... když jdou např. 2 signály cca ze stejného či podobného směru a jsou extrémně rozdílné, tak se to potom těžko jednotlivě filtruje (rozděluje) a následně srovnává ... kor když jde o sousední kanál.
Další pokus o osvětu. Ale asi zase zbytečný?
Když jdou 2 signály (předpokládám, že je tím myšlen příjem dvou různých stanic z jednoho vysílače, nebo z vysílačů v zákrytu) do jedné antény, proč by se mělo něco filtrovat/rozdělovat a následně srovnávat? Přece situace, že z jedné kóty se vysílá na různých kanálech, s rozdílnými výkony a s různým útlumem při šíření, je zcela standardní jev, u nás i v cizině. V takovém případě se použije buď pásmová, nebo širokopásmová anténa a je vymalováno, bez jakýchkoliv dalších zbytečností i pro 3, nebo i více různých kanálů. Pokud jsou rozdíly mezi dvěma kanály extrémní, postačí většinou kanálová anténa i s případným zesilovačem na extrémně slabý signál a ten extrémně silný takovým systémem stejně pronikne a do televizoru se nakonec dostanou oba signály v úrovních, které tuner zvládne. Nebo máš Štěpáne zkušenost, že samotná anténa s vysokým ziskem dokázala zahltit vstup televizoru? Pokud ano, svěř se prosím s typem přijímače a detailně popiš lokalitu a předmětný vysílač.
Právě proto, že situace, kdy je vysíláno z jediného stanoviště je pro diváky nejpříhodnější, často je dokonce očekáváno a žádáno, že budou ze stejného stožáru vysílat i konkurenční společnosti. Právě fakt, že se vysílá z různých směrů občas nutí diváky si pořizovat více antén a budovat složitější AS, což považují za zbytečnou komplikaci. Ty ale naopak takovou situaci vítáš ("Když je směr různý tak je to lepší "), máš potom možnost do systému zapojit plno zbytečných zesilovačů, filtrů, atenuátorů, propustí a zádrží, přičemž k tomu navádíš i druhé.
O své nouhau se Štěpáne neboj, nevěřím, že by ho dokázal někdo zneužít.