Autor Téma: zesilovač do anténní krabičky?  (Přečteno 190528 krát)

pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2012, 18:38:23 »
Ano přesně tak, dnes v kamenném obchodě na maloměstě (ba i ve velkých městech bohužel) neseženete ani nic průměrného kvalitou. Když někde mají alespoň logáro iskra, tak můžete být ještě moc rád. Všude jen šmejdy polská síta nebo pokojovky, samozřejmě nejčastěji s pořádným a nekvalitním zesíkem. I slušný koax sehnat je kolikrát velký problém. Od nekvalitního zboží moc nelze čekat kvalitní příjem, to je snad jasné. Druhotná je instalace jak se dobře provede. Trabant vám taky nikdy nepojede tak dobře jako Mercedes.  ;)

Colorka je dobrá anténa, ted' záleží jak se s ní naloží dál a jak vhodně se použije.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2012, 21:52:44 »
S tím bych až tak nesouhlasil. Antenní technika není Tesco nebo Kaufland, které najdete na každém rohu. To je specializovaný obor, ve kterém je aktivní určitá skupina lidí. Ten kdo v tomto oboru pracuje nebo se tím zabývá, má už zjištěné nebo zařízené dodávání potřebného zboží.

Laik totíž nepozná, která anténa je kvalitní nebo do jakých příjmových podmínek se hodí. On se totíž touto problematikou nezabývá a pokud si chce sám obstarat příjem, dívá se po jednoduchých řešeních. Nevím tedy, pokud by neinformovaný člověk v této problematice hledal anténu pro příjem TV, jestli by nejprve vybíral z hromady antén + hromada zesilovačů + koaxiál + konektory + napájecí vyhýbka a další nebo by raději zašel do elektra a koupil ASP-8 s vestavěným zesilovačem a nap. vyhýbkou + koax s nalisovanými konektory.


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #17 kdy: 12. 07. 2012, 07:40:21 »
Dobrý Bože, to je diskuze ;D
Hlavně neposlouchejte "Pozemáka" - neboli šmidlala Štěpána z Mariánek, píše absolutní nesmysly... a pouze jenom PAPOUŠKUJE to, co tu na fóru sám slyšel od skutečných profíků před pěti, čtyřmi, třemi, dvěma roky a co slýchává i teď. Jedná se o absolutního diletanta, který bude machrovat a kecat cosi o měření signálu a následném "vytušení"  ;D parametrů zesilovače - a přitom žádný signál NIKDY neměřil  ;D bude kecat cosi o adaptérech, trafu atd.. atd.. a bohužel  VŮBEC neví o čem mluví  ;D  Kdo chcete vidět VRCHOLNÉ DÍLO Štěpána - pozemáka, podívejte se sem:
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=224.0  na příspěvek D.K. 16.4.2010 14:56  nebo si najděte Po - Zemákův "článek" který se jmenuje výstižně: "Zesilovačům odzvonilo - jen na symetrizeční člen!!"  ;D ;D to se nasmějete!! 
a takovýto člověk tu bude rozdávat napapouškované rozumy :'( :'(  Štěpáne, to by zvládla i cvičená opice, to co Ty!!

Pro tazatele: Nenechte se odradit někým takovým jako je Po - Zemák, pokud Vás anténní technika zajímá, doporučiji knížky od M. Českého - jedna byla někde oskenovaná i na netu, V. Víta atd.. atd...  I kdybyste experimentoval s padesát let starým elektronkovým zesilovačem, pořád to bude lepší než poslouchat Po - Zemákovy kydy a nechat se odrazovat někým takovým jako je on! 


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #18 kdy: 12. 07. 2012, 08:20:58 »
Zde je výcuc z diskuse u konkurence, kde náš milý "pozemák" (Zde pod IP 205.18) opět perlí!

   Zesílení anteny uhf
host - xxx.xxx.205.18 (?), 10.7.2012 22:50
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Není pravdou že zesilovač pouze nahrazuje ztráty v kabelu a při cestě k přijímači. Velmi často tyto ztráty právě i převyšuje a zesiluje slabý signál který je hned za anténou. (např. když má jen 40dBuV či míň)

Zesilovač kvalitu signálu nedožene, to je pravda - sílu ale jo. Proto je tak důležité anténu nastavit a nasměrovat aby přijímala v místě příjmu co nejkvalitnější signál. Kvalita se od antény dále spíše mírně snižuje - záleží jakými komponenty ten signál na cestě k přijímači prochází.

Připojit reakci 
 
 
   
 
 
            Zesílení anteny uhf
host - xxx.xxx.32.1 (?), 11.7.2012 21:08
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Pro host - xxx.xxx.205.18 (?), 10.7.2012 22:50 Vážený pane, celý váš příspěvek je bohužel jen výplod zcela mylné představy, jak funguje přijímací soustava jako celek. Zejména termín "převýšení ztrát" si budu muset zapamatovat, jelikož jsem se s ním za ta léta ještě nesetkal. Nová doba přináší nové myšlenky, že? Bohužel ale ta stará bestie fyzika zůstává. A to je podle mne to hlavní :-). Takže pokud nevíte jak a proč se používá zesilovač u antény, tak do toho, prosím, nekecejte. Rozhodně to nebude kvůli vaší "síle" signálu.
Připojit reakci 
 
 
 
               Zesílení anteny uhf
host - xxx.xxx.205.18 (?), 11.7.2012 21:35
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Nevím k čemu používáte zesilovač Vy, ale já ho používám ano na posílení slabého signálu. (tedy nejen těch ztrát)  a soustava antén mi funguje skvěle. Jiný důvod netuším.

 
 
 


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #19 kdy: 12. 07. 2012, 09:52:17 »
 ;D No to je právě ten "komorní" zesilovač s "vytušenými parametry" ;D ;D  ten opravdu i ztráty převyšuje ;D ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #20 kdy: 12. 07. 2012, 13:21:25 »
Tak mi do toho něco vlezlo, nemám teď vůbec čas, ale až to zkusím tak za 3 dny tak napíšu jak to dopadlo.
Mimochodem když žijete v menším městě daleko od velkoměst tak ve všech elektrách ba i prodejnách a servisech co si říkají specializované vám všude bezostyšně cpou veškeré polské hrůzy, ať už zdroje, zesilovače nebo celé antény, když by chtěl člověk něco kvalitně nakoupit tak musí přes net. Jenže lidi to pořád kupujou tak co by nenabízeli...
Já bydlím v Ostravě a když jsem potřeboval kanálový zesilovač, tak jsem si ho musel objednat na u Iva na vebu.
« Poslední změna: 13. 07. 2012, 08:53:17 od Honza Novák »


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #21 kdy: 13. 07. 2012, 18:55:48 »
Dobrý Bože, to je diskuze ;D
Hlavně neposlouchejte "Pozemáka" - neboli šmidlala Štěpána z Mariánek, píše absolutní nesmysly... a pouze jenom PAPOUŠKUJE to, co tu na fóru sám slyšel od skutečných profíků před pěti, čtyřmi, třemi, dvěma roky a co slýchává i teď. Jedná se o absolutního diletanta, který bude machrovat a kecat cosi o měření signálu a následném "vytušení"  ;D parametrů zesilovače - a přitom žádný signál NIKDY neměřil  ;D bude kecat cosi o adaptérech, trafu atd.. atd.. a bohužel  VŮBEC neví o čem mluví  ;D  Kdo chcete vidět VRCHOLNÉ DÍLO Štěpána - pozemáka, podívejte se sem:
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=224.0  na příspěvek D.K. 16.4.2010 14:56  nebo si najděte Po - Zemákův "článek" který se jmenuje výstižně: "Zesilovačům odzvonilo - jen na symetrizeční člen!!"  ;D ;D to se nasmějete!! 
a takovýto člověk tu bude rozdávat napapouškované rozumy :'( :'(  Štěpáne, to by zvládla i cvičená opice, to co Ty!!

Pro tazatele: Nenechte se odradit někým takovým jako je Po - Zemák, pokud Vás anténní technika zajímá, doporučiji knížky od M. Českého - jedna byla někde oskenovaná i na netu, V. Víta atd.. atd...  I kdybyste experimentoval s padesát let starým elektronkovým zesilovačem, pořád to bude lepší než poslouchat Po - Zemákovy kydy a nechat se odrazovat někým takovým jako je on! 
Článek "Zesilovačům odzvonilo - jen na symetrizeční člen!! " opravdu vřele doporučuji. Skvěle jsem se pobavil.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #22 kdy: 14. 07. 2012, 10:25:31 »
Tak jsem včera úspěšně zapojil a odzkoušel ten zesilovač 16 dB a poláci z Jelení hory(TVP 1, TVP 2, POLSAT - vše analogově se zlepšili obrazově asi ODHADEM o 30 procent na velice koukatelnou úroveň. Co se týče digitálu, začal jsem chytat první náznaky, STP ukazoval sílu 15 p a kvalitu 30p, obraz kostičkoval, ale byl to úspěch. Takže už jsem si objednal 26dB zesilovač z produkce Anténa Brno. A taky novej 12V zdroj. Však ono to pošlape a ne že ne! To vše ze vzdálenosti 130km do vnitrozemí ČR. 


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #23 kdy: 14. 07. 2012, 10:38:56 »
... Však ono to pošlape a ne že ne! To vše ze vzdálenosti 130km do vnitrozemí ČR.
A z toho plyne poučení, že každý do 130 km od vysílače musí polské vysílání přijímat? Hurá!
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #24 kdy: 14. 07. 2012, 11:32:21 »
Samozřejmě že ne, já to neřekl, ale pro mě jako amatéra co se o to zajímá pár chvil je to úspěch a příjemné zjištění, jako malý kluk jsem koukal na polské vysílání a chtěl bych na to navázat, pokud se na to někdo koukat nechce, samozřejmě budiž, já bych se zase nechtěl koukat na německé muxy, ale chápu že se na ně někdo kouká rád. Nic zvláštního v tom nehledejte..


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #25 kdy: 14. 07. 2012, 13:05:12 »
Ale rozdíl není v tom, na co chce kdo koukat, ale zda pro to má i odpovídající technické podmínky? Proto ta poznámka k tomu Vašemu :"Však ono to pošlape a ne že ne!"!
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #26 kdy: 14. 07. 2012, 15:19:47 »
Docela se obávám, že jste se se silnějším zesilovačem ukvapil, nynější zesilovač bohatě pokryje ztráty rozvodu a zvedne vstupní úroveň signálu pro tuner přijímače. Další cesta by měla jít spíše vylepšením signálu na svorkách antény, tedy optimální směrování, vhodnější, nebo výkonnější anténa, soustava antén, pokud je současný koax nekvalitní, tak jeho výměna atd. Teď už to bude na pokusy bez měření velmi náročné. :)


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #27 kdy: 14. 07. 2012, 21:29:25 »
Martin B, Libor L, Kulhánek a další ... Nechtěli byste se pánové na to už vyprdnout? Opravdu je to nemastné a neslané ty vaše rozebíračky. Mě už to nebaví se k tomu jakkoliv vyjadřovat, mám svůj život a své starosti. O můj jakýkoliv příjem se taky nemusíte zajímat když se vám to jakkoliv nelíbí. Mám jej zajištěn svépomocí na platformách DVB-T/S a o ostatní se nemusíte vůbec zajímat a starat - je vám po tom akorát velký, víte co ...

Že není normální Lumír a dříve David Kříž, to zpětně vidím ... stačí si přečíst ty jejich tehdejší úžasné výplody. Nad tím fakt zůstává rozum stát.  :o Taky se divím, že to už někdo dávno nevymazal. Jinak podle mne, profík by měl být normální, nad věcí, ochoten jakkoliv pomoci a né plodit tenhleten ironickej či urážlivej svinčík.  :P nezlobte se na mě. Být vy kantorama a takhle se chovat k žákům, tak vás okamživě ředitel vyhodí a pošle do háje.

PS: Věnujme se prosím laskavě všichni POUZE nadepsanému tématu.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #28 kdy: 15. 07. 2012, 06:01:10 »
Divím se jedné věci, že už si dávno nesmazal (nebo nenechal smazat) svůj vlastní "výplod" o to, že zesilovačům odzvonilo! Pokud máš jiné "životní" starosti, tak nechápu, proč sem lezeš a píšeš nesmysly!? Udělal bys nejlíp, kdyby ses už k anténám a ostatním komponentům nevyjadřoval! To, že tomu nerozumíš, jsi dokázal už nesčetněkrát, ale bohužel (píšu už po X-té), jsi člověk bez jakékoliv sebereflexe, který nedokáže "nebezpečnost" svého jednání sám rozpoznat!  >:( >:( >:( >:( >:( A tvoje údajné "rady" je potřeba rozebírat, aby ostatní (méně znalí) si na toto dali pozor a nevěřili ti, protože to o čem ty píšeš a "radíš" je z 99% procent balast s nulovou info hodnotou!!!


klimis87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesilovač do anténní krabičky?
« Odpověď #29 kdy: 15. 07. 2012, 09:48:45 »
Docela se obávám, že jste se se silnějším zesilovačem ukvapil, nynější zesilovač bohatě pokryje ztráty rozvodu a zvedne vstupní úroveň signálu pro tuner přijímače. Další cesta by měla jít spíše vylepšením signálu na svorkách antény, tedy optimální směrování, vhodnější, nebo výkonnější anténa, soustava antén, pokud je současný koax nekvalitní, tak jeho výměna atd. Teď už to bude na pokusy bez měření velmi náročné. :)

Ano já vím, že bez měření je to sázka do loterie, a že by tu byla na místě víceprvková anténa(třeba česká supercolor) ale anténu jsem vytáhl nad střechu tak že je výš než blízký táhlý kopec a pak už jí nic nestojí v cestě, sešup dolů, rovina rovina rovina, po právé straně Orlické hory a ve směru v dálce jsou matně vidět Krkonoše, když je ideální počasí. Takže když to hodně přeženu, a přehlídnu tu zeď z Polska na území ČR, co si poláci postavili před vysílačem(alespoň jsem to teda četl, když tak mě opravte) tak mám přímou viditelnost. I podle mapy dosahu signálu z jelení hory jsem tak akorát na hranici, v sousední vsi za kopcem už nikdo nemá šanci to chytat. Podle mapy i podle reakcí odtamtud. Třeba nejsem úplně bez šance, v nejhorším se spokojím s analogem a zesilovač si nechám pro nějakou víceprvkovou anténu do budoucna.