Autor Téma: zesilovač do anténní krabičky?  (Přečteno 190533 krát)

DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #45 kdy: 30. 09. 2012, 14:13:18 »
Potreboval by som poradiť,ostal mi kanalový predzosilňovač od http://www.teroz.cz/cs/zesilovace/pasmove
Ktorý je naladený na 44k 30db 1/2db šum.Keďže má na kanale44 30db,koľko môže mať db na +- 2k ? (na42 UH/Zlin k alebo46 Brno-Barvovičová)
Chcel by som ho použiť na MUX4 CZ.

Mám ešte jeden predzosilňovač 28 db na 25K neviem od akej firmy
Ma vinutie na vrchu medzi kontaktmi na anténu a označenie kanála na nalepke ako cenovka v obchode(možno ho niekto pozná)
Napadlo ma keby so odpajkoval vinutie medzi antennými kontaktmi ake pásmo bude zaberať ?
dakujem
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #46 kdy: 30. 09. 2012, 15:24:18 »
Teroz:

zisk bude tak poloviční, na něco to bude, lepší než nic, je třeba to zkusit. Jináč já jsem používal stejný předzesilovač laděný na k58 pro k59 a teď ho mám na Javorinu kanály 56-57 bez úprav a vyhoví. Samozřejmě bez měření, tam by se ověřilo jaký je pokles, ale na instalaci "od oka" to šlapalo a šlape.

Druhý zesilovač:
je od výrobce Malý-Brno. To vinutí je součást symetrizace !!! Jak můžete chtít do toho zasahovat, aniž víte co je uvnitř ?


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #47 kdy: 30. 09. 2012, 16:32:38 »
Pokud ten zesilovač není úplný šunt (který bere celé pásmo bez ohledu na to, co je na něm uvedené - a ten bych ale radši vyhodil), tak může zesílit max. sousední kanály a na těch vzdálenějších bude vykazovat úbytek, resp. zafunguje rovnou jako atenuátor. Skutečně to někomu stojí za těch pár stovek si přidělávat problémy?


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #48 kdy: 30. 09. 2012, 20:07:12 »
Bože to jsou teda rady ;D Pokud vám anténa funguje s kanálovýn zesilovačem na jiný kanál, je tento zesilovač neselektivní šmejd, nebo by vám fungoval příjem i bez zesilovače.


rh01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #49 kdy: 30. 09. 2012, 20:10:16 »
Zdravím, má někdo prosím zkušenost s zesilovači do krabičky od firmy Malý Brno? Chtěl bych kanálový K57 na Javorinu, ale K56 je o dost silnější než K57. Měřák nemám, ale na velké husté síto jede mux 2 s rezervou i v H polarizaci. Na takto nastavenou anténu mux STV nejde vůbec, po otočení do V jede s malou rezervou, občas vyskočí kostičky.
Jaký bude zisk na sousedním kanále, třeba když má zesilovač na K57 21 dB? Když je K56 tak silný, nechci ho dalším zesilováním zrušit úplně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #50 kdy: 30. 09. 2012, 20:40:00 »
Bože to jsou teda rady ;D Pokud vám anténa funguje s kanálovýn zesilovačem na jiný kanál, je tento zesilovač neselektivní šmejd, nebo by vám fungoval příjem i bez zesilovače.
je rozdíl kanál jiný a sousední... to jsou tedy rady !


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #51 kdy: 30. 09. 2012, 20:40:51 »
Zdravím, má někdo prosím zkušenost s zesilovači do krabičky od firmy Malý Brno? Chtěl bych kanálový K57 na Javorinu, ale K56 je o dost silnější než K57. Měřák nemám, ale na velké husté síto jede mux 2 s rezervou i v H polarizaci. Na takto nastavenou anténu mux STV nejde vůbec, po otočení do V jede s malou rezervou, občas vyskočí kostičky.
Jaký bude zisk na sousedním kanále, třeba když má zesilovač na K57 21 dB? Když je K56 tak silný, nechci ho dalším zesilováním zrušit úplně.
tak se to prostě musí na místě změřit !


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #52 kdy: 30. 09. 2012, 20:52:53 »
Trochu ma znepokojilo že v SI mi nejde ani náznak 46k z Barvovičovej.Kedysi bežal slušne Soviet Tv/OK3/CT2 52k
Toto leto mi bežal slušne na domový zosilovač 42k zo Zlina MUX4 (kolisavý signal) ale teraz vôbec nič.Mal som podozrenie na zatečenie koaxialu u symetráku.Vyhodil som domový zosilovač EMO-2 + symetrizačný člen a hodil predzosilňovač 30db 44k od terozu a tiež ani náznak 
Nemenili v Zline náhodou smer rakvičiek u mux4?
« Poslední změna: 30. 09. 2012, 21:06:37 od dxsi »
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #53 kdy: 30. 09. 2012, 21:43:23 »
těžko, vysílač je na severu města a pokrývá ho směrem na jih, což je i směr na Skalicu, UH, apod... tam není co měnit. Ale samozřejmě přímo to nevím.


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #54 kdy: 04. 10. 2012, 18:30:51 »
Ma zmysel zaradiť za predzosilňovač 30db1,2db šum domový predzosilňovač 24db 5db šum.keď domový ma horšie vlastnosti hlavne šum.Pýtam sa preto aby mi takáto kombinácia nespôsobovala na konkrétnom kanáli ešte väčšiu šarapatu.
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


STANO STASKO

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #55 kdy: 02. 11. 2012, 09:53:47 »
Potreboval by som poradiť,ostal mi kanalový predzosilňovač od http://www.teroz.cz/cs/zesilovace/pasmove
Ktorý je naladený na 44k 30db 1/2db šum.Keďže má na kanale44 30db,koľko môže mať db na +- 2k ? (na42 UH/Zlin k alebo46 Brno-Barvovičová)
Chcel by som ho použiť na MUX4 CZ.

Mám ešte jeden predzosilňovač 28 db na 25K neviem od akej firmy
Ma vinutie na vrchu medzi kontaktmi na anténu a označenie kanála na nalepke ako cenovka v obchode(možno ho niekto pozná)
Napadlo ma keby so odpajkoval vinutie medzi antennými kontaktmi ake pásmo bude zaberať ?
dakujem
upravyť zosilovač nieje jednoducha vec na vašom mieste by som skusil použiť ten na 44k predsa len aš tak presne tie kanalove zosilovače naladene niesu aby nezobrali jeden 2 kanali vedla pri teroze su k zosilovačom merace protokoli a podla nich sa da približne zisťiť o kolko spadne zisk na vedlajšich kanaloch.TEROZ vyrobca v minulosti preladoval zosilovače na požiadanie ked sa nemylim neviem ako je tomu teraz predsa len ak by vam to preladil tak by vas to vyšlo lacnejšie ako kupa noveho.V  amaterskych podmienkach jje naladenie zosilovača na jeden kanal velmi obtiažne aj ked nie nemožne.Po uprave zosilovača a dokupeni capacitnych trimrou by sa to nimi zladiť dalo ako tak ovela jednoduchšie je upravyť z kanaloveho zosilovača širokopasmovy ak ste laik tak sa do uprav nepuštajte a dajte si to urobiť ludom čo su vybaveny nato.Upravyť sa to da zamenou priepusti bud medzi stupnami alebo na vstupe po otvoreni zosilovača inač nie.Tento na obrazko je od ing.Maleho nieje nič jednoduchšie ako sa ho spitať či vam ho nepreladi ak ho potrebujete preladiť  zrejme jeho web http://www.antena.cz/pasivni-prvky/.Ak by som priklad potreboval zosilovač aby jeho zisk nebol taky velky ako ma dam tranzistor z druheho stupna preč a necham zapojeni len tranzistor prveho stupna a zisk zosilovača je 16db piše sa to jednoduche mne na forum ale všetko treba vedieť urobiť ajtaketo upravy.Na preladovanie zosilovačou sa použiva WOBLER ;) tu som niečo o zosilovače pisal:  http://www.digitalnitelevize.cz/forum/digitalne-vysielanie-dvb-t-pokrytie-ziar-nad-hronom/situacia-v-ziari-nad-hronom-142460/?kotva=situacia-v-ziari-nad-hronom-150667
« Poslední změna: 02. 11. 2012, 11:05:38 od STANO STASKO »


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #56 kdy: 02. 11. 2012, 10:19:54 »
Před pár dny jsem upravoval kanálový zesilovač od Terozu (z k41 na k46/674MHz) zisk 12dB. Takže k otázce strmosti a zisku přikládám dva grafy. S 30dB zesilovačem od Terozu je to podobné, jen zisk bývá nižší než uvedený (reálně 26 - 30 dB).


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #57 kdy: 26. 01. 2013, 02:18:17 »
Nevím, jestli se o tom již někdo nezmínil a nechci být za detailistu, ale jestli je to do anténní krabky a má to 16 dB, tak to není zesilovač, nýbrž pouze předzesilovač. Ale s Colorkou v lokalitě se slušným signálem postačuje při použití kvalitního koaxu i na delší svod. Sám mám na střeše Colorku s tímto předzesilovačem + svod do bytu 40m koaxu 7mm a síla signálu i kvalita 99%. Lokalita P-Vinohrady, anténa na Cukrák.


majk3

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #58 kdy: 18. 05. 2013, 11:34:37 »
Zdravím všechny a prosil bych o radu.Protože bydlím ve městě kde je problém s příjmem signálu mux3.(Boskovice)
Zakoupil jsem na doporučení anténu Fracarro lp45,na kterou jsem schopen mux3 chytnout.Ovšem potřeboval bych poradit jaký zesilovač k ní koupit aby vše šlapalo.Mux1 80%,bitová chyba 0
mux2 cca 70-80% bit.chyba 0
mux3 40-80% ovšem bit.chyba se neustále mění a někdy i při 80% je bit chyba tak vysoká že se na to dívat nedá.Vše záleží i na počasí.Jede to v pohodě třeba 3 týdny bez jedinné kostky,ale pak je období kdy je to nekoukatelné
Vyřeší tohle montáž zesilovače nebo je chyba někde jinde.
Dík za radu


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #59 kdy: 18. 05. 2013, 11:45:27 »
V té lokalitě ti žádný předzesilovač nepomůže, signál je mizerný a nic se s tím nenadělá. Můžeš samozřejmě různě laborovat jak s anténami, tak s nějakými zesilovači, ale je to ztráta času a peněz. Radši dej satelit a máš po problémech.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot