Autor Téma: multipex4 hodonín  (Přečteno 25257 krát)

Jeremy.Ofarrell

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #60 kdy: 17. 11. 2012, 08:42:37 »
Podle teploměru se nepozná vůbec nic, natož aby se poznalo tzv. pre-echo  ::)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jackino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #61 kdy: 17. 11. 2012, 08:58:48 »
Potvrzuji u
Břeclavi jede 46 kanál
Nova Hd
Pohoda
Inzert tv
ČT1 HD
Fanda
Kvalita signálu sice kolísá mezi 40-60% ale obraz se netrhá i kdyby mi to nevadí všechno mám v dvb-s(krom Pohody)
Dvb-s//13°+19.2°+23.5°+42°
Dvb-t// Cze+Svk+Aut


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #62 kdy: 17. 11. 2012, 09:17:07 »
Potvrzuji! Už to pustili a já mám nádherné pre-echo (Bohunice VS. Horní Kapánsko). Signál mi lítá 0 - 70%, oba teploměry;-))
tak lita ci de naplno 70%?
Jde na 0, 30, 70% - prostě nestabilně, kostičkuje apod. Do dneška šel stabilně na 50. Klasické Pre-echo.
co s tím nevite?ci to doladí?
Sakryš, asi si budu muset doplnit vzdělání, doteď jsem netušil, že pre-echo se zjišťuje létajícími procenty na teploměru :-D
No, představte si, že když nemáte měřák za desetitisíce, tak musíte i podle teploměru poznat, jestli máte přebuzený zesák či pre-echo;-) Je to jak s nemocným: když není na blízku lékař s přístroji, nepohrdne šarlatánem...
Člověk si, říká jestli si děláte srandu abyste ostatní pobavil, nebo to myslíte fakt vážně ?!?! (taky pobavíte, ale vypovídá to o něčem jiném). No, když čtu v jiném vlákně dotaz o zesilovačích a jejich vzájemném "vyrušení se", tak je mi asi jasné, která možnost je správná.
Nikdo učený z nebe nespadl, ale tvrdit takovéto bláboly, když o tom nemám ani základní povědomí, je fakt bezohledné vůči ostatním. Oni jsou totiž schopní si z toho vzít, že když jim "létají procenta" tak je tam nějaké zlé pre-echo, které navíc někdo zavinil. A nebudou hledat chybu u sebe (kde je z 99,999 procent). Takže tím škodíte svému okolí, i když se budete vykecávat na to, že si můžete psát co chcete. Můžete, ale podle obsahu pak budou ostatní hodnotit tu osobnost, co to napsala. Když ze sebe chcete dělat b**ce... nikdo Vám nebrání.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #63 kdy: 17. 11. 2012, 12:24:44 »
Pane Kříži, jsem klasický případ "televizního amatéra". Ale s příjmem TV signálu (nejprve analogového a pak digitálního) mám několikaleté zkušenosti. Nikdy jsem nestudoval elektriku, jsem "vyučený" muzikant. Čili TV příjem je pro mě jakýsi koníček. V průběhu let, kdy jsem si postupně naladil či přelaďoval nové a nové české, slovenské a rakouské MUXy, jsem metodou pokus-omyl získal jakési alternativní vědomosti o signálu, o příjmu apod. Nejen pro sebe, když známému dělal problém komerční slovenský multiplex (Javorina se mu "mlátila" s Kamzíkem, stejně jako mně), problém jsem mu pomohl vyřešit. Nyní má klid, před tím měl antény natočené "odborníkem". Závěrem: Nikdo se podle mých úvah a poznatků řídit nemusí, lidé mohou brát v potaz např. Vaše názory  a doporučení. Kvůli Vám si ovšem změním citát pod svým jménem - napíšu, že jsem pouze televizní amatér. Ale ty desítky hodin strávených na střechách a půdách mi nikdo nevezme, ani Vy ne.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #64 kdy: 17. 11. 2012, 13:05:45 »
Pane Kříži, jsem klasický případ "televizního amatéra". Ale s příjmem TV signálu (nejprve analogového a pak digitálního) mám několikaleté zkušenosti. Nikdy jsem nestudoval elektriku, jsem "vyučený" muzikant. Čili TV příjem je pro mě jakýsi koníček. V průběhu let, kdy jsem si postupně naladil či přelaďoval nové a nové české, slovenské a rakouské MUXy, jsem metodou pokus-omyl získal jakési alternativní vědomosti o signálu, o příjmu apod. Nejen pro sebe, když známému dělal problém komerční slovenský multiplex (Javorina se mu "mlátila" s Kamzíkem, stejně jako mně), problém jsem mu pomohl vyřešit. Nyní má klid, před tím měl antény natočené "odborníkem". Závěrem: Nikdo se podle mých úvah a poznatků řídit nemusí, lidé mohou brát v potaz např. Vaše názory  a doporučení. Kvůli Vám si ovšem změním citát pod svým jménem - napíšu, že jsem pouze televizní amatér. Ale ty desítky hodin strávených na střechách a půdách mi nikdo nevezme, ani Vy ne.
Desítky hodin s teploměry na půdách jsou k ničemu, pokud nechcete ani pochopit základní podstatu. Což je sice Vaše svobodné rozhodnutí, ale pak se nedivte, že lidé, kteří ví, že takovéto výroky nebo "měření" jsou nesmysly, se ozvou a budou to náležitě komentovat.
Prostě to co jste prve napsal je naprostý nesmysl a můžete běhat s teploměry po střechách a půdách třeba celý život. Dokud nepochopíte, že dálnice se nedá vyměřovat školním pravítkem, stejně jako měřit a vyhodnotit DVB-T signál se nedá jakýmisi procenty v krámu za pár stovek, když je v této problematice "k měření" těch veličin a parametrů mnoho, každý má svoji jednotku a vypovídá o něčem jiném. Jejich vyhodnocením pak lze o daném signálu něco říci. Skákající procenta nevypovídají vůbec o ničem.

Takže Vy nejste případ klasického amatéra (amatér je člověk problematiky znalý, který se daným oborem neživí), ale laika, který své "poznatky" (o kterých se domnívá že je získal "praxí") hlásá do světa jako "rady" nebo postřehy jiným. Takový jeden z Mariánských lázní už tu roky vyskakuje jak čertík z krabičky a drtivá většina si z něho už jen dělá legraci :-D Protože jinak to ani nejde... vážně na takové lidi nemá smysl reagovat, protože to sami nepochopí. Tak je jen potřeba je dementovat, aby byli ochráněni před jejich "moudry" ostatní zájemci o problematiku.

"Praxe" s nesmyslnými "měřícími" metodami, bez znalosti teorie, je k ničemu, taková praxe je promarněný čas. To možná platilo dřív nebo platí u jednoduchých činností, kde se postupovalo metodou pokus-omyl, ale toto není vynalézání žárovky, obrábění válečku na soustruhu, nebo ježdění na kole. Máte dvě možnosti, nastudovat si to (pokud máte o problematiku skutečný zájem) nebo dále vyskakovat a vyhlašovat svoje nesmyslné "poznatky"...
« Poslední změna: 17. 11. 2012, 13:19:36 od David Kříž »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #65 kdy: 17. 11. 2012, 13:06:04 »
V Skalici je signal výborný preto som testoval okrem venkovnej aj prutovu izbovú anténu a je slabšia 46k ako napr.40k mikulov alebo 24k Wien.
Trochu ma prekvapilo pravidelne kolisanie signálu na prut z 97% na 56% v pravidelných cca 10 sekundách.Na to že je na vysielač vidieť ma ta prekvapilo ako keby bola chyba na vysielači.Pozoruje niekto niečo podobné ?
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #66 kdy: 17. 11. 2012, 13:18:24 »
V Skalici je signal výborný preto som testoval okrem venkovnej aj prutovu izbovú anténu a je slabšia 46k ako napr.40k mikulov alebo 24k Wien.
Trochu ma prekvapilo pravidelne kolisanie signálu na prut z 97% na 56% v pravidelných cca 10 sekundách.Na to že je na vysielač vidieť ma ta prekvapilo ako keby bola chyba na vysielači.Pozoruje niekto niečo podobné ?
opět: to nejde zjistit jinak než změřením příslušných parametrů a veličin DVB-T vysílání.
Nevadí Vám v SI místní vysílání lokálních multiplexů? Nejste příliš blízko?


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #67 kdy: 17. 11. 2012, 13:33:48 »
Pane Kříži, jsem klasický případ "televizního amatéra". Ale s příjmem TV signálu (nejprve analogového a pak digitálního) mám několikaleté zkušenosti. Nikdy jsem nestudoval elektriku, jsem "vyučený" muzikant. Čili TV příjem je pro mě jakýsi koníček. V průběhu let, kdy jsem si postupně naladil či přelaďoval nové a nové české, slovenské a rakouské MUXy, jsem metodou pokus-omyl získal jakési alternativní vědomosti o signálu, o příjmu apod. Nejen pro sebe, když známému dělal problém komerční slovenský multiplex (Javorina se mu "mlátila" s Kamzíkem, stejně jako mně), problém jsem mu pomohl vyřešit. Nyní má klid, před tím měl antény natočené "odborníkem". Závěrem: Nikdo se podle mých úvah a poznatků řídit nemusí, lidé mohou brát v potaz např. Vaše názory  a doporučení. Kvůli Vám si ovšem změním citát pod svým jménem - napíšu, že jsem pouze televizní amatér. Ale ty desítky hodin strávených na střechách a půdách mi nikdo nevezme, ani Vy ne.
Desítky hodin s teploměry na půdách jsou k ničemu, pokud nechcete ani pochopit základní podstatu. Což je sice Vaše svobodné rozhodnutí, ale pak se nedivte, že lidé, kteří ví, že takovéto výroky nebo "měření" jsou nesmysly, se ozvou a budou to náležitě komentovat.
Prostě to co jste prve napsal je naprostý nesmysl a můžete běhat s teploměry po střechách a půdách třeba celý život. Dokud nepochopíte, že dálnice se nedá vyměřovat školním pravítkem, stejně jako měřit a vyhodnotit DVB-T signál se nedá jakýmisi procenty v krámu za pár stovek, když je v této problematice "k měření" těch veličin a parametrů mnoho, každý má svoji jednotku a vypovídá o něčem jiném. Jejich vyhodnocením pak lze o daném signálu něco říci. Skákající procenta nevypovídají vůbec o ničem.

Takže Vy nejste případ klasického amatéra (amatér je člověk problematiky znalý, který se daným oborem neživí), ale laika, který své "poznatky" (o kterých se domnívá že je získal "praxí") hlásá do světa jako "rady" nebo postřehy jiným. Takový jeden z Mariánských lázní už tu roky vyskakuje jak čertík z krabičky a drtivá většina si z něho už jen dělá legraci :-D Protože jinak to ani nejde... vážně na takové lidi nemá smysl reagovat, protože to sami nepochopí. Tak je jen potřeba je dementovat, aby byli ochráněni před jejich "moudry" ostatní zájemci o problematiku.

"Praxe" s nesmyslnými "měřícími" metodami, bez znalosti teorie, je k ničemu, taková praxe je promarněný čas. To možná platilo dřív nebo platí u jednoduchých činností, kde se postupovalo metodou pokus-omyl, ale toto není vynalézání žárovky, obrábění válečku na soustruhu, nebo ježdění na kole. Máte dvě možnosti, nastudovat si to (pokud máte o problematiku skutečný zájem) nebo dále vyskakovat a vyhlašovat svoje nesmyslné "poznatky"...
Já to jako promarněný čas neberu. A znovu opakuji, že se podle mých poznatků nikdo řídit nemusí. A mimochodem, až mi pan Polák nebo pan Potůček napíše, že píšu bludy, jež poškozují samotný DigiZone, a že mi je budou mazat, v tu ránu s příspěvky končím. Zatím to s mými LAICKÝMI ALTERNATIVNÍMI POZNATKY budete muset asi vydržet. :-) Tož tak.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #68 kdy: 17. 11. 2012, 13:41:26 »
@ David Kriz vs Robert Zeman
 
David to napsal velmi přesně, ale nezaškodilo by, kdyby se on i další více zapojili zde do debat se svými názory, na druhé straně chápu proč to nedělají...

K MUXU 4 Hod. - je krátce po spuštění a časem se jistě někdo ozve s naměřenými fakty, počkal bych s hodnocením, DB se také běžně stává, že různé věci dolaďují ex post ... netřeba se pár hodin po spuštění vysílače hádat kdo je nebo není větší blb, vyzývám ke klidu :D  Dobrá zpráva je, že se výstavba MUXu 4 opravdu rozjela


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #69 kdy: 17. 11. 2012, 14:04:49 »
@ David Kriz vs Robert Zeman
 
David to napsal velmi přesně, ale nezaškodilo by, kdyby se on i další více zapojili zde do debat se svými názory, na druhé straně chápu proč to nedělají...

K MUXU 4 Hod. - je krátce po spuštění a časem se jistě někdo ozve s naměřenými fakty, počkal bych s hodnocením, DB se také běžně stává, že různé věci dolaďují ex post ... netřeba se pár hodin po spuštění vysílače hádat kdo je nebo není větší blb, vyzývám ke klidu :D  Dobrá zpráva je, že se výstavba MUXu 4 opravdu rozjela
proč "vs." ?
Já s panem Zemanem žádný spor nemám ani nevedu, pouze reaguji na jeho prohlášení resp. závěry které tu prezentuje a protože je považuji za mylné/chybné a dotyčný si na ně nenechá sahat (a obhajuje si je), tak směřuji svůj projev k ostatním, aby si na podobné projevy dali pozor. Je to stejně tak moje svobodná možnost vyjádření se, jako jako prezentace těch "poznatků z praxe". S ním osobně spor nemám ani mít nechci, až na vyjímky mne tu konkrétní osoby nezajímají, zvláště když je ani neznám. A myslím, že nikoho ani nenapadám ani spor nevytvářím. Toť vše. Mne zajímá technika a když vidím, že někdo něco prohlašuje chybně, tak upozorním, když je reakce typu "to je moje věc co prohlašuji" tak možná plodná diskuse s dotyčným skončila a nemá smysl s ním dále polemizovat, jen to dementovat.

Co se týká jakéhokoli prezentování odborných věcí, nebo vyvracení nesmyslů, už jsem se z toho vyléčil. Nikdo to neocení a čas na to dělat pro nějakou komunitu nadšenců něco zadarmo, nemám. Navíc lidé, kteří tento server provozují, jeho směřování změnili jinam (což je jejich věc) a původní směřování, na kterém jsem se také párkrát v minulosti podílel, prakticky opustili, takže po tom, co se to přeneslo do osobní roviny a oni zcela využívají svých možností prezentování svých názorů jako dogmat a jediné možné pravdy, už zde není pozitivně nabitý prostor neco takového dělat. Přeberte si to jak chcete.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #70 kdy: 17. 11. 2012, 14:31:21 »
@ David Kriz vs Robert Zeman
 
David to napsal velmi přesně, ale nezaškodilo by, kdyby se on i další více zapojili zde do debat se svými názory, na druhé straně chápu proč to nedělají...

K MUXU 4 Hod. - je krátce po spuštění a časem se jistě někdo ozve s naměřenými fakty, počkal bych s hodnocením, DB se také běžně stává, že různé věci dolaďují ex post ... netřeba se pár hodin po spuštění vysílače hádat kdo je nebo není větší blb, vyzývám ke klidu :D  Dobrá zpráva je, že se výstavba MUXu 4 opravdu rozjela
proč "vs." ?
Já s panem Zemanem žádný spor nemám ani nevedu, pouze reaguji na jeho prohlášení resp. závěry které tu prezentuje a protože je považuji za mylné/chybné a dotyčný si na ně nenechá sahat (a obhajuje si je), tak směřuji svůj projev k ostatním, aby si na podobné projevy dali pozor. Je to stejně tak moje svobodná možnost vyjádření se, jako jako prezentace těch "poznatků z praxe". S ním osobně spor nemám ani mít nechci, až na vyjímky mne tu konkrétní osoby nezajímají, zvláště když je ani neznám. A myslím, že nikoho ani nenapadám ani spor nevytvářím. Toť vše. Mne zajímá technika a když vidím, že někdo něco prohlašuje chybně, tak upozorním, když je reakce typu "to je moje věc co prohlašuji" tak možná plodná diskuse s dotyčným skončila a nemá smysl s ním dále polemizovat, jen to dementovat.

Co se týká jakéhokoli prezentování odborných věcí, nebo vyvracení nesmyslů, už jsem se z toho vyléčil. Nikdo to neocení a čas na to dělat pro nějakou komunitu nadšenců něco zadarmo, nemám. Navíc lidé, kteří tento server provozují, jeho směřování změnili jinam (což je jejich věc) a původní směřování, na kterém jsem se také párkrát v minulosti podílel, prakticky opustili, takže po tom, co se to přeneslo do osobní roviny a oni zcela využívají svých možností prezentování svých názorů jako dogmat a jediné možné pravdy, už zde není pozitivně nabitý prostor neco takového dělat. Přeberte si to jak chcete.
prečo ty do mňa keď ja do těba nič...?  ;)
souhlasím s tebou ve všem, jen jsem si posteskl, že bych osobně uvítal více věcných příspěvků od znalých lidí. Sleduju forum DZ aj. dlouhodobě a věci které uvádíš jsou mi celkem zřejmé.
Vím že je to nevděčné, uvádět např. neustále po Hudebníkovi z MR věci na pravou míru, čím méně takoví lidé studují, tím více jsou agilní po fórech..., opět jen povzdech - škoda fóra, že přebírají hlavní iniciativu právě takoví týpci :(


Jeremy.Ofarrell

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #71 kdy: 17. 11. 2012, 14:40:02 »
Pane Kříži, jsem klasický případ "televizního amatéra". Ale s příjmem TV signálu (nejprve analogového a pak digitálního) mám několikaleté zkušenosti. Nikdy jsem nestudoval elektriku, jsem "vyučený" muzikant. Čili TV příjem je pro mě jakýsi koníček. V průběhu let, kdy jsem si postupně naladil či přelaďoval nové a nové české, slovenské a rakouské MUXy, jsem metodou pokus-omyl získal jakési alternativní vědomosti o signálu, o příjmu apod. Nejen pro sebe, když známému dělal problém komerční slovenský multiplex (Javorina se mu "mlátila" s Kamzíkem, stejně jako mně), problém jsem mu pomohl vyřešit. Nyní má klid, před tím měl antény natočené "odborníkem". Závěrem: Nikdo se podle mých úvah a poznatků řídit nemusí, lidé mohou brát v potaz např. Vaše názory  a doporučení. Kvůli Vám si ovšem změním citát pod svým jménem - napíšu, že jsem pouze televizní amatér. Ale ty desítky hodin strávených na střechách a půdách mi nikdo nevezme, ani Vy ne.
Je mně záhadou, proč se zrovna tento web stal srazem hudebníků  :o A ještě větší záhada je pak to, proč se hudebník snaží kafrat do antén, když opačně to určitě není (neznám anténáře, který by ve volném čase hrál ve filharmonii...)  :o


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #72 kdy: 17. 11. 2012, 16:25:22 »
Pánové, nedělejte z toho kovbojku. Na to to fórum je, aby sem mohla napsat příspěvek třebas poslední babička ze Zlámané Lhoty, která má ještě černobílý Bajkal, nebo taky muzikant a další lidé. Až se pan Polák rozhodne, že z toho udělá odbornou diskuzi profíků, tak balím kramle a padám.  8)
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #73 kdy: 17. 11. 2012, 16:52:01 »
Odborník, zůstane odborníkem, za každých okolností a patlalové (plus hudebníci) navždy zůstanou ve VF technice obyčejnými zavrženíhodnými patlaly!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multipex4 hodonín
« Odpověď #74 kdy: 17. 11. 2012, 17:33:39 »
V Moravskom Jáne taktiež bezproblémový príjem.
Dlhá Colorka, 15dB predzosilňovač
K-46
58 dBmikroVolt
MER- >36dB
VBER- <5e-7