Autor Téma: kostičkování MUXu 2, 3, 4  (Přečteno 2392 krát)

Jiří Ryvola

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
kostičkování MUXu 2, 3, 4
« kdy: 04. 07. 2012, 23:03:25 »
Zdravim, teď jak byla u nás ta serie bouřek tak nějak přestala jít TV jediné na co se dá koukat jsou programy: Nova, Nova cinema, Prima, Prima cooL a ještě Barrandov, tyto stanice hrají bez problémů, ostatní neskutečně kostičkuje a nedá se na to koukat.

Taky se mi podařilo o víkend naladit Stanice TV pohoda, Nova HD, CT HD, očko, a asi CT 4 HD, tyhle stanice fungovaly asi jeden den, stím že Očko hrálo vpohodě ale ty HD stanice s pohodou se nějak odporoučeli. Nicméně teĎ už nejde nic kromě výše zmíňovaných.

Bydlím u Roudnice nad Labem a anténu mám nasměrovanou na Prahu, nemohlo se stát něco s anténou nebo s kabelem?

Docela mě to štve protože sem se těšil na olympiádu v HD

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:kostičkování MUXu 2, 3, 4
« Odpověď #1 kdy: 05. 07. 2012, 00:53:21 »
Mě vše funguje OK, představte si  ;) Taky tu přešlo už kolik bouřek, budou dnes další ... těšte se  :D

U Vás se mohlo stát cokoliv, samozřejmě. Bude nutné vše obhlídnout a zkontrolovat.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kostičkování MUXu 2, 3, 4
« Odpověď #2 kdy: 05. 07. 2012, 08:30:22 »
pozemák: tak na síto ve skříni asi bouřky nebudou mít moc vliv ;)
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kostičkování MUXu 2, 3, 4
« Odpověď #3 kdy: 05. 07. 2012, 09:18:06 »
Pokud nemáte správně nastavenu anténu na vysílač (směr i polarizaci, nebo dlouhý koax se ztrátou signálu) , musí dojít při bouřce a jiných katastrofách k omezení, nebo i znemožnění příjmu. To se nemusí za standardního počasí projevit.l Někdy zkrátka nestačí jedna anténa, pokud je signál z několika směrů. To je přece jasné. To samé platí i u satelitu. Vždy je nutno počítat s tezervou signálu, jak u terrestrické antény, tak u satelitní. Slabý signál způsobí nejdříve kostičkování, chvilkovým zastavením obrazu (mrtvolka), nebo úplnou ztrátou signálu.
Takže vše zkontrolovat, použít výkonnější anténu (nebo dvě při příjmu z různých směrů, nebo polarizací a sloučit do jednoho kabelu). Při dlouhém svodu, nad 25 merů je nutno někdy použít zesilovač.
Pak budete mít hezký den i s bouřkou.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kostičkování MUXu 2, 3, 4
« Odpověď #4 kdy: 05. 07. 2012, 11:39:57 »
Vaše problémy v článku nesouhlasí s titulkem vlákna: MUX 2 vám prý bez problému jde (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov), ale v titulku píšete něco jiného. Óčko je v MUXu 3 a také vám jde bez problémů ...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0