.... Proč by nemělo být napětí na dipolu antény? Dokud tam bylo, tak to bylo cítit i na ruce, štípnutí 12V. Vašemu údivu nerozumím. Bez napětí na zesilovači mít signál bohužel nebudu.
Nicméně jsem ze zesilovače odpájel zadní krabičku a nechal proměřit odpory na členech. Vše se zdá být v pořádku takže vážně nevím..
edit. Nevím přesně jestli se dipolu na colorce říká i té první dvojici, co je pod proudem. Tu jsem měl samozřejmě na mysli, což si myslím že jste z toho usoudil, když tak se rád nechám poučit zdá ta první dvojice se jmenuje jinak, jestli dipol nebo zářič nebo jinak. Takže za tohle se případně omlouvám.
Zkuste se podívat na technický nákres dipólu. Je to většinou smyčka z duralu, čili zkrat na pár desítkách cm vodivého materiálu. Colorka má sice jiný typ dipólu/zářiče, ale opět na něm nenaměříte žádné napětí. Dipól (anténa) se připojuje na vstup zesilovače, čili ani na něm nemůže být žádné napájecí napětí. Napájení se přivádí na výstup zesilovače, možná jste označení jeho vývodů snad přehlédl, nebo v popisu přehodil. Na dipólu, ale obecně na každém typu antény, by bylo možné naměřit vf napětí přijatého signálu v mikrovoltech. Čili byste ho rukou nedokázal registrovat, ale ani změřit, třeba Avometem. To co cítíte, je pravděpodobně rozdíl napětí zemí ze síťového napětí 230 V 50 Hz na zemi televizoru/zdroje napáječe pro anténu a případně uzemněné antény na jiný potenciál. Ani celých napájecích stejnosměrných 12 V byste rukou neregistroval.
Ale konec primitivní osvěty. Chybu jste snad našel, kabel dokážete vyměnit, ale teorii antén, zesilovačů a jejich napájení asi vzdejte.