Autor Téma: MUX4 v jižních čechách  (Přečteno 61959 krát)

Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
MUX4 v jižních čechách
« kdy: 30. 06. 2012, 06:46:22 »
Dobrý den, jak jste na tom se signálem z Kleti v jižních čechách?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #1 kdy: 30. 06. 2012, 06:51:37 »
To jsem dneska zvědavej, na 74% pokrytí.


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #2 kdy: 30. 06. 2012, 06:53:33 »
Omlouvám se všem, zložil jsem nové téma v sekci DVB-T. Minule jsem špatně založil v DVB-S, tak snad už zo bude v pohodě a dozvíme se více názorů lidí z jihočeského kraje :-)


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #3 kdy: 30. 06. 2012, 07:11:27 »
Naivko!


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #4 kdy: 30. 06. 2012, 07:32:01 »
Všem co chtějí chytat Kleť přeji dobrý den. Už jsem to psal v jiné diskuzi, ale zopakuji to zde a možná něco doplním.
Zajel jsem si 24.6.2012 na Kleť a s MPX4 to tam v daném okamžiku vypadalo následovně:
Snímek (klet01) zobrazuje stávající anténní jednotky a mikrovlnné spoje. Je vidět, že stávající anténní systém (AS) zatím tvoří pouze dvě rakvičky (zřejmě SIRA UTV-01 http://www.sira.mi.it/download.php?doc=/upload/documenti/7/79/798.pdf). Ty rozhodně nevyzáří 100 kW. Takže je jisté, že vysílač zatím jede na nižší výkon. Navíc jsou tyto anténní jednotky (AJ) směrovány, zcela logicky, na nejhustěji osídlenou oblast, tedy na České Budějovice. Já bydlím, vzdušnou čarou, od Kleti cca 30 km. Mám to tedy sice "za humny", ale ten úhel je již mimo vyzařovací diagram. Díky panu Miroslavu Ladunovi máme k dispozici i mapku s matematickým modelem stávajícího pokrytí. Za ten výpočet moc děkuji. Mapku jsem doplnil vyznačením míst, na které jsou nejčastější dotazy. Ta Blanička je moje místo a jak je vidět, signál mám zatím nulový  :'(. Protože mapka je trochu větší, vložím ji zvlášť.
Je jasné, že společnost Digital Broadcasting, s.r.o. chtěla rozjet co nejvíc lokalit a v tom fofru není prostě v lidských silách vše dobudovat kompletně. Vysílač fungovat musí AJ se dají, pro začátek, nainstalovat tak, aby zasáhly co nejširší populaci, to ovšem neznamené co největší plochu. Zasáhnout se musí hustě osídlená místa. Podle informací, které mám bude AS brzy dobudován (cca 2 - 5 týdnů). Možná bude umístěn na stožár u rozhledny. Místo by to bylo ideální, ale je to vojenský objekt, takže si nejsem jist. Stožár je vidět na snímku (klet04). Na stejném snímku jsou i stávající AJ na pravém boku rozhledny nad střechou chaty.
Takže nezbývá než čekat a dát Digital Broadcasting, s.r.o. čas k dobudování AS. Vím, že to není radostná zpráva a taky vím, že mě někdo určitě osočí jako spojence pana Pařízka, ale opravdu si neumím představit, že se za 3 měsíce dá vybudovat na 100% bezproblémovoá televizní síť. Já před techniky smekám a trpělivě budu čekat :).
Hezký večer všem.
« Poslední změna: 30. 06. 2012, 07:43:45 od Bohumír Džubej »
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #5 kdy: 30. 06. 2012, 07:35:19 »
Takže ještě ta mapka s matematickým modelem stávajícího pokrytí, kterou máme díky panu Miroslavu Ladunovi. Ještě jednou moc děkuji. Mapku jsem doplnil vyznačením míst, na které jsou nejčastější dotazy. Ta Blanička je moje místo a jak je vidět, signál mám zatím nulový. Podle mých zkušeností ten matematický model výborně sedí.
Planar IT-15T2.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #6 kdy: 30. 06. 2012, 09:51:45 »
Něco se na Kleti asi děje. V cca 9:40 mi z síla/kvalita 0/0 začalo naskakovat 26/35. Ale asi to bude jenom "dálkový příjem" na vzdálenost 30 km díky počasí.
« Poslední změna: 30. 06. 2012, 10:16:37 od Bohumír Džubej »
Planar IT-15T2.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #7 kdy: 30. 06. 2012, 23:58:20 »
Tak já to v Č.K chytám, sice žádná sláva, ale jde to. Akorát nastal problém, že jak se v tom furt rejpou, tak na tv sony mi to píše že požadovaná služba není k dispozici a na tv panasonic jsem dal aktualizovat seznam programů, aby mi to načetlo ty jejich nové názvy čétéček a od té doby mi televize nenaladí žádnej program tohoto muxu. Přitom při spuštění sítě to na obouch televizích šlo. Jediná tv kde mi to ještě jde je samsung, ale otázkou je co to provede když dám aktualizaci programů ;D


Radek Austyn

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #8 kdy: 01. 07. 2012, 07:05:45 »
Je pravda, že když MUX4 spustili, tak mi kvalita signálu v Tejně kolísala mezi 40 - 70 %. Obraz sice přerušovaly časté kostičky, ale dalo se na to aspoň trochu koukat. Nevím, co se na Kleti v posledních dnech stalo, ale momentálně mám kvalitu 20 - 40 %, takže absolutně nehrozí, že bych nějaký obraz viděl. Jo, občas se v černé obrazovce s nápisem "Žádný signál" mihne statický obraz Pohody. Jinak ani ťuk.
MUX1. 2 a 3 chytám mezi 95 - 100 %.


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #9 kdy: 01. 07. 2012, 10:59:40 »
Tak to zatím vypadá, že se jim povedlo pokrýt jejich slibovaných "74%" jen v Praze  :)


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #10 kdy: 01. 07. 2012, 11:22:31 »
tak já signál mám, takže já ten jejich mux můžu sledovat, akorát to má ten háček, že televize sony to naladí, uloží, ale program už nedokáže spustit a panasonic to nedokáže ani naladit ;D


Miroslav Laduna

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #11 kdy: 02. 07. 2012, 06:35:38 »
LCD LG - vše v pohodě.


Jaroslav Janoušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #12 kdy: 02. 07. 2012, 08:46:46 »
Nevíte na jaké frekvenci to má vysílat z Kletě?


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #13 kdy: 02. 07. 2012, 09:11:09 »
K25 tedy 506 MHz.
Planar IT-15T2.


Zdeněk Tvrz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v jižních čechách
« Odpověď #14 kdy: 02. 07. 2012, 09:54:36 »
V Táboře mi jde MUX4 z Kleti zatím dobře. Jedou tam ČT1HD, ČT4HD, Nova HD a Pohoda.