Autor Téma: SKYLINK - problémy s přehráváním nahraných pořadů na harddiscu přijímače  (Přečteno 45657 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
nechci si kupovat nový přijímač, vadí mi, že poskytovatel Skylink dělá to co dělá. V podstatě mi jako platícímu zákazníkovi neumožňuje sledovat pořady, které jsem si nahrál na harddisc.
Omyl. Skylink ti umožňuje SLEDOVAT vysílání pořadů. Ty chceš, aby pořady byly volné, nezakódované, mohl jsi je zaznamenat a kdykoli sledovat. To prakticky znamená i to, že je můžeš kopírovat, upravovat, dávat na internet,... zkrátka překračovat autorská práva. Jakékoli čestné prohlášení stvrzené podpisem, že to dělat nebudeš, dneska nic neznamená. Je holt taková doba.
Přístroje Skylink-ready s vnitřní čtečkou při záznamu odstraní kódování Skylinku, ale vloží tam své vlastní kódování, abys to nebyl schopen zcizovat. To ovšem neplatí pro přístroje s modulem, tam lze tento princip zachovat jen z obtížemi. Ty se chovají jinak, obvykle ponechávají kódování Skylinku a ty se pak rozmyslíš, zda po zhlédnutí záznam smažeš nebo to chceš uchovat a trvale odkóduješ. Nikdo tě do ničeho nenutí, vše je TVOJE volba.
No a pak je cesta, že přijímač s uničtečkou vše odkóduje a volně to nahraje. Ale pak nepotřebuješ modul a jednou provždy jsi na poli nelegálna.

Note: pokud vím, 2411 s CW CAM nahrává nezakódovaně, jen během záznamu nesmíš sáhnout na Pause, FF, REV. Což při záznamu bez obsluhy (dovolená) platí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
No a pak je cesta, že přijímač s uničtečkou vše odkóduje a volně to nahraje. Ale pak nepotřebuješ modul a jednou provždy jsi na poli nelegálna.

Já používám uničtečku. Nahraji pořad, později se na něj kouknu a buď smažu, nebo uchovám. Neupravuji, nedávám na net, nepůjčuji, prostě jenom pro svoji potřebu. Necítím se že bych byl na poli nelegálna. ???


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Já používám uničtečku. Nahraji pořad, později se na něj kouknu a buď smažu, nebo uchovám. Neupravuji, nedávám na net, nepůjčuji, prostě jenom pro svoji potřebu. Necítím se že bych byl na poli nelegálna. ???
To ti slouží ku cti.
Ale to víš, to je jako ve válce. Když jsi na území nepřítele, je čestné, že neznásilňuješ a nezabíjíš děti. Stále tě ale mají za agresora.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Len upozorním že vytváranie kópií autorsky chránených diel pre osobnú potrebu je v SR a ČR ešte stále LEGÁLNE.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Len upozorním že vytváranie kópií autorsky chránených diel pre osobnú potrebu je v SR a ČR ešte stále LEGÁLNE.
Snadné to je u děl, u kterých vlastníš "originál" (přesněji, koupil sis licenci). U vysílání je to komplikovanější. Část "legality" nese karta (a všechny nesnáze z toho plynoucí). I názor televizí není příliš striktní. Ale pořád to neumožňuje úpravy - a kam vlastně směřují požadavky na širší způsob odkódování, umožnění úprav v počítači, opatření mp4 titulky, apod.?
A to záměrně nemluvím o licenci Irdeto-PVR, která by diskusi zavedla úplně jinam.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pokud máte čistou kartu IRDETO a Modul IRDETO,nahrávku je možné přehrát-odkódovat v den pořízení maximálně do 2:00 rána nasledujícího dne.Pak lze přehrát kdykoliv.
Pokud máte kartu Skylink ICE v modulu CryptoWorks nahrávku je možné přehrát do 14dní. Pokud provedete odblokaci nahrávky do 14dní,je možno ji přehrát kdykoliv.

To  opravdu napsal někdo ze zákaznické linky Skylinku? To je přece nesmysl !!! Mám Topfield SBP 2010 a nikdy jsem na toto nenarazil! Klidně a bez problémů po několika týdnech i měsících....


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Len upozorním že vytváranie kópií autorsky chránených diel pre osobnú potrebu je v SR a ČR ešte stále LEGÁLNE.
Snadné to je u děl, u kterých vlastníš "originál" (přesněji, koupil sis licenci). U vysílání je to komplikovanější. Část "legality" nese karta (a všechny nesnáze z toho plynoucí). I názor televizí není příliš striktní. Ale pořád to neumožňuje úpravy - a kam vlastně směřují požadavky na širší způsob odkódování, umožnění úprav v počítači, opatření mp4 titulky, apod.?
A to záměrně nemluvím o licenci Irdeto-PVR, která by diskusi zavedla úplně jinam.
U audiovizuálních děl nemusíš vlastnit originál a můžeš si udělat rozmnoženinu pro osobní potřebu zcela legálně. Ta povinnost vlastnit originál se vztahuje na software.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Mám Topfield SBP 2010 a nikdy jsem na toto nenarazil! Klidně a bez problémů po několika týdnech i měsících....
Dost zajímavé. Co máš za modul a kartu? To by mě zajímalo, a byla by to pecka (tedy nahraješ pořad, ten je zakódovaný a nejde ho jinde přehrát a za dlouhou dobu ho můžeš dekódovat - uvést do stavu, že to jde jinde přehrát?)
Protože co napsali ze Skylinku se dost blíží skutečnosti a takovou mám taky zkušenost. Je to tedy zjednodušené, ale postihuje to politiku, kterou Skylink dělá.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
U audiovizuálních děl nemusíš vlastnit originál a můžeš si udělat rozmnoženinu pro osobní potřebu zcela legálně. Ta povinnost vlastnit originál se vztahuje na software.
Pochopitelně. Originál je jen jeden a je obvykle dobře schovaný.


Mirek Sinkule

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak se prosím dělá kopie pro osobní potřebu z něčeho, co nevlastním?


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Třeba si ten originál půjčíš ve videopůjčovně. Nebo od někoho jinýho, možností je spousta.


Mirek Sinkule

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
No, od někoho by to v jeho případě nebylo "pro osobní potřebu" ale pro Tvojí potřebu.
V případě videopůjčovny je to skoro  v tom názvu půjčovna....


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Rozmnoženinu bych si dělal já z jeho originálu, takže to je po moji osobní potřebu (a jeho se ta rozmnoženina nijak netýká, protože mu zůstane originál). Kapišto?


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Legálne vytvorenie kópie audiovizálneho diela je napr. aj jeho stiahnutie z internetu (autorské práva porušil ten, kto dielo "zavesil", ak náhodou nevlastní k dielu autorské práva), nielen kópia z fyzického nosiča. Legálnou kópiou je aj nahrávka kamery z premietania v kine (ak to prevádzkovateľ premietania výslovne nezakáže).

Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mám Topfield SBP 2010 a nikdy jsem na toto nenarazil! Klidně a bez problémů po několika týdnech i měsících....
Dost zajímavé. Co máš za modul a kartu? To by mě zajímalo, a byla by to pecka (tedy nahraješ pořad, ten je zakódovaný a nejde ho jinde přehrát a za dlouhou dobu ho můžeš dekódovat - uvést do stavu, že to jde jinde přehrát?)
Protože co napsali ze Skylinku se dost blíží skutečnosti a takovou mám taky zkušenost. Je to tedy zjednodušené, ale postihuje to politiku, kterou Skylink dělá.

Modul Irdeto, kartu Irdeto. (nebo ICE). Nestává se často, že by se mi něco nahrálo zakódovaně (nebo půlkódovaně). Ale když k tomu dojde, tak to jde přehrát bez problémů. Schválně jsem se před chvílí podíval, mám na HDD zakódovaně film Bílá smrt ze dne 6.srpna 2011 (!!!) u kterého na půl vteřiny problikne hláška, že nepůjde přehrát, ale sama zmizí a přehrávání pokračuje zcela bez problémů a film Chromofobie ze dne 19.února letošního roku a ten se přehrává bez té hlášky a bez jakýchkoliv problémů !  Kdybych je při při přehrávání nechal dekódovat, tak by se uložily jako COPY nekódovaně. Jestli by šly přehrát JINDE, to nevím, nemůžu to vyzkoušet, ale do PC je dostanu a pak už by to jít přehrát jinde muselo.