Autor Téma: HBO HD - kvalita obrazu  (Přečteno 13242 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
HBO HD - kvalita obrazu
« kdy: 02. 04. 2010, 08:51:47 »
Jak jste spokojeni s kvalitou obrazu filmového kanálu HBO HD v satelitní platformě Skylink? Sledoval jsem diskuse a někteří jsou nespokojení. Co jsem měl zatím možnost viděl v nativu, bylo ucházející, upscale stál za prd - většinou to bylo dokonce i rozmazané, viz středeční film Bude naše. Osobně se těším na pondělní The Pacific v Native HD a 5.1 zvuku.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Rácz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • ICQ komunikátor - 386244949
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #1 kdy: 02. 04. 2010, 09:59:12 »
Říkal jsem, že bude dost filmů, které nebudou v nativním HD, ale jen přepočítávané. To bylo zde řečí, že nemám pravdu. Jinak HBO HD je asi nejlepší kanál na našem trhu, kde si člověk může shlédnout zajímavý film, na Filmboxu HD jedou víceméně spíš béčkové tituly. I když má tedy tento kanál často upscalle - je to bomba!!!!! Je to událost jara - bezkonkurenčně  :) Věřím, že se pohnou i obchody s prodejem HD sat.receiverů, zatím je to na bodě kolem nuly  :(
satelit 19,2 + 23,5 - Skylink, Comag SL100HD/PVR
terestrial - DVB-T Krašov
LCD TV Panasonic Viera 32"HD Ready 100Hz
favorit.channels - Histrory HD, HBO HD, Discovery, Nat.Geographic, Viasaty, ČT24, ČT2, Leo TV


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #2 kdy: 02. 04. 2010, 10:06:49 »
Asi máš špatný marketing.... ;D


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #3 kdy: 02. 04. 2010, 10:32:16 »
Co jsem měl zatím možnost viděl v nativu, bylo ucházející, upscale stál za prd

Já to sledoval jen ten jeden večer co to šlo FTA a mám stejný poznatek. Normálně musím dlouho zírat než poznám jestli něco je native nebo upscale, ale tadyhle jsem kouknul a bylo hned jasný, že to je mizerný upscale. 


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2010, 11:44:47 »
No co jsem mel moznost videt, tak upscale byl vazne priserny. Nativ vypadal pomerne dobre, jen se mi nelibi, ze bitrate kolisal az nekam ke 3mbitum, coz mi prijde u HDTV hodne malo. Vubec me udivuje, jak bitrate lita nahoru a dolu. :) Prumer je nekde kolem 6, horni hranice kolem 11, ale to je malokdy... V kabelu ta kvalita bude zrejme lepsi, ne?
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #5 kdy: 02. 04. 2010, 11:53:37 »
No co jsem mel moznost videt, tak upscale byl vazne priserny. Nativ vypadal pomerne dobre, jen se mi nelibi, ze bitrate kolisal az nekam ke 3mbitum, coz mi prijde u HDTV hodne malo. Vubec me udivuje, jak bitrate lita nahoru a dolu. :) Prumer je nekde kolem 6, horni hranice kolem 11, ale to je malokdy... V kabelu ta kvalita bude zrejme lepsi, ne?
míšo, čím to měříte? že by technisat? ;D
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #6 kdy: 02. 04. 2010, 12:14:47 »
No co jsem mel moznost videt, tak upscale byl vazne priserny. Nativ vypadal pomerne dobre, jen se mi nelibi, ze bitrate kolisal az nekam ke 3mbitum, coz mi prijde u HDTV hodne malo. Vubec me udivuje, jak bitrate lita nahoru a dolu. :) Prumer je nekde kolem 6, horni hranice kolem 11, ale to je malokdy... V kabelu ta kvalita bude zrejme lepsi, ne?


Skylink nemám, proto nemohu přímo srovnávat, na DVB-C UPC sice bitrate nevidím, ale obraz mi zcela vyhovuje.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #7 kdy: 02. 04. 2010, 12:38:40 »
míšo, čím to měříte? že by technisat? ;D

No jak to jelo toho 31.3. volne, tak jsem sledoval ten nemecky film, co jel v nativu. A DVBViewer dole v liste ukazuje jaky je prave bitrate. :) Takze kdyz byla hodne tmava nebo staticka scena, tak to bylo od 3 do 5.5mbit a kdyz tam byla ta velka poulicni bitka, tak to litalo az k tem 11.x.

U tak draheho placeneho kanalu bych predpokladal, ze tim bitratem budou spis plytvat :D - neni to prece televize, je to HBO! ;) Podle me by tu spodni hranici meli trosku zvysit.
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #8 kdy: 02. 04. 2010, 13:02:43 »
Říkal jsem, že bude dost filmů, které nebudou v nativním HD, ale jen přepočítávané. To bylo zde řečí, že nemám pravdu. Jinak HBO HD je asi nejlepší kanál na našem trhu, kde si člověk může shlédnout zajímavý film, na Filmboxu HD jedou víceméně spíš béčkové tituly. I když má tedy tento kanál často upscalle - je to bomba!!!!! Je to událost jara - bezkonkurenčně  :) Věřím, že se pohnou i obchody s prodejem HD sat.receiverů, zatím je to na bodě kolem nuly  :(

Ale kdepak. Zadne dost filmu. Tech prepocitanych je kolem 10-20 procent, ostatni je native HD. Mozna byla smula, ze zrovna toho 31.3. slo dost prepocitanych veci, takze si dost lidi zkreslilo obrazek.

Kazdopadne souhlas, ze tok je maly. V prumeru to bylo kolem tech 5-6Mbps. Je to prumer z hodinove nahravky co jsem zkousel vicekrat.

Kazdopadne treba takovy film Libas jako buh byl jen prepocet z SD a v jinych diskusich si lidi mysli, ze to bylo native. tady se jen ukazuje, ze vic zalezi na zdroji. Ten film byl hodne kvalitni v SD, takze i prepocet se povedl. Kazdopadne ten nemecky film v native HD byl jeste o chlup lepsi. Naproti tomu ta nejaka pohadka co sla toho 31.3. kolem te 17h, tak ta byla naprosto spickova a to mela prumerny tok 5,33Mbps.

Takze zaverem, hodne zalezi, jakou ma stanice kopii filmu, at uz HD nebo prepocitane SD ...
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #9 kdy: 02. 04. 2010, 13:13:31 »
Jak potom jeste bezeli v noci Tudorovci v nativu, tak jsem mohl porovnavat ze streamem z americkeho HBO a ten vyssi bitrate u americke verze je znat. Ceska verze sice vypadala dobre, ale rekl bych, ze v te americke bylo videt vic detailu. :) Ale to uz ze me asi mluvi moje puntickarske oko... ;)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #10 kdy: 02. 04. 2010, 14:26:55 »
Určitě by nebylo fér nepřidat screenshot, takže tady je. :P
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Dan Wilde

  • Host
Re: HBO HD - kvalita obrazu
« Odpověď #11 kdy: 03. 04. 2010, 09:17:49 »
Musi se take pridat. Donedavna jsem mel HBO HD po kabelu a obraz na kabelu je oproti Skylinkove verzi o dost lepsi ale caste kostickovani me donutilo sahnout po satelitu. Snad jsem udelal dobre.. Doufam ze zlepsi kvalitu a nebudou to tak orezavat. Na kabelu to slo nekdy az do 15.mbit -)