Autor Téma: Problémy s CS Link na Vantage VT-X  (Přečteno 12208 krát)

Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« kdy: 01. 04. 2010, 20:50:59 »
Zdravím,

teta vlastní příjmač Vantage VT-X 201 SCI (nebo Vantage VT-X 211 SCI, nevím přesně který typ má) a kartu CS Link. V době, kdy Nova a Nova Cinema přeladila své kanály na nový transpondér (12070 MHz), tak po novém naladění těchto kanálů (nová frekvence) na satelitním  příjmači dochází následujícím problémům. Při přepnutí např. na program Nova se nejprve zobrazí černá obrazovka, po chvilce se ukáže hláška "Kódovaný program" a za pár vteřin se program rozjede... pravidelně však dochází k problémům s příjmem: od půl minuty do dvou minut vždy kratičký výpadek zvuku a zakostičkování obrazu, někdy dojde k úplnému zaseknutí obrazu a opět se na chvilku zobrazí hláška "Kódovaný program".  Tyto problémy se vyskytují pouze v některých programech, hlavně Nova, Nova Cinema, MTV CZ (údajně i HBO a Fishing and Hunting).

Karta CS Link je zastrčena přímo v integrované čtečce karet (zkoušeny obě pozice). Když jsem do příjmače dodal dekodovací modul (do CI slotu) na dekodovací kartu, tak se zdá, že je vše v pořádku... Když jsem použil svou kartu Skylink a zapojil ji přímo do integrované čtečky karet, tak to vše také funguje bezproblémově. Vypadá to, že dochází k problémům při čtení údajů z karty co se týče povolených programů. Máte někdo podobný problém nebo řešení, co by problémy odstranilo? Přijde mi zbytečné kupovat externí dekodovací modul, když do přeladění Novy na nový transpondér vše fungovalo bezproblémově...  Nebo že by byla vadná karta? Díky všem za pomoc při řešení tohoto problému.
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« Odpověď #1 kdy: 01. 04. 2010, 22:24:03 »
Jestli je vadná karta se dá snadno zjistit tím že se vyzkouší jiná CS Link karta. Spíš bych ale vyzkoušel jiný firmware.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2010, 22:49:55 »
Jinou CS Linkovou kartu bohužel nemám... Příjmač má pouze sériový port, přes ten jsem zatím firmware neaktualizoval a navíc jej nemám na notebooku. Leda vzít příjmač od tety ke mě domů, ale teta bydlí poměrně daleko. Volal jsem jim i na CS Link a nečekal jsem, že budou tak arogantní. Stále to sváděli na špatný signál atd.. prostě chyba u zákazníka a když jsem se jich zeptal, jestli můžou ověřit, zda je na kartě vše v pořádku, tak mi sdělil, že v podstatě nemůžou nic, jen ověřit jaké programy má člověk aktivované (k čemu pak tak linka je, když si to můžu udělat sám). Aktuálně má teta půjčený externí dekodovací modul, ale kupovat jiný mi přijde jako pitomost... zkusím vyřešit ten firmware... ale plánuji si k sobě koupit nový HDTV set-top box, tak ten bych tetě půjčil a vzal si ten její a pohrál si s tím.... nevím, co jiného by to mohlo způsobovat.
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2010, 16:18:18 »
Název modelu dle informací z přístroje: ITST-X221CXCI
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink