Autor Téma: zesilovač do anténní krabičky?  (Přečteno 190542 krát)

klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #30 kdy: 15. 07. 2012, 09:57:44 »
A co se týče pozemáka, nemám důvod mu něco vytýkat mě nic špatnýho neporadil, ovšem to vlákno "Zesilovačům odzvonilo" to je opravdu úlet i pro laika.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #31 kdy: 15. 07. 2012, 10:01:27 »
Vyzkoušíte, uvidíte, tady už se na dálku moc radit nedá. Zkuste si případně pohrát s nastavením antény, někdy není ideální nastavení shodné se směrem na vysílač, ale anténa trochu šilhá. Někdy stačí změna výšky antény třeba i jen o pár desítek cm a signál je úplně jiný, záleží jak je signál v daném místě homogenní.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #32 kdy: 15. 07. 2012, 10:09:01 »
A co se týče pozemáka, nemám důvod mu něco vytýkat mě nic špatnýho neporadil, ovšem to vlákno "Zesilovačům odzvonilo" to je opravdu úlet i pro laika.
A, kde je ta skutečná hranice mezi tím, co je jen obecná pravda a tím, co si pozemák ke svým příspěvkům přibásní?

Nejvíce asi dráždí jeho rádoby technická terminologie, naposledy třeba :"Colorka je dobrá anténa, ted' záleží jak se s ní naloží dál a jak vhodně se použije.". Je pro ní důležitý lák, nebo zda se použije k bramborům, či knedlíkům? Nebo v desítkách dalších, od něho nedefinovaných, způsobů použití ve specifických podmínkách? Právě tohle a další pro něho typické, zcela netechnické přívlastky, činí z jeho rad nepoužitelné bláboly.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #33 kdy: 15. 07. 2012, 10:32:57 »
Vyzkoušíte, uvidíte, tady už se na dálku moc radit nedá. Zkuste si případně pohrát s nastavením antény, někdy není ideální nastavení shodné se směrem na vysílač, ale anténa trochu šilhá. Někdy stačí změna výšky antény třeba i jen o pár desítek cm a signál je úplně jiný, záleží jak je signál v daném místě homogenní.

Ano, vyzkouším a uvidím, navíc mám štěstí že se mě do jelení hory nepletou žádné místní dokrývače, to by byl asi průšvih, i když člověk nikdy neví co přibude na stejném kmitočtu.. Optimismus mě také dodává příjem našeho muxu 1,2,3 Černé hory z vysílače Trutnov bez zesilovače ve vzdálenosti asi 110-115km na velké husté síto Vaten, který je +- takřka ve stejném směru jako jelení hora. Jinak díky za cenné rady.

Pamětník - To máte pravdu, každopádně dík za upozornění;-)

« Poslední změna: 15. 07. 2012, 10:51:19 od klimis87 »


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #34 kdy: 15. 07. 2012, 15:09:14 »
A co se týče pozemáka, nemám důvod mu něco vytýkat mě nic špatnýho neporadil, ovšem to vlákno "Zesilovačům odzvonilo" to je opravdu úlet i pro laika.
A, kde je ta skutečná hranice mezi tím, co je jen obecná pravda a tím, co si pozemák ke svým příspěvkům přibásní?

Nejvíce asi dráždí jeho rádoby technická terminologie, naposledy třeba :"Colorka je dobrá anténa, ted' záleží jak se s ní naloží dál a jak vhodně se použije.". Je pro ní důležitý lák, nebo zda se použije k bramborům, či knedlíkům? Nebo v desítkách dalších, od něho nedefinovaných, způsobů použití ve specifických podmínkách? Právě tohle a další pro něho typické, zcela netechnické přívlastky, činí z jeho rad nepoužitelné bláboly.


Co je na tom špatně Pamětníku? Žádná anténa není přeci vhodná všude do všech podmínek. Že patří Colorka provedením mezi kvalitní antény je snad taky jasné. Ten Váš zmiňovaný "lák, brambory či knedlíky" tím je přeci míněna homogenita pole v místě příjmu signálu. Do členitého terénu se zase víc hodí např. síto.

Jinak od tématu se zde odklonil někdo jiný, já teda určitě né  ;) (dělají to navíc pořád jedni a ti samí prudilové)  >:(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #35 kdy: 15. 07. 2012, 18:47:00 »
...."Colorka je dobrá anténa, ted' záleží jak se s ní naloží dál a jak vhodně se použije.". Je pro ní důležitý lák, nebo zda se použije k bramborům, či knedlíkům? ...

Co je na tom špatně Pamětníku? Žádná anténa není přeci vhodná všude do všech podmínek. Že patří Colorka provedením mezi kvalitní antény je snad taky jasné. Ten Váš zmiňovaný "lák, brambory či knedlíky" tím je přeci míněna homogenita pole v místě příjmu signálu.
Určitě jsem nemínil svojí poznámkou homogenitu pole, ale za Colorku bych mohl dosadit třeba odrůdy okurek Fatima, Admira, nebo příznačně Viola a tam je ten lák důležitý. ;)

Právě ty tvoje odborné výrazy "jak se naloží s anténou", "jak se vhodně použije", mé odborné cítění provokují k těm zlehčujícím poznámkám. Takhle by to opravdový technik totiž asi nikdy nenapsal. Ten používá jinou a nebo by měl používat, pokud možno jednoznačnou terminologii.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #36 kdy: 23. 07. 2012, 13:25:06 »
Hmm, tak jsem zkusil ten 26dB zesilovač a zapojil nové 12V napájení a výsledek je takový že: MUX na kanále 48 šlape s poměrně velkou rezervou, i když občas cca jednou za 20-30 minut 2-vteřinový výpadek. MUX na kanále 35 stále kostičky, zřejmě něčím rušeno a jestli tam je ještě nějaký mux nebo poláci teprve připravujou nevím...


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #37 kdy: 23. 07. 2012, 17:34:53 »
na 35.k, pokud se nemýlím, žádný MUX není, tam je jen analog TVP2 ze Sněžných Jam.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #38 kdy: 23. 07. 2012, 18:06:49 »
Ale je a to 100kW z Javořice(MUX2), já tedy nevím lokalitu tazatele, nechce se mi to hledat, ale pokud je někde v tom "problematickém"území tak by to ta Javořice rušit s přehledem mohla.Dále je tam i Klínovec, který má silný přesah do Polabské nížiny.


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #39 kdy: 23. 07. 2012, 20:08:15 »
Aha tak to jsem se nechal únést, ty kostičky na k.35 je asi jen nějaký odraz, a já myslel že tam poláci vysílají nějaký mux. takže oni zatím vysílají dvb-t jen z kanálu 48, samozřejmě mám na mysli snéžné jámy. V tom případě mi to šlape jak má, a můžou s očekáváním doufat v další muxy.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #40 kdy: 23. 07. 2012, 20:31:08 »
Aha tak to jsem se nechal únést, ty kostičky na k.35 je asi jen nějaký odraz, a já myslel že tam poláci vysílají nějaký mux. takže oni zatím vysílají dvb-t jen z kanálu 48, samozřejmě mám na mysli snéžné jámy. V tom případě mi to šlape jak má, a můžou s očekáváním doufat v další muxy.
ano, snad už na podzim k. 37 MUX2...ale více ve vlákně o DVB-T v Polsku
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #41 kdy: 26. 07. 2012, 17:09:02 »
ještě mám takovej dotaz ohledně 12V napájení zesilovače v anténě ze sítě..TV s tím zesilovačem poběží asi tak cca 1 max 2 do týdne na pár desítek minut. Nemám totiž čas dívat se na TV. Je vhodné pro celý systém napájení vytahovat po dobu nečinnosti ze sítě, nebo to vhodné není? Napájení mám při ruce, nemusím ho lovit někde za TV v rohu, takže by to byla otázka vteřiny... vaše názory na to?


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #42 kdy: 26. 07. 2012, 17:13:51 »
To je jen na vás,zesilovači ani napájecímu zdroji nevadí když jej budete zapínat a vypínat na krátkou dobu.


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #43 kdy: 26. 07. 2012, 17:19:45 »
tak díky, pokud přihlednu k tomu že se tím vypnutím něco málo ušetří na spotřebě el. a zřejmě se prodlouží životnost nápajení tak ho asi vždy vytáhnu...


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #44 kdy: 26. 07. 2012, 19:46:59 »
tak díky, pokud přihlednu k tomu že se tím vypnutím něco málo ušetří na spotřebě el. a zřejmě se prodlouží životnost nápajení tak ho asi vždy vytáhnu...
S tím prodloužením životnosti bych si tak jistý nebyl.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)