Autor Téma: Antenařina  (Přečteno 2937 krát)

Petr Novotný

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • ICQ komunikátor - 344050323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Antenařina
« kdy: 15. 07. 2012, 21:02:54 »
Zdravím do diskuse. Pánové nebo i dámy jsou-li tu, mám dotaz, tedy více dotazů. Chtěl bych změnit zaměstnání, vrátit se k antenařině a udělat si živnost. Případně se poptat u nějaké firmy což asi neni pravděpodobné žeby vyšlo.

Asi nejhlavnější dotaz předem, má to v současné době ještě smysl?

Čas od času dělám někomu individuální montáž ať T nebo S. Pokud bych se tedy odhodlal, musel bych sehnat vybavení atd. Dál bych musel i lecos dostudovat, hlavně co se týká třeba problematiky STA.
 
Existuje nějaká literatura?? Koukal jsem, ale nic moc nenašel. Děkuji za odpovědi  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antenařina
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2012, 09:18:49 »
Jedna věc jsou teoretické znalosti, a druhá věc jsou praktické dovednosti. Pokud ve Tvém okolí není v tomto oboru velká konkurence, pak můžeš mít šanci. Pokud ale budeš vstupovat do konkurenčního prostředí, bude to těžké. Jednoduchá odpověď neexistuje. I u anténařiny existuje know-how, a pokud ho nemáš, tak máš smůlu.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Antenařina
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2012, 10:49:48 »
Zdravím do diskuse. Pánové nebo i dámy jsou-li tu, mám dotaz, tedy více dotazů. Chtěl bych změnit zaměstnání, vrátit se k antenařině a udělat si živnost. Případně se poptat u nějaké firmy což asi neni pravděpodobné žeby vyšlo.

Asi nejhlavnější dotaz předem, má to v současné době ještě smysl?

Čas od času dělám někomu individuální montáž ať T nebo S. Pokud bych se tedy odhodlal, musel bych sehnat vybavení atd. Dál bych musel i lecos dostudovat, hlavně co se týká třeba problematiky STA.
 
Existuje nějaká literatura?? Koukal jsem, ale nic moc nenašel. Děkuji za odpovědi  :)
Jestli děláš montáže nějak příležitostně, tak je klidně dělej dál a živnost vůbec neřeš. A pokud jde o STA, tak to si napřed sežeň klienty (tj. pomocí konexí se přivařit někam na město, který spravuje byty a tím pádem i STA) a pak přemýšlej o živnosti, v opačným případě nemá smysl se do toho ani pouštět.


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Antenařina
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2012, 13:49:38 »
Ešte stále tu prežíva taký zvyk, že každý všetko vie a všetko si robí sám, načo by dakoho platil. A naozaj, otočiť tanier na silnú Astru podľa bargrafov alebo niekde zavesiť poľské sito, to si robí hocikto sám. Odborníka treba len ak treba pozbierať celý DVB-T éter vrátane zahraničia alebo celý orbit v DVB-S alebo nejaké  DVB-S/T s multiswitchmi. Týchto inštalácií je však málo, to by Ťa neuživilo. Iné kafe by bolo, ak by si sa dokázal pricucnúť na správcov bytového fondu. Lenže tam sú obyčajné staré štruktúry, ktoré majú svojich ľudí.  Tu mám skúsenosť, že som dával ponuku na barák - 6 muxov za  600€ úplne nová technólógia, ale vyhral to "osvedčený" človek, čo za 500€ urobil 2 muxy tak, že nejako došolichal 40rokov staré TESA-S (až vieš čo to je).
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


STANO STASKO

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antenařina
« Odpověď #4 kdy: 16. 07. 2012, 20:35:53 »
suhlasim z mmc samotna antenarčina ta neuživy musiš toho robyť viac ak zobereš živnosť . ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0