď #1 kdy: 01. 08. 2012, 10:40:13 »
Vzit manual k ruce. Najit si manualni ladeni. Nedavat automatiku, ale rucne tam neklepat tech par frekvenci a parametru skylinku treba odsud: http://skylink.cz/web/structure/16.html .... tzn. 12.525 Mhz / V / 3/4 / 27500 - vyhledat .... a tak dale ... to je jedna z cest. Postupne to tak naladi vsechny programy skylinku.

Nevim, co jste s pristrojem jeste provedl. Zda by predtim nebylo vhodne receiver uvest do tovarniho nastaveni apod.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Poradí mi někdo jak naladit programy na Topfield 2060?
« Odpověď #2 kdy: 01. 08. 2012, 12:09:15 »
A na té zákaznické lince očekáváte co? Že Vám budou radit s přijímačem který jste totálně rozvrtal? Když tomu nerozumím tak do toho nelezu. Tady aspoň Pitomec vidí k čemu ta nesmyslná zákaznická linka slouží,ve většině případů k řešení věcí způsobených blbostí jejich uživatelů.
Pokud neznáte konfiguraci diseq nebo alespoň typ použitého LNB na Vaší parabole + nenapíšete typ Vašeho přijímače což je to naprosto nejzákladnější tak co chcete radit?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Poradí mi někdo jak naladit programy na Topfield 2060?
« Odpověď #3 kdy: 01. 08. 2012, 14:39:11 »
Ale pánové, každý někdy začíná.
Každý přijímaný satelit musí mít mít přiřazen příslušný LNB (pokud je jich více) přes parametry DisEqC.
Každý satelit má svůj seznam transpondérů, které je nutno doplňovat, případně korigovat jejich vlastnosti.
Ladit ručně = vybrat satelit, transpondér a před spuštěním prolaďování lze vidět na bargrafu, zda TP je přijímán.
Automatiku nedoporučuji, naladí vám kdeco = jsou to tisíce obvykle naprosto zbytečných stanic.
A pořád je možnost - popadnout bedýnku a v servisu vám tam nahrají aktuální konfiguraci. Je dobré u toho vědět, kolik LNB máte.