Autor Téma: MUX4 v HK / Chlum / k45  (Přečteno 57835 krát)

jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #90 kdy: 27. 08. 2012, 00:25:49 »
Jakou máš TV?
« Poslední změna: 27. 08. 2012, 16:55:53 od HAL-9000 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #91 kdy: 27. 08. 2012, 00:26:49 »
Ano, mám stejný problém s ČT1 HD
Jakou máš TV?


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #92 kdy: 27. 08. 2012, 00:27:42 »
Taky mám stejný problém, Fanda jede luxusně (SD), NovaHD přijatelně sem tam kostička (cca dvě tři poruchy do hodiny) ČT HD špatně 30-40% procent času sledování prokostičkuje!!!! Na Pohodu nekoukám, tragické rozlišení a ještě horší klipy! Zato od poláků TVP1 HD luxusní příjem žádná kostička a na rozdíl od našich HD programů jde i teletext!!!
Jakou máš TV?


eXBee

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #93 kdy: 27. 08. 2012, 10:08:49 »
Samsung LE32B650. V Muxu3 ČT HD i ČT4 HD šly bez problému.


Pepecka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #94 kdy: 27. 08. 2012, 11:18:39 »
Samsung LE32B550

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #95 kdy: 27. 08. 2012, 11:27:20 »
Zkusil jsem to nasimulovat a skutečně - chyby v obraze se projeví dříve u ČT než u Novy.
Ale je to v případě hraničního příjmu (vyšší chybovost v signále). Jen o něco více chyb, a už začne chybovat i Nova. Jako limitní se zdá být hodnota 5.102 bit/s - při této hodnotě už konstelační diagram připomíná střelbu do terče. Při vylepšení signálu (snížení chybovosti směrem k nule) výpadky zmizí u obou programů. Důvod mírně odlišného projevu chybovosti zatím neznám.
Uznávám ovšem, že k dosažení dobré kvality příjmu je třeba vynaložit vyšší úsilí než u jiných muxů, a to i v případě podobné síly pole. Ale to je úkol pro techniky u DB.
« Poslední změna: 27. 08. 2012, 11:31:30 od Petr Svoboda »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #96 kdy: 27. 08. 2012, 12:22:24 »
Zajimavy test. Ale trosku s tim nesedi fakt, ze divaci s "HD problemy" hlasi u Pohody i Fandy obraz naprosto bez problemu. To by spis vypadalo na "nalomene" HD toky uz do vysilace.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #97 kdy: 27. 08. 2012, 12:50:19 »
skutečně to vypadá na jiné nastavení enkodéru, zatímco u ČT se chyby projevují změnou barevnosti a velkými poruchami na hranách ("překlopení čtverečků do negativu", "pád čtverečků do zelené", rozpad hran na velké zubatice), u Novy,... je to menší porucha barevnosti, plochy ztratí detaily a jsou nahrazeny uniformní barvou. Subjektivně jsou poruchy na ČT více viditelné, rušivé, než na ostatních programech.
Ta chybovost znamená MER pod 20 dB, okolo 18 dB už jsou poruchy výrazné i na Nově. Při poklesu chybovosti pod 1.102 vyskočí MER nad 20 dB (~21 dB) a příjem je už přijatelný. Poruchy jsou výjimečné.

Pozn: mám výhodu, že mám příjem z Prahy (bližší, ale vyšší chybovost) i z Popovic (vzdálenější, nižší chybovost). Na kvalitu signálu jsem schopen usuzovat velmi dobře. K názoru na nastavení enkodéru bych potřeboval delší dobu, pro sledování více pořadů. Ale vždy to budou jen úvahy.
« Poslední změna: 27. 08. 2012, 13:19:15 od Petr Svoboda »


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #98 kdy: 27. 08. 2012, 15:55:02 »
Nemáte problém s programem ČT1 HD? Neuvěřitelně přeskakuje a kostičkuje v různých barvách i když TV hlásí bezchybný příjem. U Nova HD a u SD programů není žádný problém.
Ano, mám stejný problém s ČT1 HD
Taky mám stejný problém, Fanda jede luxusně (SD), NovaHD přijatelně sem tam kostička (cca dvě tři poruchy do hodiny) ČT HD špatně 30-40% procent času sledování prokostičkuje!!!! Na Pohodu nekoukám, tragické rozlišení a ještě horší klipy! Zato od poláků TVP1 HD luxusní příjem žádná kostička a na rozdíl od našich HD programů jde i teletext!!!
Dnes jsem zkoušel Události a opět to byla tragédie. Nejvíce vadí, když jde program opravdu v HD rozlišení. Pak to kostičkuje při každém větším přechodu. Nova HD tohle nedělá a funguje správně (Televizní noviny).
Jakou máte TV?
Samsung LE32B650. V Muxu3 ČT HD i ČT4 HD šly bez problému.
Samsung LE32B550
Já mám také Samsung LCD TV modelové řady B, tedy z roku 2009 a pozoruji to samé. Předesílám, že signál 4. muxu mám ze všech 4 přijímaných muxů zdaleka nejsilnější (jsem 650m od vysílače na ÚTB a 1500m od vysílače v Mahlerových sadech v Praze a oba mám na přímou viditelnost). Před olympiádou od 25.6. a během ní mi to dělal program ČT4HD, nyní po olympiádě a vyřazení ČT4HD to pro změnu dělá ČT1HD, ČT2HD během olympiády byl ok a NOVAHD je po celé 2 měsíce od znovuspuštění 4. muxu novým provozovatelem rovněž ok. Všechny 4 muxy jsou u mne díky silnému signálu zcela bez chyb, čtverečků, prosty jakýchkoliv výpadků způsobených slabým signálem. Chybu bych jednoznačně viděl v nastavení multiplexeru, nebo enkodéru na straně ostravské společnosti Digital Broadcasting. Proč? Protože předtím jsem HD programy ve 4. muxu 3 roky sledoval, když byl mux provozován Telefonikou a žádné rozpadání obrazu na ČTHD a NOVAHD při dynamičtějších scénách, tak jako je tomu nyní na ČT1HD a předtím na ČT4HD, se nekonalo. Celou olympiádu jsme proto doma sledovali na 2 HD programech vysílaných ve 3. muxu ČRa, samozřejmě bez jakýchkoliv výpadků, nebo rozpadů obrazu způsobených operátorem. Jeden kolega, který má Sony LCD TV KDL40W4000 z roku 2008, má úplně stejný problém jako naše Samsungy z roku 2009, takže to navíc není chyba, která by postihovala jen a pouze značku Samsung a modelovou řadu B. Ještě dodám, že Samsungy řady B to zlobí i s poslední dostupnou verzí firmware.
« Poslední změna: 27. 08. 2012, 16:54:45 od HAL-9000 »


Stanislav Morávek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #99 kdy: 27. 08. 2012, 19:14:42 »
Zdravým, dnes jsem byl u kamaráda ohledně HD kanálu. Má tv PANASONIC TX-P42U20E. Antena colorka namířená na černou horu. Mux 1.2.3 ok, Chlum mux 4 ok až na HD jde jen zvuk ale obraz nic. A jestli dobře to chápu na stránkách výrobce tak by neměl být problém, nebo se milím? děkuji za radu.


Trapper33

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #100 kdy: 27. 08. 2012, 19:26:43 »
Nemáte problém s programem ČT1 HD? Neuvěřitelně přeskakuje a kostičkuje v různých barvách i když TV hlásí bezchybný příjem. U Nova HD a u SD programů není žádný problém.
Ano, mám stejný problém s ČT1 HD
Taky mám stejný problém, Fanda jede luxusně (SD), NovaHD přijatelně sem tam kostička (cca dvě tři poruchy do hodiny) ČT HD špatně 30-40% procent času sledování prokostičkuje!!!! Na Pohodu nekoukám, tragické rozlišení a ještě horší klipy! Zato od poláků TVP1 HD luxusní příjem žádná kostička a na rozdíl od našich HD programů jde i teletext!!!
Dnes jsem zkoušel Události a opět to byla tragédie. Nejvíce vadí, když jde program opravdu v HD rozlišení. Pak to kostičkuje při každém větším přechodu. Nova HD tohle nedělá a funguje správně (Televizní noviny).
Jakou máte TV?
Samsung LE32B650. V Muxu3 ČT HD i ČT4 HD šly bez problému.
Samsung LE32B550
Já mám také Samsung LCD TV modelové řady B, tedy z roku 2009 a pozoruji to samé. Předesílám, že signál 4. muxu mám ze všech 4 přijímaných muxů zdaleka nejsilnější (jsem 650m od vysílače na ÚTB a 1500m od vysílače v Mahlerových sadech v Praze a oba mám na přímou viditelnost). Před olympiádou od 25.6. a během ní mi to dělal program ČT4HD, nyní po olympiádě a vyřazení ČT4HD to pro změnu dělá ČT1HD, ČT2HD během olympiády byl ok a NOVAHD je po celé 2 měsíce od znovuspuštění 4. muxu novým provozovatelem rovněž ok. Všechny 4 muxy jsou u mne díky silnému signálu zcela bez chyb, čtverečků, prosty jakýchkoliv výpadků způsobených slabým signálem. Chybu bych jednoznačně viděl v nastavení multiplexeru, nebo enkodéru na straně ostravské společnosti Digital Broadcasting. Proč? Protože předtím jsem HD programy ve 4. muxu 3 roky sledoval, když byl mux provozován Telefonikou a žádné rozpadání obrazu na ČTHD a NOVAHD při dynamičtějších scénách, tak jako je tomu nyní na ČT1HD a předtím na ČT4HD, se nekonalo. Celou olympiádu jsme proto doma sledovali na 2 HD programech vysílaných ve 3. muxu ČRa, samozřejmě bez jakýchkoliv výpadků, nebo rozpadů obrazu způsobených operátorem. Jeden kolega, který má Sony LCD TV KDL40W4000 z roku 2008, má úplně stejný problém jako naše Samsungy z roku 2009, takže to navíc není chyba, která by postihovala jen a pouze značku Samsung a modelovou řadu B. Ještě dodám, že Samsungy řady B to zlobí i s poslední dostupnou verzí firmware.
Jen doplním že mám televizi Samsung UE40B6000vW s původním firmware a výše uvedené problémy mám i já.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #101 kdy: 04. 09. 2012, 10:51:25 »
... Jeden kolega, který má Sony LCD TV KDL40W4000 z roku 2008, má úplně stejný problém jako naše Samsungy z roku 2009, takže to navíc není chyba, která by postihovala jen a pouze značku Samsung a modelovou řadu B. ...
Pro informaci, vcera jsem dele sledoval CT1HD (porad Reporteri CT) v mux4 v Brne a na TV Sony KDL40W5500 jsem nevidel ani jeden vypadek. Pritom signal nebyl nic moc, post-Viterbi BER 9e-4.


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #102 kdy: 04. 09. 2012, 12:52:50 »
Díky za info. Možná se to liší v jednotlivých lokalitách. Já popisuji situaci v Praze, ty v Brně a co ostatní? Dejte prosím vědět.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #103 kdy: 04. 09. 2012, 17:46:01 »
Zpráva pro všechny, kteří přijímají mux4 ve směru od Pardubic na jih. Podle helpdesku muxu4 dojde na vysílači Chlum k úpravě antén. Signál se má tímto směrem zlepšit do konce roku.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Milan Bahník

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #104 kdy: 04. 09. 2012, 20:04:50 »
Zpráva pro všechny, kteří přijímají mux4 ve směru od Pardubic na jih. Podle helpdesku muxu4 dojde na vysílači Chlum k úpravě antén. Signál se má tímto směrem zlepšit do konce roku.
To jsem zvědav.
DVB-T/T2: Krásné, Slatiňany - silo, Černá hora, Hradec Králové - Chlum, Pardubice - TKB, Sněžné jámy (K24, 30).
IPTV: Antik TV