Autor Téma: ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3  (Přečteno 63262 krát)

hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #30 kdy: 17. 07. 2012, 11:04:41 »
Kdyby netestovaly to DVB-T2 a vysílali rovnou v DVB-T v HD, já si kupovat přijámač DVB-T2 nebudu, když tam vysílají pouze ty samé programy jak v DVB-T. Když tvrdí že norma DVB-T2 není potřeba, že se jim vejde až 8 až 12 programů do jednoho multiplexu v DVB-T, tak ať to provedou a nevnucují další normy DVB-T2 a tím nové set-top-boxy, ať rovnou řeknou v jaké normě vysílají. Aby jsme nemuseli kupovat, každý rok jeden set-top-box a rovnou koupily ten v jakém budou na konec vysílat.

Příjímač DVB-T2 je univerzální a zvládne tedy i dosavadní normu DVB-T. Jinak ta vaše věta měla znít obráceně "Kdyby netestovali HD v DVB-T a vysílali rovnou v DVB-T2..." ;)  Protože, čím dřív se DVB-T přijímače přestanou prodávat, ve sprospěch DVB-T2, tím méně bolestné to bude v budoucnu pro diváky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #31 kdy: 17. 07. 2012, 11:36:28 »
Me programy CT HD z muxu 3 na Jěšťedu nejdou skoro vůbec, děsně se to seka (jak obraz tak zvuk) a to mam lespi příjem muxu3 jak muxu4 kde jsou krasne. Tak tohle se ceske televizi opradu nepovedlo. :-(


Pavel Navrátil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu
« Odpověď #32 kdy: 17. 07. 2012, 11:36:58 »
ČT4 HD dobrá kvalita v Multiplexu 3 s SD se to nedá srovnat :) Jinak sem si všiml že u OČKO tv byla zvětšena kvalita obrazu VIDEO PID:1281 AUDIO PID:1282  Prima Love má oproti tomu Video PID:0513 A AUDIO :0514  A ČT4 HD VIDEO:4881 AUDIO :4882 :D HD  orgasmus :D


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #33 kdy: 17. 07. 2012, 11:49:45 »
Mají v tom nastavení opravdu nějakou chybu v synchronizaci A/V. V DVBVieweru se to seká. Když si to nahraju, začne se přehrávat obraz a po něm za 6s zvuk. Na konci nahrávky se obraz zastaví a zvuk ještě těch 6s jede. Jestli spoléhají na to, že TV 6s nacpe do bufferu, tak jsou mimo.
Scantype je nastaven na MBAFF, nikoliv interlaced, díky čemuž má většina PC programů problém s rozpoznáním prokládání. Ale na to už jsem zvyklý z UPC, TV to problémy nedělá. Rozlišení ČT4 1920*1080, zvuk mp2 192kb/s, bitrate okolo 6,5Mb/s.


Michal Čabala

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #34 kdy: 17. 07. 2012, 11:51:37 »
Tak jak se mi nelíbila tour De France tak teď atletika naprostá špička! Dokonce i Reportéři ČT v porovnání s SD jasně viditelnej rozdíl a to je to jen upscale.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #35 kdy: 17. 07. 2012, 11:55:57 »
Rano jsem to naladil, ale zvukova stopa mela zpozdeni nekolik sekund za obrazem a po prepnuti bylo vzdy chvili ticho. V MUX4 to
jelo a jede vzdy bez problemu. Byl problem jen u me nebo to pozoroval i nekdo dalsi?

Mam TV Panasonic TX-P50G30

Ano, potvrzuji tento problém - tedy se zpožděným zvukem cca 6 s. Ostatně už jsem o tom psal v noci. Zkoušel jsem HD programy naladit na dvou různých televizorech, taktéž Panasonic, oba se chovají stejně. Podobně jsem zkoušel dva různé vysílače - Ostrava-Hošťálkovice a Brno-Kojál. Podle mého názoru mají ČRa nějakou chybu v identifikaci, neboť tentýž televizor přijímá vysílání v HD z Polska bezproblémově. Navíc program označí HDTV a zařadí do kategorie HDTV; v případě programů ČT nikoliv...


Michal Čabala

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #36 kdy: 17. 07. 2012, 11:57:47 »
TV Samsung, vysílač Krásné, k. 34 naprosto bez problémů. Synchronizace zvuku a obrazu v pořádku.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #37 kdy: 17. 07. 2012, 12:00:00 »
Me programy CT HD z muxu 3 na Jěšťedu nejdou skoro vůbec, děsně se to seka (jak obraz tak zvuk) a to mam lespi příjem muxu3 jak muxu4 kde jsou krasne. Tak tohle se ceske televizi opradu nepovedlo. :-(

S tím, že se vám programy ČT HD sekají, nemá Česká televize nic společného. Jaký máte televizor?


Tomyk_Opava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #38 kdy: 17. 07. 2012, 12:02:24 »
Ať přijímám signál z Hošťálkovic nebo z Pradědu obraz se u ČT4 HD a ČTHD seká. Kvalita a síla signálu zhruba na 90%. Stb hd mám, polská TVP1 HD funguje bez problémů. Je chyba na mé straně nebo mají problém radiokomunikace?


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu
« Odpověď #39 kdy: 17. 07. 2012, 12:02:55 »
ČT4 HD dobrá kvalita v Multiplexu 3 s SD se to nedá srovnat :) Jinak sem si všiml že u OČKO tv byla zvětšena kvalita obrazu VIDEO PID:1281 AUDIO PID:1282  Prima Love má oproti tomu Video PID:0513 A AUDIO :0514  A ČT4 HD VIDEO:4881 AUDIO :4882 :D HD  orgasmus :D
Tyhlety údaje jsou podle myho úplně o ničem protože třeba TV stil u nás v liberci vysilana z muxu Řeči ma V 4002 a A 4003 a ta kvalita videa je fakt špatná. :-( Naopak HD programy z mux 4 maji V 721 a A 722 A je to prostě bomba. Třeba Genus Plus má V 4625 a A 4626 A ten obraz je treba na srovnatelné možná i horší úrovni jak už zmiňovaná Prima Love. Takže tohle podle mého žádný valný význam nemá. ;-)


Pavel Navrátil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Tak to teda fakt nevím :D mám v tom trochu bordel ale jinak ČT4 HD záznám diamantové ligy z londýna moc pěkný obraz :) jinak doufám že ČT4 HD s multiplexem 3 prodlouží smlouvu i po konci olympijských her hned by se na ten hokej čumnělo lépe :)


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #41 kdy: 17. 07. 2012, 12:10:13 »
Me programy CT HD z muxu 3 na Jěšťedu nejdou skoro vůbec, děsně se to seka (jak obraz tak zvuk) a to mam lespi příjem muxu3 jak muxu4 kde jsou krasne. Tak tohle se ceske televizi opradu nepovedlo. :-(

S tím, že se vám programy ČT HD sekají, nemá Česká televize nic společného. Jaký máte televizor?
Televizor mám Panasonic ale STB mám k němu Evolve Galaxy HD 3020. ;-)
Vám to z Jěšťedu jde?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #42 kdy: 17. 07. 2012, 12:18:44 »
S tím, že se vám programy ČT HD sekají, nemá Česká televize nic společného. Jaký máte televizor?
ČT ne, ale ČRa nejspíš ano. Problém je v A/V synchronizaci. Někde se díky tomu rozjede zvuk a obraz, jinde se to seká, protože se to TV snaží sesynchronizovat a nedaří se a na jiných TV je to OK. Asi je nějaký parametr mimo normu.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #43 kdy: 17. 07. 2012, 12:55:03 »
Tak jsme volali ČRa. No... Domluva s "hlásnou troubou" je fakt úžasná. Nicméně nakonec jsme ji udolali. Pán na druhé straně sdělil, že zatím si nikdo nestěžoval a o ničem neví, ale že si označenou závadu v A/V synchronizaci značí a předává technikům ke zjištění a případnému odstranění. Tak uvidíme.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ČT 4 HD + ČT1/2 HD v MUXu 3
« Odpověď #44 kdy: 17. 07. 2012, 13:00:45 »
já problém se zvukem nemám. Lipsync na mezi pozorovatelnosti - např. startovní výstřel u Diamond League.
právě teď:
volné je v Mux3 1.1 Mb/s.
ČT1 HD video 4.2 Mb/s (nějaká telenovela)
ČT4 HD video 6.5 (!) Mb/s (Diamond League)
zvuky mpeg 192 kbps