Autor Téma: Proč bychom se netopili - "kvalita"  (Přečteno 3723 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Proč bychom se netopili - "kvalita"
« kdy: 04. 07. 2012, 20:52:56 »
Kdysi tu bylo zmíněno, že seriál byl točen na HD kamery Sony Z1. Teď na to koukám v TV a kvalita je příšerná. V HD to nevysílají, ale hlavně je proveden extra nekvalitní převod do SD. Na HDTV Samsung to vypadá jako mizerný proklad, byť to prokládané není. Dochází k interferencím v obraze - třepe se pruhované triko, hrany v obraze a podobně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Proč bychom se netopili - "kvalita"
« Odpověď #1 kdy: 11. 07. 2012, 10:38:28 »
Já bych si tipnul, že by v HDV klidně mohly být jen surové záběry, přičemž všechen střih, barvení, korekce, titulky se dělaly v SD a master je uložen na Digibetách. Vlastně ani nikde není psáno, že ty Z1 mohly jet v DV režimu....

Jinak je tedy fakt, že obraz z kamer Sony FX1/Z1 (HDV 1080i prvotiny představené na podzim 2005, resp. na jaře 2005) není nic úchvatného, jak po stránce kvality barev (profi 3x 2/3" a zřejmě i 3x 1/2" SD tříčip ho strčí do kapsy), tak po stránce rozlišovací schpnosti. Dost možná SD Digibeta z 3x 2/3" stroje by těch řádku nerozlišila o tolik méně.

Ovšem i přesto mělo být "Proč bychom se netopili" v HD produkováno i vysíláno. Už kvůli scénám s Jitkou Ježkovou, byť u ní i zvuková složka je významná.  ;D


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč bychom se netopili - "kvalita"
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2012, 15:05:33 »
Mně by tak nevadilo, že je to SD. Ale když jsem se na to díval, tak to vypadalo jak HD převedené do SD metodou pixelresize a ještě se změnou z 50i na 25p. Výsledkem je, že je to mnohem horší než SD. To Z1 v SD režimu nedělala, takže to musel někdo zvorat až při převodu, možná v PC. Takhle blbě převáděly rozlišení třeba staré verze Premiéry.