Autor Téma: TV Fanda v DVB-T  (Přečteno 32044 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #30 kdy: 21. 08. 2012, 10:54:35 »
Také jsem se lekl, že mi ušlo nějaké udělení licence na Vysílání.
Vida, vyplatilo se počkat, až se to vyjasní. A vyjasnilo se.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #31 kdy: 21. 08. 2012, 15:51:10 »
Hele pánové,moc férové to tedy nebylo,od kud má norm.člověk vyčíst ,že je to přemodulované,někteří si tu začínají tykat s Barandovem,herci ! :o
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #32 kdy: 21. 08. 2012, 20:34:43 »
Odborník to pochopí a normálnímu člověku je to šumák! Ten se o odborné věci nezajímá! Jinak pro znalé, stačí výstup z transmodulátoru prohnat přes KV ALCAD 905 přímo do antény se ziskem na uvažovaném kmitočtu cca. 10dB a okolí se nebude stačit divit, že Fanda (příp. jiná stanice) hraje i na "klasickou" anténu!! Viz případ na začátku milénia v Brně se stanicí VTV4. Tehdy ještě v analogu! Odzkoušeno, při umístění transmod. + KV na vhodné kótě, příjem v okruhu cca. 10km! Ale nemá cenu dráždit hada penisem!
« Poslední změna: 21. 08. 2012, 20:41:25 od Libor L »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #33 kdy: 22. 08. 2012, 08:14:59 »
2 Libor L:
nestačím sledovat, kdy ještě hovoříš technicky a kdy si jen hraješ se slovy, jako na divadle nebo v kinoteátru. Na můj vkus přebíháš rychle. Na jakou anténu přijímat??? (uvozovky jsi dal na slovo klasickou)
Tak kam to šíříš?
A ještě - udržíš to v rámci baráku nebo to máš i mezi barákama? Protože v tom případě by se hodila (i mě, přiznávám) zkušenost, jak na to získat licenci na vysílání. Kdysi jsem to zkoušel, a vzdal pro přílišnou administrativní náročnost.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #34 kdy: 22. 08. 2012, 08:48:56 »
Jak jsem psal, "kabelem" v rámci STA. Ale jisté pokusy se šířením signálu z výše popsané sestavy ve volném prostoru proběhly, ale jak sem psal nemá cenu "dráždit" odpovědné státní orgány.

Co myslíš mezi baráky? Pokud to rozvedeš kabelem je to O.K., např. několik vchodů nebo samostatně stojících domů, za pomocí převěsu nebo kabelu v zemi. Nějak nerozumím tvému zadáni. Kabelem to můžeš šířit mezi x domy, ale musíš dát pozor, aby jsi nepřesáhl počet ÚZ, které se ještě považují za STA a není potřeba pro takovéto šíření tv signálu licence (dnes už myslím jen registrace).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Mux CZ1-4.SK Mux 2,4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #35 kdy: 22. 08. 2012, 13:24:15 »
Pánové spíše by mne zajímalo jestli Fanda bude ofiko v některým muxu v DVB-T?
DVB-T-CZ 1-4 MUX+SK MUX 2,4
PC-OS WIN8 Home.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #36 kdy: 22. 08. 2012, 14:16:28 »
Pánové spíše by mne zajímalo jestli Fanda bude ofiko v některým muxu v DVB-T?
Odpověď na tuhle otázku by určitě zajímala nejen vás...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:TV Fanda v DVB-T
« Odpověď #37 kdy: 25. 08. 2012, 01:41:22 »
Jinak ty jejich fotbalový přenosy, to je zamrzlý. Za posledních cca 8 let tam neni žádnej progres. Vlastně ano, je. Pokud si dobře vzpomínám, tak tehdy aspoň používali jednu super-slow-motion kameru. Teď si o něčem takovym můžem nechat zdát.
Přitom nevěřim tomu, že by bylo tak nákladný pořídit třeba dvě minikamery do branek....