Autor Téma: DOTAZ: Jak šel a nešel vyslíač MUXu 4 na Novodvorské v průběhu času?  (Přečteno 4855 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Vím, že v minulosti se počet pražských vysílačů MUXu 4 měnil. Pokud mne paměť neklame, tak vyjma "stálice" ÚTB Olšanská se snad vysílalo i z Petřin (?) a určitě z Novodvorské. A tady bych se chtěl zeptat, kdy se v poslední době zapínala a vypínala Novodvorská. Teď tedy funguje, a tak by zřejmě příjemci K64 z Prahy 4 a okolí měli mít lepší kvalitu signálu než když Novodvorská nejela a museli se spoléhat pouze na příjem ze vzdálenějšího vysílače ÚTB Olšanská. A má někdo informaci nejen o vyvoji fungování, ale i vývoji množství vyzařovaného výkonu?

Ostatně, i ty odpovědi v té mé anketě by tomu odpovídaly.....

1) Jižní Město, Háje
2) Velice dobře bez výpadků ve velkém úhlu
3) Chodil mi bez problémů. Úhel pro příjem ale nebyl tak velký, jako je nyní.
4) Dá se řící, že nyní jsem spokojen více. Chodí i mux 4 na kanálu 25 (Černá Studnice)

Pokud to vezmu "selským rozumem", tak čím je vysílač blíže, tak by úhel příjmu měl být větší, takže zřejmě by měl chytat Lukáš Polák Novodvorskou, zatímco dřívem chytal ÚTB a musel "přesněji mířit", příp. chytal také Novodvorskou, toho času vysílající nižším výkonem (???) - snad se vyjádří sám autor citovaného příspěvku

1) Praha 4 - Jižní Město,Brechtova ulice.
2) Jde bezvadne na prutovou antenu od stareho radia
3) Sel bezvadne
4) Spokojen

1) Modletice u Prahy
2) Jde bezvadne na STA
3) Šel bezvadně
4) Spokojen

Tady BeatJ je z lokalit "pod Novodvorskou", takže je spokojen. Tady by asi třeba bylo zajímavé, co by se stalo, kdyby Novodvorskou vypli a i třeba BeatJ a Lukáš P. byli odkázáni na ÚTB Olšanská. V minulosti ÚTB podle všeho bez problémů přijímali, nyní by se dost možná připojili k "armádě nespokojenců" z JZ části Prahy i dalších lokalit, jenž byli naladěni na Olšanskou.

1) Praha 4 -Kačerov
2) Nyní ani ťuk ani na jednu anténu (bez toho, že bych se venkovní anténou točil)
3) Dříve venkovní anténa směr Olšanská ano a v pohodě, pokojová Technisat u oken směr cca Novodvorská ne (jen Muxy1-3)
4) Dříve příjem na jednu anténu, nyní nazdar bazar, takže děkujeme...  :-\

1) Praha 4 - Kamýk
2) Bezchybný příjem na aktivní pokojovku Technisat
3) Dříve na stejnou anténu naladěno, kvalita nesledována (naši důchodci Mux4 nepotřebovali...  ;) )
4) Nelze zodpovědně porovnat - viz bod 3

To je zajímavé. I přes malou vzdálenost ku Novodvorské není Hloupý Honza schopen naladit MUX 4 na kvalitní pokojovou anétnu.

Ten Kamýk asi odpovídá té vysílající Novodvorské...
« Poslední změna: 07. 07. 2012, 04:17:12 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nikdy jsem nebyl v kontaktu s technickým provozem vysílače na Novodvorské, ale díky vzdálenosti 800 metrů jsem míval přehled, kdy a co vysílala. Nepíšu si ale deník a tak časové údaje budou jen přibližné. Novodvorská kdysi začínala jako analogový vysílač, tuším na kanálu 25. Po nástupu experimentů s DVB-T snad sloužila jako test koexistence analogu a digitálu na vedlejších kanálech. V SFN, kde bylo ÚTB a Novodvorská, se vysílalo také z Václavské (u Karláku) a Ládví. O Petřinách si nic nepamatuji. Na rozhraní Lhotky a Kamýku, kde bydlím, byl počáteční příjem MUXu 4 z Novodvorské a ÚTB srovnatelný, díky vzájemné kompenzaci odlišnosti výkonů a vzdáleností obou vysílačů. Po nějakou dobu byla Novodvorská mimo provoz. Potom byla opět zprovozněna, ale před časem opět vypnuta. Při spouštění MUXu 4 pod praporem P+Ž nebyla Novodvorská první a její provoz se nahodile měnil. Poslední týden jsem mimo Prahu, čili aktuální stav neznám, ale před mým odjezdem jsem měl dojem, že už Novodvorská opět jede jako za "starých dobrých časů", kdy doma i v interiéru fungovala jen na malý proutek.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bydlím stará část Modřan tudíž za horizontem paneláků a nemám Novodvorskou na dohled, nicméně jsem si myslel že jsem natolik blízko že si signál cestu prostě najít musí. Signál jsem našel až jako odraz od kopce (Beránek/Točná) naproti. Nicméně dřív za testování O2 tak na hranici sledování HD obrazu, SD vysílání se sledovat dalo (Očko).
Dnes pokud běží, (jako že současně nechytnu), tak je příjem hroznej a SD Pohoda kostičkuje.
Závěr bych udělal takový že současný "příjem" je rozhodně slabší než dříve byl.
Koukal jsem na povolené výkony vysílačů a ty jsou rozhodně vyšší než se součastně vysílá. (v nějakém článku tady na DZ jsem četl aktuální výkony Novodvorské i Olšanské) Proč se tedy nevysílá na max. povolený výkon?
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bydlím stará část Modřan tudíž za horizontem paneláků a nemám Novodvorskou na dohled ...
Tak to je blbý, já bydlím na kopci odkud máš ten odraz a signál mám dostatečný na kus drátu. Že to bude dole v Modřanech tak slabý, to mě nenapadlo.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Bydlím stará část Modřan tudíž za horizontem paneláků a nemám Novodvorskou na dohled, nicméně jsem si myslel že jsem natolik blízko že si signál cestu prostě najít musí. Signál jsem našel až jako odraz od kopce (Beránek/Točná) naproti. Nicméně dřív za testování O2 tak na hranici sledování HD obrazu, SD vysílání se sledovat dalo (Očko).
Dnes pokud běží, (jako že současně nechytnu), tak je příjem hroznej a SD Pohoda kostičkuje.
Závěr bych udělal takový že současný "příjem" je rozhodně slabší než dříve byl.
Koukal jsem na povolené výkony vysílačů a ty jsou rozhodně vyšší než se součastně vysílá. (v nějakém článku tady na DZ jsem četl aktuální výkony Novodvorské i Olšanské) Proč se tedy nevysílá na max. povolený výkon?
takže jsi se vybodl na test příjmu z Velkých Popovic...

Edit: Jinak, třeba by se to vyplatilo líp - je to jen nástřel - zkusit ty Popovice. Vytvořil jsem terénní profil k ulici Jordana Jovkova.
« Poslední změna: 07. 07. 2012, 11:26:09 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Takže  Novodvorská mlčí a obyvatelé Prahy 4 okolí se dostávájí na jednu loď s obyvateli Prahy 5. Všichni jsme nyní závislí na (polo)nefunkčních Olšanech..
« Poslední změna: 14. 07. 2012, 15:09:02 od blueflash . »


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bohužel pro Černošice a dále jsou Olšany k ničemu - je to za kopcem. Novodvorská nám opravdu chybí, když běží je to 100% kvalita


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
a závěrem... nejde!


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Všem, co jste přijímali Novodvorskou - zkoušel někdo z vás nastavit anténu na Olšanskou?


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ano, jenže anténa pak směřuje na kopec, který je nad Radotínem, takže je to bezúčelné... V Praze to asi není takový problém, ale tady za Prahou jste trošku více omezeni.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Všem, co jste přijímali Novodvorskou - zkoušel někdo z vás nastavit anténu na Olšanskou?
Můj byt má okna na 3 světové strany, proto ve fungující pražské SFN nemusím řešit, kam jsou vesměs všesměrové náhražkové antény orientovány. Jen ze zájmu občas testuji, jaký převažující signál mi přichází ze směru Novodvorská a ÚTB, protože do televizorů mi dodává signál DVB-C a DVB-S. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Televize Pohoda
Zdravíme vás, pokud řešíte problémy s příjmem v MUX 4, můžete se obracet na Digital Broadcasting, ideálně písemně přes mail helpdesk@multiplex4.cz. Byla posílena odborná technická pomoc, odpověďnyní dostanete automaticky do 24 hodin (pracovní dny) od zadání dotazu. Děkujeme a přejeme pohodový víkend.

Tak uvidíme co odepíšou na dotaz proč nejde Novodvorská :-) a také za jak dlouho:))))


Wendich

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Novodvorská běží:)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
já osobně mám přímý výhled na Novodvorskou a UTB ( a možná i Popovice), jsem na kopci. Dokud vysílala O2 v posledních měsících jen z UTB,  signál odpovídal slabému výkonu, toho jediného vysilače. Od doby kdy DB vysílá v SFN mám signál na 64k 100%, v posledních dnech už bez výpadků. Ale netuším odkud, protože mám UTB nyní se silnějším výkonem, Novodvorskou i Popovice v úhlu, který by moje LP anténa mohla přijímat.