Autor Téma: SKYLINK - problémy s přehráváním nahraných pořadů na harddiscu přijímače  (Přečteno 45650 krát)

Pafka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím,

má někdo podobnou zkušenost? Nemůžu přehrát nahrané pořady z harddiscu satelitního přijímače Topfield SRP 2411.  Psal jsem na Skylink 2 maily, bez odezvy. Včera jsem tam nakonec volal, provolal jsem celkem 49 minut při čekání na spojení (prostě hrůza). Nakonec jsem se dozvěděl, že Skylink za nic nemůže a že mám volat na Topfield.
V Antenexu mi nakonec asi vysvětlili v čem je problém - Skylink začal měnit klíče pro dekódování tak často, že než se dostanu ke shlédnutí nahraného pořadu, tak už jsou klíče jiné a já pořad nepřehraji. Což je tedy fakt "pakárna", protože to úplně potlačuje smysl a účel nahrávání pořadů. Klíče mění už asi každý den, protože pořad, který jsme nahrál v úterý, už dnes nepřehraji. Domnívám se, že tento způsob by měl Skylink změnit, protože z hlediska uživatele je to něco naprosto absurdního. A to budou chtít ještě platit servisní poplatek.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Toto je normalni chovani Skylink-ready prijimacu. Nahravka nesmi opustit pristroj v nezakodovanem stavu a nesmi byt prehratelna v jinem pristroji. Najdete si rovnez, co je HD+ a CI+ , napr. http://xxhdplusxx.wordpress.com/
Pokud Vam to vadi, musite koupit nektery z prijimacu s universalni cteckou, ktere oznacuje Skylink jako piratske.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Tady ale asi nejde o problem skylink-ready (kdy nahravku koduje prijimac), ale o nahravani v zakodovanem stavu "z druzice".
http://www.zoznam.sk/3845/topfield-srp-2411-twin-pvr-hd-satelitni-prijimac/


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ale Pafka nemuze prehrat porady ani v tom samem pristroji, kde byla nahravka porizena.

Vim, ze takovy problem byl u nekterych dvoutunerovych receiveru Mascom. Nevybavuju si to uplne presne, ale resenim bylo neco jako nahravat na tuneru cislo 1, kde se porad "odkodoval" a kde byla pote nahravka prehratelna (narozdil od tuneru cislo 2, kde se nahravka nahrala zakodovana a pak dochazelo k tomu, co popisujete).

Nevim, zda je to Vas pripad, ale jen ze jsem si na to vzpomnel.

Jinak ta komunikace Skylinku/CSLinku to je, tedy sila .... musim se smat, jak chteji servisnim poplatkem zachovat stavajici uroven poskytovanych zakaznickych sluzeb.  ;D :-\


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
"Nemůžu přehrát nahrané pořady z harddiscu satelitního přijímače Topfield SRP 2411.  Psal jsem na Skylink 2 maily, bez odezvy. Včera jsem tam nakonec volal, provolal jsem celkem 49 minut při čekání na spojení (prostě hrůza). Nakonec jsem se dozvěděl, že Skylink za nic nemůže a že mám volat na Topfield.
V Antenexu mi nakonec asi vysvětlili v čem je problém - Skylink začal měnit klíče pro dekódování tak často, že než se dostanu ke shlédnutí nahraného pořadu, tak už jsou klíče jiné a já pořad nepřehraji." Na kartě Skylinku jste si zaplatil přímé sledování programů, na nahrávání atd... Na to máze dvd v prodeji neb topfun .... proto se zavádí systém irdeto!!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jarmil Packa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Důvod sdělený Antenexem je správný. Jsou jen 2 řešení - při nahrávání se nedívat na jiný pořad (ještě pozor u dvoutunerových přijímačů přes který tuner se nahrává - ten musí být nastaven i pro zobrazení při nahrávání), tím se program nahraje už odkódovaný, nebo pořad nahrát a ještě ten den v noci odkódovat. Na to receiver buď má vlastní funkci, nebo je nutno spustit přehrávání a hned nahrávání. Signál projde dekódovací kartou a nahraje se znovu odkódovaný. Druhý den už kvůli změně klíčů zakódovaná nahrávka hrát nebude.
Já používám řešení, kdy Skylink ICE kartu mám v modulu Cryptoworks, tady se kódy tak často nemění. Tohle řešení ale přestane být funkční s odpojováním jednotlivých programů od Cryptoworks.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Nejlepším řešením je nekupovat krámy Skyshit-ready, ale vzít normální receiver s UNI (a kdo má s UNI problém, tak s CI, do kterýho se dá CAM Irdeto), kde jsou nahrávky automaticky v odkódovaným stavu.


Farell

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Nic není nemožné...
    • Zobrazit profil
Moje rěč múj podpis DOLE stačí jsem na 200% spokojen. ;)
48" LED FullHD Thomson 48FU4243
Ferguson Ariva 200HD F/W A200_V2.14B2patch 23.5E-19.2E-0,8W SKYLINK ICE-120cm-diseq 1.2.
46" LED FullHD Samsung UE46D5500
Ferguson Ariva 200HD F/W A200_V2.14B2patch 23.5E-19.2E SKYLINK ICE katra FE 80cm.


Pafka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak to vypadá, že jsem asi sám, koho trápí (a to je slušně řečeno), co Skylink dělá s klíči. Topfield SRP 2411 NENÍ na webu Skylink uveden jako Skylink READY přístroj. Nepotřebuji přehrávat nahrané pořady někde jinde než na velké plazmě a bez všech obstrukcí, které Skylink dělá. Samozřejmě, že nahraný pořad lze opětovně zkopírovat na harddisc a odstranit tak kódování, ale koho tento postup baví? A má na to čas? A nezapomene na to? Kdysi jsem zrušil UPC pro jejich podobné chování na jaké jsem teď narazil u Skylink zákaznické linky, ale možná to bude nejjednodušší řešení přejít zpět k UPC. To bych ale musel pustit k vodě multi feed na 3 družice a to se mi zatím nechce. Jen mne překvapuje, že nikdo další podobné problémy nemá. Dle Antenexu mají denně 10 a více telefonátů od zákazníků různých satelitních přijímačů. Podle mne by bylo vhodné dát Skylinku hodně nahlas vědět, že toto není správná cesta. Platím za jejich služby, tak chci mít 100% servis. Zajímal by mne názor, zkušenost někoho zkušeného z Digizone. Díky


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Toto je normalni chovani Skylink-ready prijimacu. Nahravka nesmi opustit pristroj v nezakodovanem stavu a nesmi byt prehratelna v jinem pristroji. Najdete si rovnez, co je HD+ a CI+ , napr. http://xxhdplusxx.wordpress.com/
Pokud Vam to vadi, musite koupit nektery z prijimacu s universalni cteckou, ktere oznacuje Skylink jako piratske.

Proboha. Co je na univerzalnich cteckach piratskeho? A kde je oznacuje skylink jako piratske?


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
"Nemůžu přehrát nahrané pořady z harddiscu satelitního přijímače Topfield SRP 2411.  Psal jsem na Skylink 2 maily, bez odezvy. Včera jsem tam nakonec volal, provolal jsem celkem 49 minut při čekání na spojení (prostě hrůza). Nakonec jsem se dozvěděl, že Skylink za nic nemůže a že mám volat na Topfield.
V Antenexu mi nakonec asi vysvětlili v čem je problém - Skylink začal měnit klíče pro dekódování tak často, že než se dostanu ke shlédnutí nahraného pořadu, tak už jsou klíče jiné a já pořad nepřehraji." Na kartě Skylinku jste si zaplatil přímé sledování programů, na nahrávání atd... Na to máze dvd v prodeji neb topfun .... proto se zavádí systém irdeto!!

a jak to souvisí s irdetem? irdeto nemá nic společného s tím, že můžete, či nemůžete nahrávat pořady. a skylink tuto možnost u svých kanálů nezakazuje.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Toto je normalni chovani Skylink-ready prijimacu. Nahravka nesmi opustit pristroj v nezakodovanem stavu a nesmi byt prehratelna v jinem pristroji. Najdete si rovnez, co je HD+ a CI+ , napr. http://xxhdplusxx.wordpress.com/
Pokud Vam to vadi, musite koupit nektery z prijimacu s universalni cteckou, ktere oznacuje Skylink jako piratske.

Proboha. Co je na univerzalnich cteckach piratskeho? A kde je oznacuje skylink jako piratske?
Proboha tady. http://www.skylink.cz/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_87


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
no jo .. ale to je uplne neco jineho :)))


008

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Popisovaný problém je všeobecně známá chyba u některých přijímačů Topfield. Pan Míka to nemíní řešit a vymlouvá se na Skylink, který s tím nemá nic společného. V jakém formátu přijímač vysílání na harddisk uloží, v takovém tam je. Jestliže tedy přijímač ukládá nahrávky zakódované, ptoom se není co divit, že po obměně klíčů jaksi nejdou přehrát...
Řešením je používat přijímače, které ukládají nahrávky přímo nekódované. To dělají všechny Skylink ready přijímače, navíc oproti uničtečkám je u nich jistota, že budou stejně fungovat i za rok či dva, až Skylink zapne ochrany proti sdílení a uničtečky všechny zhasnou...
Ano, u přijímačů Skylink Ready nelze nahrávky přenášet do PC či do jiných přístrojů - to ale tazateli nevadí, tak bych mu doporučil se po takovém přijímači porozhlédnout.


Pafka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím,

nechci si kupovat nový přijímač, vadí mi, že poskytovatel Skylink dělá to co dělá. V podstatě mi jako platícímu zákazníkovi neumožňuje sledovat pořady, které jsem si nahrál na harddisc. V době dovolených je to zvláště tristní situace. Přikládám odpověď z jejich zákaznické linky, kam napíšete dotaz a po 17 dnech čekání dostane nic neříkající odpověď:

Dobrý den,

Co se týče nahrávání:
Funkce nahrávání jsou dodatečnými funkcemi satelitního přijímače, nikoliv karty. Karta při záznamu pracuje stejně, jako při běžném sledování TV.

Pokud máte čistou kartu IRDETO a Modul IRDETO,nahrávku je možné přehrát-odkódovat v den pořízení maximálně do 2:00 rána nasledujícího dne.Pak lze přehrát kdykoliv.
Pokud máte kartu Skylink ICE v modulu CryptoWorks nahrávku je možné přehrát do 14dní. Pokud provedete odblokaci nahrávky do 14dní,je možno ji přehrát kdykoliv.
Pokud nahrávku pořidíte v zakódovaném tvaru je možné zapnout funkci v satelitním přístroji automatické odkódovaní nahrávky v pohotovostním stavu. Tuto Funkci naleznete v menu přístroje a v návodu od satelitního přístroje. Po odkódovaní nahrávky přes satelitní přístroj je možné kdykoliv nahrávku přehrát.
Doporučuji proto pročíst manuál od Vašeho receiveru a zjistit, zda toto reciever umí, popřípadě se obraťte na svého prodejce a zkuste situaci nasimulovat a problém vyřešit.


Info:
Většina přijímačů nahrává záznam již odkódovaný, potom není problém s nahrávkou.
Ovšem zase nelze při nahrávání sledovat jiný program.O způsobu nahrávání se poraďte s prodejcem.


S pozdravem
zákaznický servis Skylink


Pletu se, nebo je to problém mnoha dalších zákazníků Skylink? Já nechci být tlačen Skylinkem do toho, že si musím nahraný pořad do určitého okamžiku dekódovat. Vím, že to lze dělat, svůj přijímač umím ovládat. Čas na dekódování je tak krátký, že je to k ničemu.

Díky