Autor Téma: MUX4 v jižních čechách  (Přečteno 61956 krát)

Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #90 kdy: 14. 07. 2012, 09:21:43 »
Citace
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1901.msg26965#msg26965
Re:Stav v multiplexu4
HD programy již mají EPG (ověřeno v lokalitě Plzeň).

Může někdo potvrdit i v jižních Čechách?  Diky.
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #91 kdy: 14. 07. 2012, 09:55:45 »
Zdravím. Potvrzuji signál, ale hrozné to kolísá. Síla signálu mezi 30 - 80 a kvalita signálu mezi 1 - 60. EPG včera šlo. Bydlím kousek od Tábora.
« Poslední změna: 14. 07. 2012, 10:04:09 od Jaroslav Janoušek »


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #92 kdy: 14. 07. 2012, 12:27:51 »
Díky za odpověď. Takže je vidět, že technologicky už je to v drtivé většině míst v normálu. Zbývá pokrytí, tedy 2. etapa. Vím, že někteří z Prahy se budou čílit, že jim zase "nejde Novodvorská", ale pokud něco DB vylepšuje na vysílači a nebo na anténách, tak to jít nemůže. Nám taky před pár dny nešly z Kleti MUX1-3 a rozhlasy. Skoro nikdo o tom nevěděl (i DigiZone informovalo pozdě  ;)), diváci ladili a ladili a naladit nemohli. A žádné velké nadávání se nekonalo. U nás zbývá tedy instalovat finální AS a věřím. že i u Tábora to půjde perfektně. Snahou DB jistě bude stihnout to do olympiády. Počasí zatím moc nakloněné montáži AS není, ale ono se to časem poddá. Vysílání MUX4, které jsem viděl v ČB bylo super. No, už slyším to nadávání, až to při přechodu na finální AS budou muset na nějakou dobu na Kleti vypnout.
Hezký den všem.
Planar IT-15T2.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #93 kdy: 16. 07. 2012, 19:00:25 »
MUX 4 v C.K. Tak asi takhle, zkoušeno ve Větřní nahoře - bez problémů, Plešivec, ul 5. května u rechlý - bez problémů, Vnitřní město, Horní ul. - bez problémů, Centrum, ul. Nové Město - bez problémů, Latrán u hl. Pošty - bez problémů, Nádražní předměstí - Na růžku - bez problémů, sídl. Vyšný - bez problémů, Chvalšiny a Kájov - bez problémů, všude silné jak MUX 1,2, zkoušeno na LP 45. Tak nevím co tady v Krumlově pořád honíte
)

No co by honili, vyzkouší to na společnou anténu a pak fňukají a nadávají na mux že to nejde. Já kdybych to zkoušel na společnou anténu, tak taky chytnu prd, sice nevím z čeho si ji tenkrát poskládal a jestli by mohla propustit k25, ale prostě je společná anténa už od dubna 09 nějaká celá podělaná. Jinak v práci mám v budově schovaný polský síto, zesilovač nahrazenej symetrizačním členem a mux 4 na to ani ťuk, ostatní muxy zhruba poloviční síla a plná kvalita. :P


Robert Michal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #94 kdy: 17. 07. 2012, 11:00:06 »
MUX 4 v C.K. Tak asi takhle, zkoušeno ve Větřní nahoře - bez problémů, Plešivec, ul 5. května u rechlý - bez problémů, Vnitřní město, Horní ul. - bez problémů, Centrum, ul. Nové Město - bez problémů, Latrán u hl. Pošty - bez problémů, Nádražní předměstí - Na růžku - bez problémů, sídl. Vyšný - bez problémů, Chvalšiny a Kájov - bez problémů, všude silné jak MUX 1,2, zkoušeno na LP 45. Tak nevím co tady v Krumlově pořád honíte
)

No co by honili, vyzkouší to na společnou anténu a pak fňukají a nadávají na mux že to nejde. Já kdybych to zkoušel na společnou anténu, tak taky chytnu prd, sice nevím z čeho si ji tenkrát poskládal a jestli by mohla propustit k25, ale prostě je společná anténa už od dubna 09 nějaká celá podělaná. Jinak v práci mám v budově schovaný polský síto, zesilovač nahrazenej symetrizačním členem a mux 4 na to ani ťuk, ostatní muxy zhruba poloviční síla a plná kvalita. :P

Dával jsem tam tenkrát Spauna s kanálovým zesilovačem a slučovačem na K21 z Křižáku, ten kanálovej předzesilovač a slučovač  by chtělo samozřejmě vyhodit. Ještě je možný, že tam potom někdo dal ALCAD vložky přímo na kanály DVB-T, to bys musel okouknout ;-). Nebo se nějakej Hnědočech hrabal ve stoupačce nad tebou ;-) Taky častá věc.. Jinak si myslím, že by to tam mělo jet jak víno.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dalibor Kozák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #95 kdy: 26. 07. 2012, 16:06:19 »
Denně to zkouším a mux4 stále nic.A nic ani tak kam přijdu.Zkouším to všude a mux4 jsem ještě neviděl.


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #96 kdy: 26. 07. 2012, 17:11:26 »
Chytám MUX4, ale jenom když prší a nebo je pod mrakem  ;D


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #97 kdy: 26. 07. 2012, 17:21:17 »
Jak už jsem dříve psal, ta já MUX4 viděl. V Českých Budějovicích a šel skvěle. Jenomže když si člověk dá dohromady kdy byla podepsána smlouva mezi O2 a DB, kdy DB dostalo kmitočtový příděl a jaké jsou dodací lhůty na vysílací technologie, tak se divím, že to zvládli spustit aspoň v těch největších místech. Ony ty dodávky jsou ze zahraničí, s tím jsem měl jednou zkušenost a stačilo mi to. Je léto, prázdniny, "klídek, my vám to někdy poslat, mañana". Takže až materiál dorazí, půjde to nejen v ČB, ale asi i u vás (to asi je tam proto, že nevím, kde bydlíte  ;)). Zatím si užívejme sluníčka. Na bednu bude dost času při plískanicích.
Planar IT-15T2.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #98 kdy: 26. 07. 2012, 17:38:27 »
Ale to  neomlouvá jejich mapy spuštění.Pokud nemají vybavení ani v čase uveřejnění těch map tak přeci nemohou zveřejnit mapu platnou od 30.6 Ale mají zveřejnit mapu platnou od ,plácnu 1.11 kdy bude jisté že vše bude připraveno na spuštění všech plánovaných vysílačů.A ušetřily by se tak nervy DB i potencionálních diváků.


Radek Austyn

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #99 kdy: 08. 08. 2012, 13:27:51 »
Tak máme skoro měsíc a půl po spuštění MUX 4 a musím bohužel konstatovat, že tento multiplex v Týně nad Vltavou už vůbec nechytnu. Ještě na začátku července jsem tu a tam signál z Kleti zachytil (i když mizerný) a zůstával jsem v očekávání, že už to bude jen lepší. Opak je však pravdou. Po dvou týdnech se mi signál zcela ztratil a vypadá to, že se momentálně na Kleti už nic neděje a začínám mít dojem, že už to tak zůstane. Nebo snad má někdo z vás jiné informace, které by mi zase vrátily naději? Pokrytí MUX 4 podle oficiálních map pana Pařízka k 30. 6. vůbec neodpovídá skutečnosti!
« Poslední změna: 08. 08. 2012, 13:30:46 od Radek Austyn »


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #100 kdy: 08. 08. 2012, 14:16:37 »
Tak máme skoro měsíc a půl po spuštění MUX 4 a musím bohužel konstatovat, že tento multiplex v Týně nad Vltavou už vůbec nechytnu. Ještě na začátku července jsem tu a tam signál z Kleti zachytil (i když mizerný) a zůstával jsem v očekávání, že už to bude jen lepší. Opak je však pravdou. Po dvou týdnech se mi signál zcela ztratil a vypadá to, že se momentálně na Kleti už nic neděje a začínám mít dojem, že už to tak zůstane. Nebo snad má někdo z vás jiné informace, které by mi zase vrátily naději? Pokrytí MUX 4 podle oficiálních map pana Pařízka k 30. 6. vůbec neodpovídá skutečnosti!
S dobrou venkovní anténou by nemusel být zas tak velký problém to zachytit, hlavně v severní části města. Pokud jsou antény natočené směr Budějovice, tak jste od hlavní osy zhruba stejně jako já, ale na druhou stranu. Přitom já jsem vzdálen cca. 62km, Týn je o cca. 20km blíže. Podle profilu tam sice jsou poblíž kopce, ale zase tak extrémní to není...


Radek Austyn

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #101 kdy: 08. 08. 2012, 14:40:42 »
Tak máme skoro měsíc a půl po spuštění MUX 4 a musím bohužel konstatovat, že tento multiplex v Týně nad Vltavou už vůbec nechytnu. Ještě na začátku července jsem tu a tam signál z Kleti zachytil (i když mizerný) a zůstával jsem v očekávání, že už to bude jen lepší. Opak je však pravdou. Po dvou týdnech se mi signál zcela ztratil a vypadá to, že se momentálně na Kleti už nic neděje a začínám mít dojem, že už to tak zůstane. Nebo snad má někdo z vás jiné informace, které by mi zase vrátily naději? Pokrytí MUX 4 podle oficiálních map pana Pařízka k 30. 6. vůbec neodpovídá skutečnosti!
S dobrou venkovní anténou by nemusel být zas tak velký problém to zachytit, hlavně v severní části města. Pokud jsou antény natočené směr Budějovice, tak jste od hlavní osy zhruba stejně jako já, ale na druhou stranu. Přitom já jsem vzdálen cca. 62km, Týn je o cca. 20km blíže. Podle profilu tam sice jsou poblíž kopce, ale zase tak extrémní to není...
Nevím... Anténu mám natočenou přímo na Kleť a chytám na ni všechny tři multiplexy s 95-100% kvalitou. Kvalita MUX 4 mi lítá mezi 0-20%, takže nemám šanci zachytit ani statický obraz.


Dalibor Kozák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #102 kdy: 13. 08. 2012, 22:57:55 »
Máme na baráku novou společnou anténu a nové rozvody.Nehodlám si z okna vystrkovat žádnou další anténu.Chci na tu co máme chytat všechno.A ani nejsem žádný radioamatér a lovec vln.Nejsme v 70. letech a nelovíme v éteru Svobodnou Evropu.
Zatím to tak ale vypadá.U mě, v ČK, stále nic. >:(


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #103 kdy: 14. 08. 2012, 07:41:23 »
Tato informace zde již zazněla mnohokrát. STA musí být pro příjem konkrétních MUXů technicky vybaveba. Umí ta vaše příjmout, zpracovat a rozvést K25 ze směru Kleť? Pokud ne, nezbývá než podstoupit to, co odmítáte, tedy individuální příjem, a nebo dohodu s ostatními a dovybavená STA. Samozřejmě, je-li u vás MUX4 dostatečně silný. Pokud toto vše odmítáte, pak je řešení jednoduché. Nemít MUX4 a vůbec se jím nezabývat.
Planar IT-15T2.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #104 kdy: 25. 08. 2012, 10:40:35 »
Máme na baráku novou společnou anténu a nové rozvody.Nehodlám si z okna vystrkovat žádnou další anténu.Chci na tu co máme chytat všechno.A ani nejsem žádný radioamatér a lovec vln.Nejsme v 70. letech a nelovíme v éteru Svobodnou Evropu.
Zatím to tak ale vypadá.U mě, v ČK, stále nic. >:(

Tak pak jsou 2 možnosti, buď na mux4 nekoukat, nebo nechat společnou anténu upravit i pro příjem k25, kde mux 4 vysílá. Rozhodně ale není na místě fňukat, že mux4 v Č.K nelze chytit, protože chytit lze. Jak již dříve napsal Robert Michal: "MUX 4 v C.K. Tak asi takhle, zkoušeno ve Větřní nahoře - bez problémů, Plešivec, ul 5. května u rechlý - bez problémů, Vnitřní město, Horní ul. - bez problémů, Centrum, ul. Nové Město - bez problémů, Latrán u hl. Pošty - bez problémů, Nádražní předměstí - Na růžku - bez problémů, sídl. Vyšný - bez problémů, Chvalšiny a Kájov - bez problémů, všude silné jak MUX 1,2, zkoušeno na LP 45. Tak nevím co tady v Krumlově pořád honíte"