Autor Téma: MUX4 v jižních čechách  (Přečteno 61961 krát)

Dalibor Kozák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #60 kdy: 03. 07. 2012, 19:55:59 »
Pokud potřebuje kanál 25 multipexu 4 zásahy v anténních rozvodech tak je to dost špatné.To pak z plánovaného pokrytí 74% obyvatel ubude velký koláč těch, kteří ho stejně nebudou moci přijímat.Možná by neuškodila troška osvěty od DB před samotným spuštěním.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Laduna

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #61 kdy: 03. 07. 2012, 20:03:11 »
Musím bohužel potvrdit, že multiplex 4 z rozhledny opět jede.
Celá ta akce s umístěním vysílače na rozhlednu je dost smradlavá.
Minimálně ten zkoordinovaný výkon je pro toto místo instalace zcela mimo mísu.
Často se tu hovořilo Českém Krumlově, tak přidávám detail. Mapka je poměrně přísná.
Jen by mě zajímalo, kde reálně leží ta hranice, kde signál mizí kvůli stínu rozhledny. Na obrázku předpokládaná hranice naznačena zcela vlevo.


Dalibor Kozák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #62 kdy: 03. 07. 2012, 20:33:38 »
Tak to jsou úplně jiné výpočty pokrytí než tu byly.Ta první předpokládaná mapka byla veselejší.
Tam bylo Nádražní předměstí růžové.Taky je to namodralé.
A ten armádní stožár asi tedy je zelené :(
« Poslední změna: 03. 07. 2012, 20:35:12 od Dalibor Kozák »


Robert Michal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #63 kdy: 03. 07. 2012, 20:36:07 »
Mě je upřímně úplně jedno co to způsobuje.Pokud se někdo kasal, že do 30.6.2012 spustí mux4 a chce konkurovat mux3, který běhá na 1000% a, bude celoplošný tak by to tak mělo být.Bydlím v okresním městě nad kterým vysílač stojí a nevejdu se do celoplošnosti a navíc nesmím mít Sony, tak ať si ty rakve seberou a našroubujou na Černou věž.


A jseš si jistej, že opravdu nemáš signál? Na společnou anténu se nedá vůbec spoléhat, protože ta ti kanál 25 nemusí propustit i kdyby byl na střeše plnej signál  a na nějakou pochybnou pokojovku už vůbec ne.

Jistej si samozřejmě být nemůžu ale když společná anténa propustí kanály 22, 39 a 49 tak nevím proč by nepustila 22.Ostatní jsou síla a kvalita 100%.Rozvody máme v rámci digitalizace nové.
A pochybnosti pokojové antény nepochybuji.Ale byl to prostě pokus.Bez výsledku.
špatná úvaha. Počítal někdo při rekonstrukci vaší STA s kanálem 25 pro MUX4? Řekl bych, že asi těžko, proto musí být STA upgradována pro MUX4...
Jestli je to tak, tak to je konec.Myslím, že hodně lidí ví jak to chodí v paneláku.Na druhou stranu.Jako všichni kteří chytají kanál 25 při instalaci anténních rozvodů s ním počítali?
Pokud dali ty rakve, jak se tu psalo na armádní stožár, ještě jednou v nejbližší době prubnu tu pokojovku.Ať si je jak chce pochybná.Za pokus nic nedám.
Nejdřív musíš zjistit, jestli tam signál máš z STA, pokud je STA nová a K25 nejde, bude pravděpodobně STA osazena nějakým programovatelným zesilovačem, kterej má K 25 záměrně potlačenej, protože se s ním nepočítalo. Chtělo by to změřit min. měřákem a potom řešit, popř. zesilovač přeprogramovat ( dohoda v paneláku minimální ). Druhá možnost, pokud máš alespoň trochu okna směr Kleť, dát si za okno anténu LP 45 a budeš mít pokoj,...


Robert Michal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #64 kdy: 03. 07. 2012, 20:42:11 »
Mě je upřímně úplně jedno co to způsobuje.Pokud se někdo kasal, že do 30.6.2012 spustí mux4 a chce konkurovat mux3, který běhá na 1000% a, bude celoplošný tak by to tak mělo být.Bydlím v okresním městě nad kterým vysílač stojí a nevejdu se do celoplošnosti a navíc nesmím mít Sony, tak ať si ty rakve seberou a našroubujou na Černou věž.


A jseš si jistej, že opravdu nemáš signál? Na společnou anténu se nedá vůbec spoléhat, protože ta ti kanál 25 nemusí propustit i kdyby byl na střeše plnej signál  a na nějakou pochybnou pokojovku už vůbec ne.

Jistej si samozřejmě být nemůžu ale když společná anténa propustí kanály 22, 39 a 49 tak nevím proč by nepustila 22.Ostatní jsou síla a kvalita 100%.Rozvody máme v rámci digitalizace nové.
A pochybnosti pokojové antény nepochybuji.Ale byl to prostě pokus.Bez výsledku.
špatná úvaha. Počítal někdo při rekonstrukci vaší STA s kanálem 25 pro MUX4? Řekl bych, že asi těžko, proto musí být STA upgradována pro MUX4...
Jestli je to tak, tak to je konec.Myslím, že hodně lidí ví jak to chodí v paneláku.Na druhou stranu.Jako všichni kteří chytají kanál 25 při instalaci anténních rozvodů s ním počítali?
Pokud dali ty rakve, jak se tu psalo na armádní stožár, ještě jednou v nejbližší době prubnu tu pokojovku.Ať si je jak chce pochybná.Za pokus nic nedám.
Nejdřív musíš zjistit, jestli tam signál máš z STA, pokud je STA nová a K25 nejde, bude pravděpodobně STA osazena nějakým programovatelným zesilovačem, kterej má K 25 záměrně potlačenej, protože se s ním nepočítalo. Chtělo by to změřit min. měřákem a potom řešit, popř. zesilovač přeprogramovat ( dohoda v paneláku minimální ). Druhá možnost, pokud máš alespoň trochu okna směr Kleť, dát si za okno anténu LP 45 a budeš mít pokoj,...

Pokojovka nebude asi to pravý!!! Akorát se vyvztekáš a stejně to na ní nepojede ;-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Laduna

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #65 kdy: 03. 07. 2012, 20:45:42 »
Ta první mapka vznikla ještě před puštěním muxu 4.
Ta druhá mapka má spektrum jinak přiřazené hodnotám úrovně signálu a počítá s menším výkonem.


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #66 kdy: 04. 07. 2012, 09:05:02 »
Zdravím, vyšlo to přemístění z rozhledny na ten armádní vysílač? Nebo alespoň rozšíření těch rakviček do více směrů?


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #67 kdy: 04. 07. 2012, 09:19:22 »
Dobrý den. Obávám se, že zatím ani jedno ani druhé. Odvozuji tak z toho, že v obou případech bych měl dobrý signál. Zatím mám 0/0. Jen ak pro zábavu mě napadá, co se asi stane, když vyhodím to lomítko  ;)? Finalizace AS na Kleti, podle mých informací, má trvat 2 - 5 týdnů. Týden máme za sebou. Pokud by to stihli tento týden, byl by to pěkný fofr. No a v minulých dvou dnech by mě na stožár nedostali ani jeřábem. Mlátily pěkné blesky. Takže budeme čekat. Až to pojede naplno, to bude nuda  :D.
Planar IT-15T2.


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #68 kdy: 04. 07. 2012, 09:35:59 »
Tak uvidíme co se stane do 5. týdnů  :)


pzi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #69 kdy: 04. 07. 2012, 12:17:07 »
Oznamuji, že dnes už to jede i na SONY :) jen je otázka jak dlouho


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #70 kdy: 04. 07. 2012, 17:21:58 »
tak tak, funguje sony i panasonic, takže já si v Č.K. můžu užívat tu jejich pohodu a HD v DVB-T :)


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #71 kdy: 04. 07. 2012, 17:29:41 »
Jak je na tom Philips?


Dalibor Kozák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #72 kdy: 04. 07. 2012, 21:09:06 »
tak tak, funguje sony i panasonic, takže já si v Č.K. můžu užívat tu jejich pohodu a HD v DVB-T :)
Mohu vědět kde v Krumlově to chytáte?Já Za Nádražím si o HD a Pohodě můžu nechat zdát.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #73 kdy: 04. 07. 2012, 21:27:40 »
Dobrý večer. Dnes jsem v Českých Budějovicích navštívil speciálku s anténní technikou. No a po ranních příspěvcích jsem řekl prodavači, že by to snad už mělo jít. Hned zkusil MPX4 naladit. Naskákalo to během pár okamžiků. Názvy vpořádku, HD obraz pohledově perfaktní a Pohoda nekostičkovala. Tak teď už jen rozšířit o pokrytí do všech směrů.
Planar IT-15T2.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #74 kdy: 04. 07. 2012, 21:38:04 »

Mohu vědět kde v Krumlově to chytáte?Já Za Nádražím si o HD a Pohodě můžu nechat zdát.
[/quote]

tak já to chytám na sídlišti Plešivec (horní část), podle této poslední zde zveřejněné mapky se místo antény nachází v nezbarvené části, naštěstí signál je. Přímou viditelnost na Kleť nemám, ve směru mi překáží kopec s lesíkem a část paneláku. Panasonic zobrazuje sílu a kvalitu 7 z 10, ta kvalita není stabilní, občas spadne i na horší hodnoty a projeví se to chybama v obrazu (to jen tak pro orientaci) 8)